باشگاه ممفیس 901

باشگاه ممفیس 901 یک تیم فوتبال حرفه ای آمریکایی مستفر در منطقه ممفیس در شهر تنسی است. این باشگاه در سال 2018 تاسیس شد. اولین حضور خود را در مسابقات قهرمانی USL در سال 2019 انجام داد. در ادامه سایت ورزشی به معرفی باشگاه ممفیس 901 می پردازیم. پس با ما همراه شوید.

 

بیوگرافی باشگاه ممفیس 901

نام کامل: Memphis 901 FC
تاسیس: 8 ژانویه 2018؛ 6 سال پیش
ورزشگاه: اتوزون پارک
منطقه: ممفیس، تنسی
ظرفیت: 10000
مالک: پیتر فروند / کریگ اونگر / تیم هاوارد
سرمربی: استفن گلس
لیگ: USL قهرمانی
وبسایت باشگاه: https://www.memphis901fc.com

بیوگرافی باشگاه ممفیس 901

هویت باشگاه ممفیس 901

اسم این باشگاه به کد محلی منطقه ممفیس اشاره دارد. در 1 سپتامبر 2018، اف سی ممفیس 901 از لوگوی رسمی خودش رونمایی کرد که از خطوط متحدالمرکز طراحی شده همانند علائم نئون برای تشکیل یک رکورد LP استفاده می کند. این خطوط اشاره ای به خیابان بیل است که دارای چندین ساختمان است که از تابلوهای نئونی استفاده می کنند.

هویت باشگاه ممفیس 901

تاریخچه باشگاه فوتبال ممفیس 901

اولین آثار ورزش فوتبال حرفه ای در منطقه ممفیس به سال 1977 باز می گردد. وقتی لیگ فوتبال آمریکای شمالی در شهر 1 مستقر شد. ممفیس روگز بین سال های 1978 و 1980 در سه فصل NASL شرکت کرد و بدون اینکه موفقیتی را تجربه نماید به آنها اجازه می دهد که به پلی آف برسند. مشکلات داخلی متعدد، مخصوصا به دلیل رفتار بازیکنانی که با پلیس محلی مشکل داشتند، تصمیم مالک را برای فروش حق امتیاز به یک سرمایه گذار کانادایی آسان کرد که تیم را به کشورش منتقل نماید تا کلگری بومرز را راه انازی نماید. تیمی که منحل می شود و بعد از یک فصل در سال 1981 انحلال پیدا می کند.

تاریخچه باشگاه فوتبال ممفیس 901

در سال 1981، با آمدن آمریکایی های ممفیس، بازیکن جدیدی در چشم انداز فوتبالی شهر ظاهر می شود. تیم دوم قصد دار از موفقیت روگز که در سال های 1979-1980 به فینال مسابقات قهرمانی داخل سالن NASL رسیده بودند، سرمایه گذاری کند. متأسفانه، این اولین تیم فوتبال داخل سالن در ممفیس به سرنوشت Rogues دچار شد و تنها پس از سه فصل در سال 19843 به لاس وگاس نقل مکان کرد. دو سال در ممفیس بدون فوتبال می گذرد.

بازگشت این رشته ورزشی را می توان به طوفان ممفیس در سال 1986 نسبت داد. در اصل یک امتیاز فوتبال داخلی در انجمن فوتبال داخل سالن آمریکا بود. استورم همچنین از سال 1991 در زمین های باز نیز مسابقه می داد. ممفیس با راهیابی به پلی آف سه بار در 4 سال، در زمان تغییر اسم خودش موفقیت متوسطی داشت. اما مشکلات مالی در باشگاه وجود داشت که در پاییز 1994 فعالیت خود را متوقف کرد.

تاریخچه باشگاه فوتبال ممفیس 901

سال 1994:

از سال 1994 هیچ تیم فوتبال حرفه ای ممفیس را به خانه اش فرا نخوانده است. سطح نیمه حرفه ای برای اولین بار از سال 2002 تا 2005 در لیگ برتر توسط ممفیس اکسپرس که توسط Rogues و Storm سابق، آنتونیو کاربوگنانی مربیگری می شد، ارائه شد. ده سال بعد، اف سی ممفیس سیتی مشعل را با به میدان گذاشتن یک تیم در لیگ برتر فوتبال ملی برای فصل 2016 به دست گرفت. تیم جدید در سال 2018 به PDL نقل مکان کرد. در پایان تابستان 2018، باشگاه ممفیس سیتی ناپدید شد. تا راه را برای ممفیس 901 اف سی باز کند.

ممفیس 901 اف سی

ممفیس 901 اف سی: بازگشت حرفه ای

در 1 آگوست 2018، چند روز پس از پایان فصل آخر ممفیس سیتی اف سی، لیگ یونایتد ساکر اعلام کرد که یک امتیاز جدیدی را برای ممفیس در فصل 2019 ارائه می دهد. این باشگاه توسط گروهی از سرمایه گذاران بنام ترینیتی حمایت می شد. هلدینگ های ورزشی متشکل ازپیتر فروند، سهامدار عمده، و کریگ آندر و تیم هاوارد، هر دو سهامدار کوچکتر می باشند. اولین رئیس باشگاه ممفیس 901 نیز کریک آندر و تیم هاوارد نیز در حال حاضر مدیر ورزشی است.

دو هفته بعد، تیم مولکوین در 15 آگوست به عنوان مربی تیم انتخاب شد. در 1 سپتامبر نام، لوگو و رنگ های جدید ارائه می شود. ممفیس 901 اف سی با لوگویی الهام گرفته از شهر و آبی، قرمز و سفید به عنوان رنگ های غالب متولد شد. در 24 اکتبر 2018، باشگاه با ورود وس چارپی، رائول گونزالس و جاش مورتون، سه بازیکن اول خود را برای فصل افتتاحیه خود در سال 2019 به خدمت گرفت.

ممفیس 901 اف سی

در اولین فصل، ممفیس در رده پانزدهم کنفرانس شرق قهرمانی USL قرار گرفت و جواز حضور در پلی آف را کسب نکرد. فصل بعدی، تیم هاوارد آمریکایی، که قبلاً سهامدار کوچک باشگاه بود، چند هفته پس از بازنشستگی از ورزش، مدیر ورزشی آنجا شد. او همچنین در 4 مارس در آغاز فصل 2020، بازگشت خود را به عنوان بازیکن به میادین اعلام کرد.

 

رنگ و لوگو باشگاه ممفیس 901

در 1 سپتامبر 2018 جلسه ای دوستانه بین کلرادو رپیدز، سهامدار کوچک و تیم هوارد و Tulsa Roughnecks برگزار شد تا نام لوگو و رنگ های جدید باشگاه اعلام شود. در 1 سپتامبر به طور تصادفی این لوگو انتخاب نشد زیرا نماد 901 به انگلیسی کد تلفنی منطقه ممفیس است. این شماره جزء لاینفک نام باشگاه است تا ساکنان منطقه را در هویت خود جای دهد. این لوگو که توسط دن سایمون طراحی شده است، ادای احترام به ریشه های ممفیس است و حاوی یک تاج طلایی با علامت “M” در مرکز است که به موسیقی سول اشاره دارد، که در شهر بسیار تاثیرگذار است و به هنرمندانی مانند الویس پریسلی یا بی بی کینگ که به آن هدیه داده اند.

رنگ و لوگو باشگاه ممفیس 901

این لوگو همچنین دارای یک صفحه وینیل طولانی با شماره 901 عمودی 14 است. چراغ‌های سرگرمی شبانه در خیابان بیل، خیابانی تاریخی و فرهنگی در ممفیس، اما نزدیک به پارک اتوزون، با حضور چراغ‌های نئون بر روی نشان 14 برجسته شده‌اند.

 

استادیوم باشگاه ممفیس 901

این تیم بازی‌های خانگی خود را در AutoZone Park، یک استادیوم بیسبال بازی می کند که همچنین میزبان برگزاری Memphis Redbirds of Pacific Coast League است. برای مسابقات آن زمین خاکی استادیوم با خاک جایگزین می شود و زمینی در امتداد اولین خط پایه گذاشته می شود. این باشگاه همچنین در مجتمع فوتبال مایک رز برای یک بازی جام آزاد ایالات متحده مقابل هارتفورد اتلتیک در 29 مه 2019 و برای یک بازی جام آزاد ایالات متحده مقابل اورلاندو سیتی SC در 12 ژوئن 2019 بازی کرد.

استادیوم باشگاه ممفیس 901

در 18 اکتبر 2022، باشگاه برنامه های خود را برای یک استادیوم جدید مخصوص فوتبال با ظرفیت 10000 نفر اعلام کرد. این استادیوم قرار است به موقع برای فصل قهرمانی USL 2025 افتتاح شود و در محل فعلی Mid-South Coliseum که در سال 2006 بسته شد، ساخته خواهد شد. برای دو بازی لامار هانت جام آزاد آمریکا در سال 2019، ممفیس 901 اف سی از مجتمع فوتبال مایک رز ممفیس تایگرز در 29 می در برابر هارتفورد اتلتیک و در برابر اورلاندو سیتی در 12 ژوئن استفاده کرد.

استادیوم باشگاه ممفیس 901

مالکیت باشگاه ممفیس 901

این باشگاه متعلق به پیتر فروند، مالک اصلی Trinity Sports Holdings، کریگ اونگر، و تیم هاوارد دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال مردان ایالات متحده است. پورتفولیوی Trinity Sports Holdings شامل باشگاه‌های بیسبال لیگ کوچک ممفیس ردبردز، Charleston RiverDogs و Williamsport Crosscutters است. آنگر همچنین به عنوان رئیس، مدیر کل و مالک بخشی از Redbirds فعالیت می کند. کنسرسیوم همچنین اکثریت مالکیت را در باشگاه های درجه پنجم انگلیسی Dagenham & Redbridge F.C خریداری کرد.

استادیوم باشگاه ممفیس 901

فرهنگ باشگاه ممفیس 901

رقابت ها

ممفیس در دربی جنوبی هارم در برابر رقبای بیرمنگام لژیون رقابت می کند.

باشگاه ممفیس 901

اسپانسرها

ممفیس 901 توسط مافیای شهر بلوف پشتیبانی می شود. آنها که در آگوست 2018، قبل از فصل افتتاحیه ممفیس تأسیس شدند، به خاطر راهپیمایی خود از یک میخانه محلی ایرلندی به پارک AutoZone قبل از هر بازی خانگی شناخته می شوند. قبل از هر بازی خانگی، مافیای شهر Bluff از افراد مشهور و مقامات محلی دعوت می کند تا در آنچه که به عنوان Guitar Smash شناخته می شود، ادای احترام به ریشه های موسیقی ممفیس، شرکت کنند.

 

جمع بندی:

باشگاه ممفیس 901 یک تیم فوتبال حرفه ای آمریکایی مستفر در منطقه ممفیس در شهر تنسی است. این باشگاه در سال 2018 تاسیس شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *