آغاز رویایی و شیرین لیونل مسی در میامی

لیونل مسی بازیکن افسانه ای آرژانتین این روزها در تیم اینترمیامی آمریکا حضور دارد و چهره اش نشان می دهد که در این تیم لذت بیشتری نسبت به حضور در پی اس جی فرانسه می برد. قطعا او بهترین راه کار را برای پایان دادن به دوران حرفه ای اش انتخاب کرده است. در ادامه سایت ورزشی با آغاز رویایی و شیرین لیونل مسی در میامی همراه ما باشید.

 

آغاز رویایی و شیرین لیونل مسی در میامی

به گزارش سایت ورزشی ، مسی برنده هفت توپ طلا در باشگاه های اروپایی حالا به زندگی جدیدش در فلوریدا عادت کرد. مسی بعد از اولین گل در اینترمیامی فرزندان خودش را در آغوش گرفت. او اصلا سراغ هم تیمی ها نرفت و حتی به سمت سلبریتی هایی که کنار زمین فیلم و عکس می گرفتند نیز نرفت. قطعا او عاشق خانواده اش است و گلزنی خود را اولین بار با خانواده تقسیم نمود. در روز جمعه قبل در استادیوم drv pnk همه چیز از قبل مشخص شد. مسی نیمه دوم وارد مسابقه شد و با اینکه اینتر با کروس آسول هم امتیاز بودند و در نتیجه مساوی قرار داشتند. در دقیقه 93 مسی لحظات حساسی را تجربه کرد و توانست در پشت محوطه ایستگاهی در سمت چپ دروازه توپ را فرود بیاورد و نتیجه را 2-1 نماید.

"</p

نخستین گل مسی در استادیوم همه را به وجود آورد. این اول گل مسی در فوتبال آمریکا بود که واقعا جذاب و زیبا به ثمر رسید. اینجا همه چیز پر زرق و برق است و کمی ساختگی به نظر رسید. اما مسی بازیکن بزرگ و پر تجربه ای است که همیشه در لحظات پایانی کار خودش را بلد است. مسی حالا باید سالهای آتی را در میامی ادامه دهد و این اولین بازی اش بود که خاطره انگیز گشت. البته شاید بازی های بعدی مسی آنچنان موفق نباشد یا گل های تماشایی نزند. اما برای طرفداران قطعا خاطره انگیز شده است.

 

سال های بد و تلخ مسی در پاری سن ژرمن

مسی قبل از حضور در MLS در لیگ فرانسه و تیم پاریس حضور داشت و کمی برایش کسل کننده به نظر می رسید. با درخشش لیونل در جام جهانی قطر و قهرمانی آرژانتین نیز او چندان تمایل به حضور در پاری سن ژرمن نداشت. قطعا نمی توان خاطرات خوب بارسلونا و نیوکمپ را با کشور فرانسه مقایسه کرد. مسی بهترین دوران حضورش را با بهترین گلزنی ، پاس گل و ضربات آزاد و دریبل های تکنیکی در بارسلون سپری کرد. اما در ماه فوریه تماشاگران مسی را هو کردند. حتی برخی او را مقصر ناکامی های اخیر پی اس جی در اروپا دانستند و در صورتی که اشتباه های دفاعی تیمی باعث خروج از لیگ قهرمانان اروپا شد. اما این موارد باعث عصبانیت لیونل مسی شده بود.

"</p

البته مسی در این باشگاه کم تقصیر نداشت. قطعا او را به دلیل عدم تلاش همیشه هواداران فرانسوی مورد سرزنش قرار می دهند. همیشه برای هر بازیکنی بی احتیاطی وجود دارد. اما مسی در بدترین دوران فوتبالی اش در کشور فرانسه نیز توانست در ۵۸ بازی ۲۲ گل زد و ۳۳ پاس گل دهد و شاید خواسته فرانسوی ها زیاد بود. بازیکن آرژانتینی در پایتخت خروس ها احساس آرامش و خوشبختی نداشت. حتی اعتراف کرد که هرگز خانواده خود را به آسانی در شهر نبرد و اصلا محیط جالب و راحتی برای خانواده آنها نبوده است. او حتی در یک برهه فاش نمود که هرگز دلش نمی خواست بارسلونا را ترک کند.

"</p

آرامش زیاد و شادی بازیکن آرژانتینی در اینترمیامی:

اما همه چیز برای لیونل تمام نشد. او با قهرمانی در جام جهانی حالا به فکر کسب تنها جامی است که از دستش دور مانده است. او تصمیم گرفت چند سال باقی مانده فوتبالی خودش را در دوران حرفه ای در لیگ آمریکا سپری نماید. میامی البته گزینه اولش نبود و واقعا دلش در نیوکمپ گیر کرده بود اما حالا جزو گزینه های سرگرم کننده اش اینترمیامی شده است. لئو حتی در زمان امضاء قرارداد تمام کارها را سرگرم کننده دانست. حتی چندین تماس با دوستان قدیمی داشت. بوسکتس اولین شخصی بود که بعد از امضاء قرارداد با لئو دیدار کرد. جوردی آلبا نیز در نوبت بعدی قرار داشت که هفته آینده به تیم می پیوندد. سوارس نیز احتمالا تا یک سال دیگر به میامی می آید. حتی آندرس اینیستا نیز بعید نیست که در اینجا در کنار دوستان قدیمی بارسایی قرار بگیرد.

"</p

ظاهرا باید یک بار دیگر برخی از بازیکنان بزرگ بارسلونا را در آمریکا ببینیم. آیا دوباره بارسلونای سال 2015 به وجود می آید؟ البته هنوز کامل مشخص نیست و اگر می خواهد این آخرین سالهای حضور مسی باشد چرا که نه! ظاهرا سوراس در سال های آخر فوتبالش قرار دارد. جوردی آلبا نیز همانند قدیم خوب نیست. اینیستا نیز همچنان ناکام است. آیا این بازیکنان و دوستان قدیمی در ایالات متحده باهم بازی خواهند کرد؟ البته همه چیز به همین سادگی که بیان شد نیست. اگر همه باهم در اینترمیامی بهم دیگر برسند. قطعا هر پنج نفر نمی توانند در هر مسابقه باهم بازی کنند. شاید جوانترهای این تیم بهتر از بازیکنان قدیمی بازی کنند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد باید 90 دقیقه جذاب و نوستالژیک و فوتبال ناب تماشا کنیم. البته مسی و هم تیمی های قدیمی سزاوار آن هستند.

اینجا فشاری روی مسی برای پیروزی نیست!

لئو مسی در یک مصاحبه درباره پی اس جی گفت فشار بازی ها در این باشگاه بالا بود. هر بازی و پاس در این تیم که توسط او انجام می شد زیر سوال و ذره بین می رفت. اگر پاریس می باخت او زیر سوال می رفت. مسی اولین ستاره ای بود که توسط هواداران این تیم زیر سوال رفت. اما این اتفاق ها در شهر بارسلونا برای مسی رخ نداد و هواداران عشق زیادی نسبت به ستاره آرژانتینی داشتند. حتی مسی اگر در یک بازی بد بازی می کرد، بازهم کاتالانی ها او را دوست داشتند. اما لئو در پی اس جی تحت فشار زیادی قرار داشت و همیشه مورد شکنجه فرانسوی ها قرار داشت. مسی در پایان دوران حضورش در پاریس کاملا آشکارا ناراضی بود.

"</p

اما در اینتر میامی چنین فشارهایی وجود ندارد. ستاره آرژانتینی حتی موفق نشود یا شکست بخورد، میامی یک بازی را پر گل ببازد یا مسی گل به خودی بزند، بازهم کسانی اینجا هستند که او را تماشا کنند و اصلا قضاوتش نمی کنند. در واقع این شخصیت فوتبالی بزرگتر از انجمن فوتبال آمریکا و MLS  است. یکی از مواردی که باعث می شود مسی چندان مورد سرزنش قرار نگیرد این است که تیم میامی چندان در لیگ آمریکا خوب نیست. آنها در حال حاضر در رتبه آخر جدول کنفرانس شرق MLS قرار دارند و ۱۲ امتیاز کمتر از پلی‌آف هستند. مسی در تیمی قرار دارد که چندان انتظارات در آن بالا نیست. آمارها نشان می دهد بازیکن ستاره ای همانند مسی اگر زیر فشار نباشد خیلی بهتر بازی می کند و نگاها را به سمت خودش معطوف می کند.

لیگ آمریکا پر از افراد مشهور و سلبریتی:

کشور آمریکا و ایالت فلوریدا و شهر میامی پر از افراد ثروتمند و سلبریتی و هنرمندان معروف هالیوود است. در اولین مسابقه افراد مشهوری همانند کیم کارداشیان ، لبرون جیمز ، دی جی خالد ، کامیلا کابلو حضور داشتند. مسی تنها در دو بازی یک محیط جذاب به وجود آورد. شخصیت لیونل مسی می تواند افراد مشهوری را دور هم جمع کند و آنها را از نزدیک ببیند و بازی ها را خاطره انگیز تر نماید.

"</p

خداحافظی ایده‌آل

تیم دیوید بکام اولین مسابقه اش را با حضور ستاره آلبی سلسته ها با پیروزی همراه کرد. مسی اولین ضربه آزاد معروف خودش را در تیم آمریکایی به ثمر رساند و به گل زیبا تبدیل شد. شاید بهترین نسخه لئو مسی را در ساحل جنوبی یافت کنیم. بازیکنی که کنترل بازی فوق العاده ای دارد و به آسانی بر روی توپ مسلط است. او در بازی های بعدی قطعا می تواند هم تیمی های خودش را بالا ببرد و باعث خواهد شد تا بازیکنان معمولی تیم نیز شبیه بازیکنان کلاس جهانی فوتبال بازی کنند. مسی به تنهایی یک مربی و یک تیم است که به هر باشگاه دسته چندومی نیز شخصیت بین المللی می دهد.

لئو جزو پرافتخارترین بازیکن فوتبال جهان است که قطعا با بازی های فوق العاده تاثیرگذار خودش می تواند به هم تیمی هایش امید زیادی دهد. با اینکه شهرها و ایالات آمریکا از هم فاصله طولانی دارند و پروازهای 2000 مایلی به سیاتل می تواند آنها را کمی خسته کند. اما روحیه بالای مسی و قدرت جسمانی او می تواند ورزشکاران بهتری را در لیگ MLS پدید آورد. مسی می خواهد هر طور شده جام لیگ MLS را نیز فتح کند تا به تمام آرزوهایش در فوتبال برسد.

mohamadnd
1 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *