هم تیمی های سابق

هم تیمی شدن دوباره ی مسی و سوارز پس از جدایی تلخ خود از بارسلونا، ستارگان فوتبال آمریکای جنوبی، لوئیس سوارز و لیونل مسی، آماده هستند تا دوباره با هم در میامی، ایالات متحده بازی کنند.

هم تیمی شدن دوباره ی مسی و سوارز

از بازنشستگی تا اتحاد مجدد

نمایش لوئیز سوارز برای فصل آخر افسانه ای با لیونل مسی در میامی تنظیم می شود.پس از جدایی تلخ خود از بارسلونا، این دو نفر از آمریکای جنوبی به نظر می رسد که آماده بازی مجدد در کنار یکدیگر هستند.

مسی و سوارز در بارسلونا
مسی و سوارز در بارسلونا

بازنشستگی

همین تابستان، لوئیس سوارز در آستانه بازنشستگی از فوتبال ظاهر شد. به دلیل آرتروز در زانوی چپ، مهاجم “درد دائمی” داشت. آلبرتو گوئرا، رئیس گرمیو در این باره اظهار تاسف کرد: “لوئیس سوارز به مرزهای خود رسیده است.” برای اینکه بتواند بازی کند، تقریباً روزانه به او تزریقات و درمان‌های ویژه داده می‌شود.»

ادامه کار در آمریکا

با این حال، اگرچه سوارز در ژانویه 37 ساله می شود، اما او بازی را ترک نمی کند. برعکس، او اکنون قرار است به کار خود در MLS با اینتر میامی ادامه دهد. درباره «اثر لیونل مسی» صحبت کنید!

البته، در حالی که احتمال تبدیل شدن سوارز به جدیدترین بازیکن ستاره بارسلونا که در استادیوم DRV PNK گرد هم می‌آیند، در اولین باری که در ماه ژوئیه به نمایش درآمد، سر و صدای زیادی در فوتبال آمریکا ایجاد کرد، گرمیو تحت تأثیر بهبودی معجزه آسای اوروگوئه‌ای قرار نگرفت. از مشکل مصدومیت به ظاهر مزمن او.

صحبت های مربی

رناتو گائوچو سرمربی تیم در آن زمان به خبرنگاران گفت: “سوارز اکنون مشکلی است که در دستان رئیس جمهور است.” “آنها در حال تبادل نظر هستند. به عنوان یک مربی، من باید روی هدایت تیم تمرکز کنم.”

هر چند در حال حاضر شانس کمی برای آن وجود دارد. نمایش لوئیس سوارز که در 15 سال گذشته منبعی از درام به ظاهر پایان ناپذیر بود، اکنون در کنار دوست بزرگش مسی برای یک فینال بزرگ آماده شد.

خروج تلخ سوارز از بارسلونا

سوارز و مسی شش سال در بارسلونا در کنار یکدیگر بازی کردند و با هم 13 جام را به دست آوردند. با این حال، روشی که در آن دوران حضور آنها در نیوکمپ به پایان رسید، هرگز با هیچ یک از این دو نفر موافق نبود.

مسی و سوارز در تیم های ملی
مسی و سوارز در تیم های ملی

فصل فاجعه بار

سوارز یکی از قربانیان فصل فاجعه بار 2019-20 بارسلونا بود – اولین دوره بدون جام این باشگاه در 12 سال گذشت. رونالد کومان تنها چند روز پس از معرفی به عنوان سرمربی جدید آبی اناری ها به اروگوئه ای اطلاع داد که دیگر آینده ای در این باشگاه ندارد، اما به گفته سوارز، مرد هلندی صرفاً دستورات جوزپ ماریا بارتومئو را انجام می دهد.

لیست فروش

رئیس بارسا به طور علنی اعلام کرد که سوارز برای فروش است و او را از لیست بازیکنانی که به نظر او “غیرقابل لمس” می‌دانست، کنار گذاشت، اما مهاجم همچنان اصرار دارد که بارتومئو در واقع هرگز مستقیماً با او صحبت نکرد.

کم کاری ریاست باشگاه

او بعداً به El Partidazo de COPE گفت: «رئیس جمهور به جای اینکه با من تماس بگیرد، همه چیز را در مطبوعات گفت. “لحظه ای که آنها می خواستند لئو [مسی] بماند، با من تماس گرفتند تا از من برای متقاعد کردن او و صحبت با [آنتوان] گریزمان استفاده کنم. پس چرا وقتی می خواستند من را ترک کنم، به من زنگ نزدند؟ یا چرا مربی نمی آید و به من نمی گوید که روی من حساب نمی کند چون یک مهاجم دیگر می خواهد؟

کومان

کومان به من گفت که در برنامه‌های او نیستم، سپس گفت: اگر تا فردا این موضوع را حل نکنیم، تو به برنامه‌های من بازگشته‌ای و من روی تو حساب می‌کنم. آن موقع دیدم که آن مرد هیچ شخصیتی ندارد. او آنقدر قوی نبود که به من بگوید به من نیازی ندارم. تصمیم [برای فروش] از هیئت مدیره گرفته شد.»

هم تیمی شدن دوباره ی مسی و سوارز
هم تیمی شدن دوباره ی مسی و سوارز

مسی از خروج دوستش عصبانی است

حقیقت دقیق هرچه که باشد، مسی از رفتار هم تیمی خود خشمگین شد، که به سختی تعجب آور بود. از لحظه ورود سوارز به نیوکمپ در سال 2014، این زوج به خوبی خارج از زمین بازی کردند که در آن حضور داشتند و با نیمار دیگر از آمریکای جنوبی که تبدیل به یک دوست صمیمی می شد، یک سه خط جلوی قدرتمند را تشکیل دادند.

روابط خانوادگی

خانواده سوارز و مسی نیز پیوند محکمی ایجاد کردند، فرزندان آنها با هم بازی کردند و شریک مربوطه آنها، سوفیا بالبی و آنتونلا روکوزو، حتی در سال 2017 یک بوتیک با هم افتتاح کردند.

بنابراین، فروش وحشتناک سوارز، که شماره 9 را به اشک رساند، همیشه مسی را ناراحت می کرد، مسی که پس از تایید انتقال هموطن خود به اتلتیکو مادرید، خشم خود را در اینستاگرام تخلیه کرد.

صحبت های مسی

مسی نوشت: “شما لیاقت خداحافظی را داشتید: یکی از مهم ترین بازیکنان تاریخ باشگاه، که به دستاوردهای بزرگ برای تیم و در سطح فردی دست یافت.” “شما لیاقت نداشتید که مثل آنها شما را بیرون برانند. اما حقیقت این است که در این مرحله دیگر هیچ چیز مرا شگفت زده نمی کند.”

انتقام سوارز

در آن مرحله، از قبل مشخص بود که رابطه مسی و بارتومئو به طور کامل از بین رفت. در یک مصاحبه اختصاصی با GOAL، کاپیتان رئیس جمهور را به زیر پا گذاشتن وعده های متوالی متهم کرد، بنابراین انتقاد علنی او از باشگاه کاملاً تعجب آور نبود.

اما فروش سوارز از منظر ورزشی نیز چندان منطقی نبود. سوارز ممکن است کمی سرعتش را کاهش داد اما واضح بود که با توجه به گلزنی او کاملاً تمام نشد.

هم تیمی شدن دوباره ی مسی و سوارز
هم تیمی شدن دوباره ی مسی و سوارز

نتیجه

حالا باید دید که آیا با پایان این فصل که برای سوارز در گرمیو و برای مسی در اینتر میامی به پایان میرسد میتوانیم شاهد دیدن دوباره ی این دو در کنار هم باشیم یا خیر. هر دو ستاره ی سابق بارسلونا سال های آخر فوتبال خودشان را سپری می کنند و هواداران از دیدن دوباره ی این دو خوشحال می شوند.

Hesam
20 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *