حکم رسمی؛ لوئیس روبیالس سه سال محروم شد

لوئیس روبیالس لوئیس روبیالس سه سال محروم شد. به علت بوسه‌ی جنجالی بر لب‌های جنی هرموسو در جشن جام جهانی زنان، او محکوم می‌شود. در این پست از “ورزشی“، جزئیات این حکم را بررسی می‌کنیم.

روبیالس و تاوان یک بوسه!

این اتهام پس از بوسه بر جنی هرموسو توسط رئیس سابق RFEF مطرح شد.

روبیالس نیز پس از این حادثه در دادگاه حاضر شد.

فیفا تایید کرده است که لوئیس روبیالس، رئیس سابق RFEF به مدت سه سال از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم شده است.

لوئیس روبیالس سه سال محروم شد

روبیالس در نهایت در اوایل سپتامبر از سمت خود به عنوان رئیس استعفا داد. زیرا بلافاصله پس از پیروزی در جام جهانی زنان فیفا، یک بوسه بدون توافق بر جنی هرموسو، مهاجم اسپانیایی نشاند.

هرموسو به دلیل این بوسه و همچنین تلاش های او برای وادار کردن برنده جام جهانی به بیانیه ای برای کاهش فشار روی او، شکایتی قانونی علیه روبیالس ارائه کرد.

رئیس سابق RFEF از آن زمان در دادگاه مادرید حاضر شد تا به اتهامات تجاوز جنسی و اجباری که علیه او اعمال شده بود پاسخ دهد.

روبیالس در کنار اقدامات در دادگاه علیه او، تحت بازجویی کمیته انضباطی فیفا نیز قرار گرفت.  کمیته انضباطی هم اکنون محرومیت سه ساله او از فوتبال را به دلیل نقض “ماده 13 قانون انضباطی فیفا” تایید کرده است.

کمیته انضباطی فیفا لوئیس روبیالس، رئیس سابق فدراسیون فوتبال اسپانیا (RFEF) را به مدت سه سال از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال در سطح ملی و بین المللی محروم کرد. زیرا تشخیص داد که وی برخلاف ماده 13 قانون انضباطی فیفا عمل کرده است.

روبیالس به اتهامات مختلفی من جمله تجاوز متهم شد
روبیالس به اتهامات مختلفی من جمله تجاوز متهم شد

بیانیه‌ی مستقیم کمیته انضباطی فیفا

این پرونده مربوط به وقایعی است که در فینال جام جهانی فوتبال زنان در 20 اوت 2023 رخ داد، که به دلیل آن آقای روبیالس به طور موقت برای یک دوره اولیه 90 روزه تعلیق شده بود.

“آقای روبیالس در حریان شرایط تصمیم کمیته انضباطی فیفا می‌باشد. طبق مفاد مربوطه آیین نامه انضباطی فیفا، او ده روز فرصت دارد تا یک تصمیم با انگیزه درخواست کند که در صورت درخواست، متعاقبا منتشر خواهد شد. در legal.fifa.com این تصمیم همچنان در معرض تجدید نظر احتمالی در کمیته استیناف فیفا است.

فیفا بر تعهد مطلق خود به احترام و حفاظت از یکپارچگی همه مردم و اطمینان از رعایت قوانین اساسی رفتار شایسته تاکید می کند.

Pooria
1 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *