جنجال های مورینیو

جنجال های مورینیو ، خوزه مورینیو یکی از معروف ترین و بهترین سرمربیان لیگ های معتبر اروپایی است که سابقه هدایت تیم هایی همانند اینتر، رئال مادرید، چلسی و منچستر یونایتد را در کارنامه خودش دارد. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید تا برخی از جنجال های مهم این سرمربی آشنا شوید.

 

تمام جنجال های مورینیو:

مورینیو به آقای خاص فوتبال دنیا شهرت دارد و همیشه در تیم هایی که حضور داشته و هدایت آنها را برعهده داشت، جنجال های زیادی بپا کرده است. در این مطلب تمام واکنش هایی که او داشته در این قاب منتشر شده است.

ژوزه مورینیو سرمربی سابق منچستر یونایتد در آخرین دیدار شاگردان خودش در لیگ قهرمانان اروپا در شهر تورین میهمان یونتوس بود و در دیدار شگفت انگیز با نتیجه 2-1 پیروز میدان شد. بعد از پایان این مسابقه آقای خاص حرکت های جنجالی را در مقابل هواداران حریف انجام داد و این موضوع واکنش بازیکنان یووه را برانگیخت.

جنجال های مورینیو

 

نگاهی به جنجال های بی شمار مورینیو در رئال مادرید

مورینیو جزو سرمربیان جنجالی و پرحاشیه فوتبال دنیا به حساب می آید. مورینیو در سه سال حضور در رئال مادرید با افرادی نظیر والدانو، توریل و کاسیاس درگیر شد و حتی با افراد بیرونی باشگاه نظیر تیتو ویلانوا نیز جنجال های را به وجود آورد. این سرمربی پرتغالی بارها به دلیل رفتارهای غیر ورزشی به حاشیه رفت و تیم های بزرگی همانند رئال را نیز به حواشی برد. در ادامه برخی از حرکات جنجالی این سرمربی را در این باشگاه بررسی خواهیم کرد.

تحقیر پدرون لئون

قبل از بازی با تیم اوسر ، پدرو لئون در ترکیب 18 نفر اصلی نبود. ظاهرا خبرنگارها از این قضیه سوپرایز شدند. در ادامه خوزه گفت: جوری از لئون حرف می زنید که انگار این بازیکن زیدان یا موراتاست. حتی در کنفرانس مطبوعاتی وقتی از او درباره مانزانو پرسیدند گفت: چه کسی هست؟

جنجال های بی شمار مورینیو در رئال مادرید

اخراج در بازی رئال با مورسیا:

خوزه مورینیو اولین اخراجش را در بازی رئال مادرید در مقابل مورسیا در فوتبال اسپانیا تجربه کرد. او به رومرو گفت: برو به جهنم و سپس از زمین مسابقه اخراج شد. حتی این داور فصل بعدی نیز او را در بازی مقابل ویارئال اخراج نمود.

 

از یک برنامه شکایت کرد

این سرمربی پرحاشیه حتی مداوم گلایه مند بود که تیم آنها از بارسلونا کمتر استراحت می کند. حتی بیان داشت که برخی افراد برنامه ریزی کردند تا به ریش ما بخندند. حتی خبرنگاری که این اقدامات را به قول خودش بر علیه اش انجام داد را ریاکار نامید.

جنجال های مورینیو

دستور برکناری والدانو:

خوزه قبل از بازی سویا و رئال مادرید به دلیل اینکه والدانو بازیکنش از تیم به سفر رفت. مورینیو اجازه حضورش را در هواپیما و رختکن نداده بود.

 

سیزده اشتباه کلوس:

مورینیو بعد از بازی رئال و سویا در کنفرانس مطبوعاتی گفت لیستی از 13 اشتباه داور مسابقه رو نموده است. داور بازی آراگونسی بود که به دلیل اینکه مورینیو تنها شخصیتی در باشگاه بود که گلایه مند بود نسبت به او اعتراض کرد.

 

عمل هیگوائین و جنجال با پزشکان:

حتی برای عمل هیگوائین نیز با پزشکان درگیر بود و از عمل این بازیکن و تاخیری که ایجاد شد گله مند بود. او با اریک کاسرس درگیر بود که در واقع متخصصی که هیگوائین را در بارسلونا مورد معاینه قرار داد و توصیه کرد که عمل انجام نشود.

جنجال های مورینیو

رد مراسم شاهزاده آستوریاس:

خوزه مورینیو در یک کنفرانس مطبوعاتی اذعان داشت: هیچ شخصیتی به مراسم شاهزاده آستوریاس نمی رود. یک روز بعد خورخه والدانو حرف های او را رد کرد و ایکر در این مراسم شرکت خواهد کرد. مربی پرتعالی این حرکت ها را یک رویارویی قلمداد نمود و اختلاف هایش را با والدانو بیشتر کرد.

 

دعوا با پرسیادو

او حتی با مربی اسپورتینگ نیز دچار مشکل شد و خوزه او را متهم کرد که در مقابل بارسا بازی های خود را وا می دهد. اما مربی اسپورتینگ نیز او را یک شخصیت بی بند و بار معرفی کرد. اما بعدها باهم آشتی کردند.

 

با رئال درباره خرید مهاجم جنگ داشت

خوزه حتی با بنزما رابطه خوبی نداشت و همیشه او را زیر سوال می برد. مثلا می گفت “‌بنزما کمتر از کاروالیو و راموس گل زده است . “‌سپس آدبایور آمد اما در بازیهای بزرگ ، کریستیانو مهاجم نوک شد ، نه آدبایور یا بنزما . حتی در ماه دسامبر ،‌بنزما را زیر سوال برد :”‌بدون سگ ، چاره ای نداریم که با گربه بجنگیم . ”

 

فرار به سوی تیم ملی

این سرمربی می خواست به تیم پرتغال برود و دو بازی این تیم را برعهده بگیرد. اما باشگاه رئال به او این اجازه را نداد و به همین خاطر اعتراض کرد و گفت: ” من عملا در تعطیلات هستم ، باید با سه بازیکن تمرین کنم . “‌

 

اخراج های عمدی در شهر آمستردام

خوزه حتی در شهر آمستردام سال 2011 جنجال زیادی به پا کرد. از راموس و ژابی خواست عمدا کارت زرد بگیرند تا برای مرحله بعد کارت هایشان پاک گردد. یک نمایشنامه و تئاتری که جنجالی شد و با جریمه 120 هزار یورویی فیفا برای باشگاه و محرومیت یک جلسه ای برای خودش همراه شده بود.

جنجال های مورینیو

سخنگوی جنجالی باشگاه:

سرمربی رئال تصمیم گرفت آتش افروزی را به پارامس سخنگوی خودش بسپارد. پارامس به والدانو حمله کرد و گفت :” او می تواند در مورد رئال حرف بزند ، نه مورینیو ” و آلوس را با “الاغ ” مقایسه کرد.

 

حمله به باشگاه در اوجوگو

رئال یک ساختار به اندازه اسم بزرگش ندارد. او بارها رئال را زیر سوال برد. ماه های بعد سازمان باشگاه را تغییر داد و باعث برکنار شدن والدانو شد تا خود جایگزینش شود.

 

چرا ؟

پس از شکست به بارسا در چمپیونزلیگ گفت : چرا؟ اوربو ، اشتارک ، بوساکا ، فریسک ، ده بلیکر و … نمی دانم این به خاطر تبلغ یونیسف است یا چیز دیگر . پپ چمپیونزلیگی را برده که از بردنش احساس شرم می کنم .

چرا راموس تمدید کرد و په په خیر ؟

قطعا رئال نمی تواند په په را از دست دهد و په په هم متعلق به رئال است و باید هرچه سریعتر قراردادش تمدید گردد. در محافل خصوصی از اینکه باشگاه سرخود قرارداد راموس را تمدید کرد بسیار ناراحت شد.

 

توهین به باشگاه مالاگا

او توهین بد و شدیدی به باشگاه مالاگای اسپانیا کرد و گفت: ” مرا نمی شود با پلگرینی مقایسه کرد چرا که اگر از رئال بروم ، در باشگاهی مثل مالاگا مربیگری نمی کنم ،‌بلکه به یک باشگاه بزرگ در انگلیس یا ایتالیا می روم .”

 

بارسا با ایتورالده راحت است

همیشه از اینکه داورها معیارهای مختلفی در برخورد با کریستیانو و مسی داشتند ، گلایه می کرد. قبل از یک ال کلاسیکو از ایتورالده انتقاد کرد و گفت :” اگر به آمار نگاه کنیم ، بارسا با ایتورالده راحت تر است و رئال نه . ”

جنجال های مورینیو

مادریدیستاهای تغییر چهره داده

در اکتبر با مصاحبه رئال مادرید تی ، از ارزش های جدید باشگاه تعریف کرد و گفت: “‌اقتدار جان دادن درون زمین است . مادریدیسموهای تغییر چهره داده زیادی را می بینم . ” در دسامبر هم لالیگا را بی خیال شد و گفت :”‌بردنش غیرممکن است . ”

 

حمله به یازده بازیکن

رئال در هفته های اول به ختافه و سویا باخت تا مورینیو بگوید :”‌حواس ها پرت بود . باید ترکیب را عوض می کردم “‌ یا این که “‌من تیمی نمی بینم ” . راموس علیه او در آمد .

 

حمله به توریل و آکادمی

با مصدومیت اربلوا ،‌کوئنت رائو و مارسلو ،‌مورینیو ترجیح داد که مقابل سلتا و بورسیا از اسین در پست دفاع چپ استفاده کند و نه ناچو . سپس مانع از حضور توریل در تمرینات شد و او را زیر سوال برد .

انتقاد از هواداران

در آغاز فصل دومش “هو” شد . فقط از دوآتشه ها تعریف کرد و جو برنابئو را مورد انتقاد قرار داد . در بازی رئال – بارسا در کوپا در مورد سوتهای هواداران گفت :”‌به صدای مادریدیسموها گوش نمی دهم . ”

حمله به خدیرا مقابل لوانته

در بازی لوانته – رئال در سال 2012 پس از شکست گفت :”‌خدیرا در دام حریف بود . ” بازیکن آلمانی با بایستروس برخورد کرد و اخراج شد . مربی پرتغالی یکی از اصول خود که انتقاد نکردن از بازیکنان به صورت عمومی بود را زیر سوال برد .

جنجال های مورینیو در باشگاه رئال مادرید بسیار زیاد است و ما سعی کرده ایم برخی از آنها را خدمتتان ارائه کنیم.

جنجال باورنکردنی مورینیو در استمفورد بریج 

جنجال باورنکردنی مورینیو در استمفورد بریج

سرمربی پرتغالی و اسبق تیم چلسی در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی با این تیم قول داد که خودش را در استمفوردبریچ کنترل خواهد کرد. البته او خودش را تا دقیقه 96 کنترل کرد. واکنش های مورینیو روی هر دو گل مارسیال کاملا آرام بود و شادی خاصی در مقابل هواداران چلسی نمایش نداد و نشان داد که علاقه ای به خراب شدن رابط اش با تیم چلسی ندارد اما در دقیقه 96 بازی همه چیز کامل بهم ریخت.

او در ثانیه های پایانی وقت اضافی وقتی راس باکلی موفق شد روی ریباند ضربه سر اولیویه ژیرو دروازه دخیا را باز کند،  مارکو یانی از بازیکنان نیمکت نشین چلسی دوبار در مقابل چهره ژوزه مورینیو شادی کرد و بار اول سرمربی خودش را کنترل نمود. اما در مرتبه دوم خوزه جوش آورد و با بلند شدن از روی نیمکت به سوی او رفت و با او میخواست درگیر شود.

در ادامه مارکو یانی سریعا به سوی رختکن رفت و بقیه اعضای نیمکت چلسی از جمله ساری به سمت آقای خاص آمدند و سعی کردند از او دلجویی نمایند و تلاش کنند تا خوزه مورینیو بر روی نمیکت بنشیند.

 

هو کردن به مورینیو در مسیر رختکن بازی با چلسی:

در پایان مسابقه و در مسیر رختکن نیز برخی طرفدارهای چلسی مورینیو را هو کردند و همانند دو فصل قبل عدد 3 را به آنها نشان داد تا به طرفداران چلسی یاد آوری کند که بیشترین افتخارهای آنها در لیگ جزیره توسط خوزه ثبت شده است.

در آخر نیز در ثانیه های پایانی سه امتیاز مهم و تاثیرگذار برای خوزه مورینیو از دست رفت و امتیازهای که می توانسد او را چندین هفته بر روی نمیکت منچستر یونایتد تضمین نماید ولی خوزه با خشم تمام به رختکن رفت.

درخواست جنجالی مورینیو از فیفا قبل از جام جهانی

درخواست جنجالی مورینیو از فیفا قبل از جام جهانی

خوزه مورینیو در سال های 2022 و 2023 سرمربی آس اس رم ایتالیا می باشد و قبل از جام جهانی 2022 قطر نیز یک درخواست جنجال برانگیز از فیفا کرد. به گزارش سایت ورزشی ، مورینیو سرمربی پرتغالی و حال حاصر AS Roma یکی از تئوریسین های فوتبال مدرن جزو بهترین مربیان فوتبال در 20 سال قبل بوده است. در زمان شروع مسابقات جام قطر 2022 از فیفا خواست که تیم های قاره آفریقا توانایی قهرمانی در این تورنمنت را داشته باشد.

آقای خاص از سازمان فوتبال جهانی فیفا خواست که به بازیکنان قاره آفریقا اجازه ندهد با تغییر تابعیت برای تیم های ملی اروپایی بازی انجام دهند تا برای تیم ملی کشور خود در جام جهانی مسابقه دهند. درخواست جنجالی خوزه مورینیو باعث می شد تیم های ملی قاره آفریقا قوی تر شوند و توانایی قهرمانی در این تورنمنت را بدست آورند.

mohamadnd
1 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *