میلواکی باکس، یک قرن برتری بسکتبال

میلواکی باکس، شهر میلواکی، ویسکانسین، از نظر بسکتبال دارای تاریخ غنی و با سابقه ای است. یکی از تیم ها بالاتر از بقیه است، میلواکی باکس. باکس که در سال 1968 تأسیس شد، به بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ ورزشی شهر تبدیل شد و هیجان و موفقیت را برای منطقه به ارمغان می آورد. در این مقاله، سفر میلواکی باکس، تاثیر آنها بر شهر و ظهور آنها به عنوان یکی از رقابتی ترین تیم های NBA را بررسی خواهیم کرد.

میلواکی باکس

تولد میلواکی باکس

در سال 1968، میلواکی به یکی از شهرهای توسعه یافته اتحادیه ملی بسکتبال (NBA) تبدیل شد. این فرنچایز متولد شد و نام تیم به افتخار سنت غنی شکار ایالت، میلواکی باکس شد. باکس به سرعت در لیگ نقش خود را نشان داد و کریم عبدالجبار، یک مرکز جوان را به دست آورد که به یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ NBA تبدیل شد.

میلواکی باکس، یک قرن برتری بسکتبال
میلواکی باکس، یک قرن برتری بسکتبال

ظهور کریم عبدالجبار

کریم عبدالجبار که در آن زمان با نام لو آلسیندور شناخته می شد، اولین انتخاب کلی در درفت NBA در سال 1969 بود. او هیچ وقت را برای تأثیرگذاری تلف نکرد و در اولین فصل خود موفق شد جایزه سال NBA را به دست آورد. ترکیبی از اندازه، مهارت و ورزش این مرکز جوان، بازی را برای باکس تغییر داد و او آنها را به اولین قهرمانی NBA در سال 1971 رساند.

عبدالجبار در طول شش فصل حضورش در میلواکی، سه جایزه MVP لیگ را به دست آورد و یک نیروی مسلط در لیگ بود. دوران حضور او در میلواکی اثری محو نشدنی در تاریخ این فرنچایز بر جای گذاشت. متأسفانه، او در سال 1975 به لس آنجلس لیکرز مبادله شد، اما کمک های او در ایجاد باکس به عنوان یک تیم رقابتی در NBA نقش اساسی داشت.

سالهای لاغر و بازسازی

پس از جدایی کریم، باکس یک دوره بازسازی را پشت سر گذاشت و برای حفظ سطح موفقیت قبلی خود تلاش کرد. تا اواخر دهه 1980 بود که آنها بار دیگر به مدعی تبدیل شدند. باکس تحت هدایت ستارگانی مانند سیدنی مونکریف، تری کامینگز و پل پرسی، بازی های پلی آف متوالی را انجام داد و به عنوان یک تیم قدرتمند در کنفرانس شرق مورد احترام قرار گرفت.

ورود ری آلن در سال 1996 نقطه عطف مهمی برای این فرنچایز بود. آلن یک تیرانداز تیزبین بود و به سرعت به یکی از محبوب‌ترین طرفداران تبدیل شد. در کنار گلن رابینسون و سم کسل، باکس در فصل 2000-2001 به فینال های کنفرانس شرق رسیدند و به طرز وسوسه انگیزی به یک حضور دیگر در فینال NBA نزدیک شدند. اگرچه آنها نتوانستند قهرمانی را کسب کنند، اما موفقیت آنها شور و شوق شهر را برای بسکتبال دوباره زنده کرد.

لوگو میلواکی
لوگو میلواکی

جانیس آنتتوکومپو و عصر جدید

دوران مدرن میلواکی باکس با ظهور جیانیس آنتتوکومپو، که به عنوان “فریک یونانی” نیز شناخته می شود، تعریف شد. جیانیس که در درفت 2013 NBA در رده پانزدهم انتخاب شد، به سرعت به یکی از همه کاره ترین و مسلط ترین بازیکنان لیگ تبدیل شد. ترکیب منحصربه‌فرد او از اندازه، ورزش و مهارت‌ها، دو جایزه متوالی MVP NBA را در سال‌های 2019 و 2020 برای او به ارمغان آورد.

تحت رهبری جیانیس، باکس به موفقیت های چشمگیری دست یافت. آنها در سال 2021 قهرمان NBA شدند و به خشکسالی 50 ساله این فرنچایز پایان دادند. عملکرد باورنکردنی جیانیس در فینال و بازی 50 امتیازی او در بازی قهرمانی 6 برای همیشه در تاریخ ورزش میلواکی ثبت خواهد شد.

انجمن Fiserv و Fanbase

موفقیت باکس همچنین با افتتاح انجمن پیشرفته Fiserv در سال 2018 تکمیل شد. این عرصه که در مرکز شهر میلواکی قرار دارد، به مرکزی برای ورزش و سرگرمی تبدیل شد و ارتباط تیم را با شهر مستحکم می کند. . ازدحام پرشور و هواداران پرشور فضایی الکتریکی ایجاد می کند که Fiserv Forum را به یکی از ترسناک ترین مکان ها برای تیم های حریف تبدیل می کند.

ستارگان میلواکی
ستارگان میلواکی

تاثیر باکس بر میلواکی

میلواکی باکس تاثیر قابل توجهی بر شهر میلواکی از نظر فرهنگی و اقتصادی گذاشت. مسابقات قهرمانی آنها در سال 2021، شهر را گرد هم آورد و هواداران را از هر طبقه اجتماعی متحد کرد. تلاش های خیریه تیم، مشارکت جامعه و حمایت از اهداف محلی، آنها را به چهره های محبوب جامعه تبدیل کرده است.

از نظر اقتصادی، باکس به رشد شهر کمک کرد. ساخت انجمن Fiserv و موفقیت تیم باعث افزایش درآمد، گردشگری و فرصت های شغلی برای این منطقه شد. باکس نقش حیاتی در احیای مرکز شهر میلواکی ایفا کرد.

ستاره بسکتبال
ستاره بسکتبال

نتیجه

میلواکی باکس تاریخچه ای طولانی و با سابقه دارد که اثری پاک نشدنی در این شهر بر جای گذاشت. از سال های اولیه با کریم عبدالجبار تا دوران مدرن به رهبری جیانیس آنتتوکومپو، باکس پیوسته برای برتری تلاش کرده و قهرمانی را به میلواکی بازگرداند. تأثیر آنها بر شهر، چه از نظر فرهنگی و چه از نظر اقتصادی، قابل دست کم نیست. میلواکی باکس چیزی بیش از یک تیم بسکتبال است. آنها نمادی از روحیه و پایداری شهر هستند و همچنان مایه مباهات نسل های آینده خواهند بود.

Pooria
2 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *