مسی و  پاری سن ژرمن

مسی و  پاری سن ژرمن :ناصر الخلیفی، رهبر پی‌اس‌جی، در تاریخ 11 آگوست 2021 در مراسم رونمایی از لیونل مسی، به عنوان یک نجم بزرگ که تیم را به طرز قابل توجهی قوی‌تر می‌کند، یاد کرد و درباره او اظهار داشت: “لئو جادویی است و به طور بسیار استثنایی برای ما خواهد بود. او خواص مثبت زیادی را به این باشگاه اضافه خواهد کرد”.

کریستوف گالتیه، سرمربی تیم پاری سن ژرمن، در روز پنج‌شنبه گذشته، پیش از اعلام کردن این خبر که لئو مسی در روز شنبه آخرین بازی خود را با لباس پی‌اس‌جی خواهد انجام داد، در مورد او اظهاراتی داشت و گفت: “من فرصتی داشتم که یکی از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال را به عنوان مربی تیمم داشته باشم”.

 لیونل مسی پس از یک فصل پاری سن ژرمن را ترک کرد

این باشگاه تایید کرد که لیونل مسی تنها پس از یک فصل از پاری سن ژرمن جدا شده است. فوق ستاره آرژانتینی تابستان گذشته با انتقالی آزاد از بارسلونا به پی اس جی پیوست، اما در اولین فصل خود در فرانسه نتوانست انتظارات را برآورده کند.

فصل مسی در PSG

مسی در این فصل در 34 بازی برای پاری سن ژرمن 11 گل و 15 پاس گل به ثمر رساند. او همچنین قهرمان لیگ 1 شد، اما در لیگ قهرمانان اروپا که پاری سن ژرمن در مرحله یک هشتم نهایی توسط رئال مادرید حذف شد، تا حد زیادی ناشناس بود.

<yoastmark class=

 دلایل مسی برای جدایی

مشخص نیست که چرا مسی تنها پس از یک فصل تصمیم به ترک پاری سن ژرمن گرفت. برخی گزارش ها حاکی از نارضایتی او از مدیریت باشگاه بوده و برخی دیگر از دلتنگی او خبر داد. با این حال، خود مسی گفته است که به سادگی می خواهد “فصل جدیدی” را در حرفه خود آغاز کند.

 حرکت بعدی مسی

مقصدهای بالقوه زیادی برای مسی وجود دارد، اما به نظر می رسد محتمل ترین گزینه بازگشت به بارسلونا باشد. گفته می شود باشگاه کاتالانی مایل به پیشنهاد قرارداد جدید به مسی است و گفته می شود که او آماده بازگشت به نیوکمپ است.

تاثیر جدایی مسی

جدایی مسی ضربه بزرگی به پاری سن ژرمن خواهد بود. باشگاه امیدوار بود که او به آنها برای قهرمانی در لیگ قهرمانان کمک کند، اما او نتوانست به این وعده عمل کند. جدایی او همچنین کار را برای PSG برای جذب استعدادهای برتر در آینده دشوارتر خواهد کرد.

جدایی مسی برای پاری سن ژرمن چه معنایی دارد

مسی ضربه بزرگی به امیدهای پی اس جی برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا است. باشگاه امیدوار بود که او قطعه گم شده در پازل آنها باشد، اما او نتوانست به این وعده عمل کند. در واقع، ورود مسی به PSG ممکن است در واقع قهرمانی در لیگ قهرمانان را برای این باشگاه دشوارتر کرده باشد.

دلیل این امر این است که ترکیب پی اس جی پیش از آمدن مسی نامتعادل بود. باشگاه استعدادهای هجومی زیادی داشت، اما در خط میانی و دفاع تعادل نداشتند. آمدن مسی فقط این مشکل را تشدید کرد، زیرا او بازیکنی دفاعی نیست. در نتیجه، پاری سن ژرمن در مقابل ضد حملات آسیب پذیر بود، به همین دلیل رئال مادرید آنها را در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حذف کرد.

با رفتن مسی، پاری سن ژرمن اگر می خواهد در لیگ قهرمانان اروپا قهرمان شود، باید راهی برای بهبود تعادل خود در خط هافبک و دفاع پیدا کند. این کار دشواری خواهد بود، زیرا باشگاه باید بازیکنانی را پیدا کند که به اندازه کافی خوب باشند تا در بالاترین سطح بازی کنند، اما در عین حال مایل به ایفای نقش حمایت کننده برای مسی باشند.

<yoastmark class=

 رفتن مسی برای بارسلونا چه معنایی دارد

جدایی مسی یک تقویت بزرگ برای بارسلونا است. باشگاه کاتالان در سال های اخیر از نظر مالی با مشکل مواجه بوده است و دستمزد مسی بار بزرگی بر بودجه آنها بود. با رفتن مسی، بارسلونا می تواند پول زیادی را آزاد کند که می تواند برای جذب بازیکنان جدید و بهبود تیم خود استفاده کند.

بازگشت مسی به بارسلونا نیز یک تقویت بزرگ برای هواداران این باشگاه خواهد بود. مسی یک نماد جهانی است و بازگشت او باعث ایجاد هیجان زیادی در باشگاه خواهد شد. این هیجان می تواند به بارسلونا برای جذب هواداران و حامیان مالی جدید کمک کند که می تواند باعث تقویت بیشتر مالی باشگاه شود.

تیجه گیری

جدایی لیونل مسی از پاری سن ژرمن یک داستان بزرگ در فوتبال جهان است. باید دید او در مرحله بعدی به کجا خواهد رفت، اما حرکت بعدی او توسط هواداران در سراسر جهان از نزدیک تماشا خواهد شد.

امیدوارم این پست وبلاگ از نظر SEO بهینه شد. و نیازهای شما را برآورده کند.جدایی  ژرمن یک داستان بزرگ در فوتبال جهان است. باید دید او در مرحله بعدی به کجا خواهد رفت، اما حرکت بعدی او توسط هواداران در سراسر جهان از نزدیک تماشا خواهد شد.

جدایی مسی برای پاری سن ژرمن و بارسلونا نیز اتفاق مهمی است. اگر می خواهد قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود، باید راهی برای بهبود تعادل خود در خط هافبک و دفاع پیدا کند، در حالی که بارسلونا با بازگشت مسی می تواند پول زیادی آزاد کند و تیم خود را بهبود بخشد.

Hesam
5 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *