باشگاه نفت مسجدسلیمان

باشگاه نفت مسجدسلیمان یک تیم فوتبال در استان خوزستان و شهر مسجد سلیمان که به پایتخت بختیاری های ایران شهرت دارد. این تیم از جمله باشگاه های مشهور ایرانی است که هواداران زیادی را در شهرهای مختلف جنوب دارا است. در ادامه سایت ورزشی به بررسی کامل باشگاه نفت مسجدسلیمان می پردازیم.

 

مشخصات باشگاه نفت مسجدسلیمان

تاریخ بنیان‌گذاری ۱۳۴۳ (۵۹ سال پیش)
نام ورزشگاه: بهنام محمدی
گنجایش: ۸٬۰۰۰ نفر
مالک: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب
مدیرعامل: ابوذر شجاعی
سرمربی: ابراهیم اشکش
لیگ: لیگ آزادگان / ۰۲–۱۴۰۱ لیگ برتر، شانزدهم (سقوط به لیگ آزادگان)
وب سایت: https://naftmisfc.ir/

باشگاه نفت مسجدسلیمان

معرفی باشگاه نفت مسجدسلیمان

باشگاه نفت مسجد سلیمان در فصل 93-1392 جواز صعود از لیگ آزادگان به لیگ برتر خلیج فارس را بدست آورد. ورزشگاه بهنام محمدی در شهر مسجد سلیمان جزو استادیوم خانگی این تیم به حساب می آید. با ورود این باشگاه به لیگ برتر و در پی مصوبه هیئت وزیران مبنی بر عدم حمایت وزارتخانه های دولتی از ورزش قهرمانی، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب مالک اصلی این تیم محسوب می شد، نتوانست در اولین سال حضور تیم در لیگ برتر، از این تیم حمایت مالی نماید. در پی آن باشگاه با مشکلات مالی زیادی روبرو شد و در نهایت نیز به لیگ آزادگان سقوط کرد. این تیم در فصل 97-1396 با هدایت محمود فکری قهرمان شد و به مسابقات لیگ برتر بازگشت.

معرفی باشگاه نفت مسجدسلیمان

تاریخچه باشگاه نفت مسجدسلیمان

ورود فوتبال به مسجدسلیمان

بعد از کشف نفت طلای سیاه در شهر مسجد سلیمان و حضور چشمگیر کارکنان انگلیسی در این منطقه، شاهد ورود رشته های ورزشی مختلف بوده ایم. فوتبال از جمله رشته هایی است که بعد از کشف نفت در مسجد سلیمان از جایگاه ویژه ای برخوردار شد. تا قبل از انقلاب 1357، تیم هایی نظیر تاج یا همان استقلال، هخامنش، شاهین، دارایی و پاس در مسجد سلیمان وجود داشت. در این سال ها تیم تاج مسجد سلیمان اولین تیم شهرستانی بود که موفق شد در سال 1351 تیم پرسپولیس تهران را شکست دهد. پس از انقلاب، فوتبال مسجدسلیمان در سال ۱۳۶۷ در مسابقات جام فلق (ویژه تیم‌های منتخب شهرهای مختلف کشور) حضور یافت و به مقام قهرمانی کشور رسید. پس از انقلاب رقابت تیم‌های نفتون، دارایی، نفت، استقلال، پرسپولیس، شاهین، قدس، آزادگان و نمره یک در دهه ۶۰ مشتاقان زیادی را به استادیوم این شهر می‌کشاند.

تاریخچه باشگاه نفت مسجدسلیمان

راه‌یابی به لیگ یک

تیم نفت مسجد سلیمان با کسب مقام دوم در لیگ دوم 89-1388 جواز حضور در رقابت های لیگ 1 را بدست آورد و در اولین تجربه حضور خودش در لیگ آزادگان 90-1389 توانست تا رده چهارم جدول لیگ دسته یک صعود کند. تیم نفت در لیگ آزادگان 92-1391 مدت زیادی در صدر جدول قرار داشت و شانس صعود مستقیم به لیگ برتر به حساب می آمد. اما به این جایگاه دست نیافت.

باشگاه نفت مسجدسلیمان

راه‌یابی به لیگ برتر

تیم نفت مسجد سلیمان اولین بار سال 1393، با کسب مقام دومی لیگ آزادگان، سهمیه ورود به لیگ برتر ایران را کسب کرد. در سال 1397 با هدایت محمود فکری با قهرمانی در لیگ آزادگان برای دومین بار به لیگ برتر صعود کردند.

 

باشگاه نفت مسجدسلیمان

 

ورزشگاه باشگاه نفت مسجدسلیمان

باشگاه نفت مسجدسلیمان

ورزشگاه شهید بهنام محمدی

استادیوم اصلی تیم نفت، استادیوم بهنام محمدی در منطقه نمره چهل مسجد سلیمان قرار دارد. بهنام محمدی می تواند اولین زمین فوتبال مدرن ایران لقب بگیرد و دارای سیستم زهکشی و ابعاد استاندارد است. ورزشگاهی با قدمت 100 ساله که مقارن با اکتشاف نفت در شهر مسجد سلیمان احداث گردیده است. بعد از صعود تیم نفت مسجد سلیمان سازمان لیگ تصمیم گرفت که گنجایش ورزشگاه را افزایش دهد و امکاناتی نظیر هتل، فرودگاه و … را برای ارتقای استانداردها بسازد. ورزشگاه بهنام محمدی سال 1908 میلادی تاسیس شده است.

باشگاه نفت مسجدسلیمان

هیئت مدیره باشگاه

اعضای هیئت مدیره باشگاه نفت مسجد سلیمان عبارتند از:

ابوذر شجاعی (مدیرعامل)
محمد خانچی (رئیس هیئت مدیره)
داریوش حسن پور (عضو هیئت مدیره)
محمد علی احمدی (عضو هیئت مدیره)
امیر محتشم حاجی‌پور (عضو هیئت مدیره)

باشگاه نفت مسجدسلیمان

عملکرد باشگاه نفت مسجدسلیمان

بازیکنان

بازیکنان کنونی
باشگاه‌های ایرانی در هر فصل می‌توانند از ۲۰ بازیکن بزرگسال، ۵ بازیکن زیر ۲۳ سال -۱۰ بازیکن جوان و ۴ بازیکن خارجی که یک آسیایی باید میانشان باشد استفاده کنند. فهرست زیر بازیکنان کنونی نفت مسجدسلیمان را نشان می‌دهد.

بازیکنان حال حاضر باشگاه نفت مسجدسلیمان

بازیکنان خارجی

فهرست بازیکنان خارجی باشگاه فوتبال نفت مسجدسلیمان شامل بازیکنانی می‌شود که با تابعیت غیر ایرانی برای باشگاه فوتبال نفت بازی کرده‌اند.

بازیکنان خارجی باشگاه نفت مسجدسلیمان

افتخارات تیم نفت مسجد سلیمان

لیگ آزادگان
1 قهرمان : ۹۷–۱۳۹۶
2 نایب قهرمان: ۹۳–۱۳۹۲
لیگ دسته دوم ایران
2 نایب قهرمان : ۸۹–۱۳۸۸

لباس باشگاه نفت مسجد سلیمان

لباس باشگاه نفت مسجد سلیمان

لباس اول تیم نفت مسجدسلیمان زرد رنگ است و دوم لباس این تیم به دو رنگ سفید و سیاه است. این لباس‌ها با الهام از لباس مردانهٔ مردم لر بختیاری که چوقا نامیده می‌شود طراحی شده‌است.

لوگو باشگاه نفت مسجد سلیمان

جمع بندی:

باشگاه نفت مسجد سلیمان در فصل 93-1392 جواز صعود از لیگ آزادگان به لیگ برتر خلیج فارس را بدست آورد. ورزشگاه بهنام محمدی در شهر مسجد سلیمان جزو استادیوم خانگی این تیم به حساب می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *