باشگاه اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک

باشگاه اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک یک تیم فوتبال حرفه ای مردانه مستقر در اوکلاهما سیتی در اکلاهما می باشد. این تیم در لیگ برتر فوتبال ملی NPSL بازی می کند. در سال 2013 این باشگاه رسما تاسیس شد و در اولین سال حضور خودش در لیگ USL قبل از انتقال به NPSL بازی کرد. این سازمان همچنین تیم زنان اوکلاهما سیتی اف سی را در لیگ برتر فوتبال زنان و باشگاه پیشنهادی اوکلاهما سیتی از لیگ فوتبال آمریکای شمالی را اداره می کند. این باشگاه در سال 2014 فولد شد. در ادامه سایت ورزشی با معرفی باشگاه اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک همراه شوید.

 

بیوگرافی باشگاه اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک:

نام کامل: اوکلاهاما سیتی
تاسیس: 2012; 12 سال پیش
منحل شده: 2014; 10 سال پیش
استادیوم: اوکلاهاما سیتی دانشگاه ستاره‌های فیلد
ظرفیت: 5000
سرمربیک جیمی همپتون
وبسایت باشگاه: http://www.oklahomacityfc.com/

بیوگرافی باشگاه اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک

تاریخچه باشگاه اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک:

لیگ برتر USL

باشگاه اوکلاهاما سیتی در 14 فوریه روز ولنتاین 2013 حق رای در لیگ برتر یو سی ال را دریافت کرد. مالکیت باشگاه شامل OKC Pro Soccer LLC (تاسیس شده توسط تاجر اوکلاهما سیتی تیم مک لافلین) و Sold Out Strategies (با مدیریت براد لوند بومی اوکلاهما سیتی) بود. تیم به مدت یک فصل در کنفرانس جنوب به عنوان بخی از منطقه جنوبی رقابت می کرد. تیم بازی های خانگی خود را در استارز فیلد دانشگاه اوکلاهاما سیتی انجام می داد. آنها با رکورد فوق العاده در جایگاه سوم جدول قرار گرفتند. در اولین و تنها فصل PDL نیز پل آف را از دست دادند. آنها یک پلی آف را با سه امتیاز از دست دادند.

باشگاه اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک

لیگ برتر فوتبال کشور

بعد از یک فصل حضورشان در لیگ برتر USL، این تیم به لیگ برتر فوتبال ملی رفت و در فصل NPSL 2014 در کنفرانس مرکزی منطقه جنوب شرکت نمود. این تیم در زمین ستاره های دانشگاه اوکلاهاما سیتی بازی کرد.

 

 

لیگ فوتبال آمریکای شمالی

گروه تحت مالکیت اوکلاهاما سیتی OKC Pro Soccer LLC و Sold Out Strategies نیز تایید شد تا یک تیم حرفه ای را در لیگ فوتبال آمریکای شمالی (NASL) ارائه کند و با شروع فصل 2015 فعالیت رسمی خود را آغاز نماید. همچنین قرار بود اسم باشگاه نیز اوکلاهاما سیتی اف سی نامیده شود. اوکلاهاما سیتی در ابتدا قصد داشت در سال 2013 امتیازی را در بخش حرفه‌ای لیگ‌های فوتبال یونایتد (USL Pro) دنبال کند. برنامه های سازمانی اوکلاهاما سیتی اف سی با موفقیت اولیه در 17 ژوئن 2013 با به دست آوردن حقوق اجاره استادیوم تفت اوکلاهاما سیتی (محل برگزاری که گروه Prodigal نیز برای آن پیشنهاد داده بود) با موفقیت روبرو شد. با این حال، USL تلاش اوکلاهاما سیتی برای راه اندازی امتیاز NASL را نقض توافقنامه عدم رقابت خود با لیگ توسعه برتر USL تلقی کرد و نامه توقف و انصراف علیه اوکلاهما سیتی FC صادر کرد. مالکان اوکلاهاما سیتی اف سی متعاقباً در 28 ژوئن 2013 علیه USL شکایت کردند و به دنبال اعلام غیرقابل اجرا بودن بند عدم رقابت بودند. دعوی قضایی در حال حاضر در جریان است.

NASL در 25 ژوئیه 2013 امتیاز توسعه را به Sold Out Strategies اعطا کرد. Sold Out Strategies در 7 آوریل 2014 اعلام کرد که تیم NASL آن به نام Oklahoma City FC است. حتی از نشان و لوگو و کیت جدید تیم نیز پرده برداری شد. اوکلاهاما سیتی اف سی قرار بود در سال 2015 به NASL بپیوندد، که باعث شد این تیم آماتور نیز لیگ را به لیگ برتر فوتبال ملی تغییر دهد. NASL FC Oklahoma City رسما فعالیت خود را از سال 2015 آغاز کرد.

باشگاه اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک

سال 2014-2015

در مارس 2014، یکی از شرکای اوکلاهاما سیتی اف سی، تیم مک لافلین از OKC Pro Soccer LLC، 50 درصد سهام مالکیت را در امتیاز رقیب خریداری کرد. بر اساس گزارش ها، مک لافلین حقوق اجاره ورزشگاه تفت را کنترل می کرد و بنابراین انرژی قصد خود را برای نقل مکان به استادیوم تفت برای فصل 2015 پس از فصل افتتاحیه آن در سال 2014 در استادیوم پریبیل دبیرستان بیشاپ مک گینس اعلام کرد. براد لاند، مالک باقی‌مانده Sold Out Strategies نشان داد که این توسعه “تأثیری بر اف سی اوکلاهما سیتی یا آینده NASL در OKC ندارد.

در مصاحبه ای که در 10 آگوست 2015 منتشر شد، بیل پترسون، کمیسر NASL به تلگراف گفت که لیگ از حق امتیاز اوکلاهاما سیتی خارج شده است. در 21 آگوست 2015، درموت کوریگان از ESPN گزارش داد که لالیگا، دسته اول اسپانیا، مجوز خرید سهام در اوکلاهما سیتی را برای یکی از تیم‌هایشان صادر کرده است. تیم لالیگایی رایو وایکانو به خرید اکثر سهام در NASL Oklahoma City FC ابراز علاقه کرده است. در 10 نوامبر 2015، NASL اعلام کرد که یک باشگاه جدید به نام رایو OKC در فصل 2016 شروع به بازی خواهد کرد. تیم جدید اکثریت متعلق به رائول مارتین پرسا، مالک رایو وایکانو و سپس لالیگا بود، و سهام اقلیت متعلق به شان جونز بومی اوکلاهما بود. Rayo OKC توسط مالکان سابق امتیاز اوکلاهما سیتی FC، Sold Out Strategies مدیریت می شد. با این حال، Rayo OKC فقط یک فصل در NASL دوام خواهد آورد.

تیم اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک

تیم در سال 2008

اوکلاهاما سیتی اولین تیم WPSL خود را در سال 2008 داشت و به مدت چهار فصل به عنوان OKC Alliance بازی کرد. این باشگاه متعلق به گروهی از علاقه مندان به فوتبال محلی بود و توسط سرمربی تیم جیمی همپتون هدایت می شد. عنوان کنفرانس را در سه فصل از چهار فصل اول خود به دست آورد و رکورد کلی 30-5-2 را برای درصد برد 0.861 به دست آورد. در سال 2010، اتحاد به نیمه نهایی قهرمانی WPSL راه یافت.

تیم اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک

فصل 2012-اکنون

قبل از فصل 2012، شان جونز Alliance را خریداری کرد و تیم WPSL Oklahoma City FC را تغییر نام داد و آبی روشن را به عنوان رنگ اصلی تیم انتخاب کرد که با طلایی و خاکستری زغالی برجسته شده بود. مگس‌گیر دم قیچی، پرنده رسمی ایالت اوکلاهاما، به‌عنوان اثر هنری برجسته در نشان برنده جایزه تیم عمل می‌کند.

جونز با مدیران قدیمی ورزش اوکلاهاما سیتی، دبری آیالا و برد لوند، همکاری کرد تا باشگاه به راه های پیروزی خود ادامه دهد. این تیم میزبان مسابقات خانگی در دانشگاه اوکلاهاما سیتی، مدرسه Casady، مدارس یوکان، دانشگاه مسیحی میانی آمریکا، دبیرستان نورمن نورث و دبیرستان موستانگ بوده است. در سال 2021، اف سی موستانگ را خانه دائمی خود می نامد و همه مسابقات خانگی را در مجتمع فوتبال Varsity در دبیرستان انجام می دهد.

اوکلاهاما سیتی در سال 2015 عنوان قهرمانی کنفرانس را به دست آورد و در سال‌های 2012 و 2015 به نیمه‌نهایی قهرمانی WPSL راه یافت. تیم قیچی هفتمین عنوان کنفرانس خود را در تاریخ باشگاه در سال 2017 با سرمربیان مشترک زک بیس و ایوان درسل به دست آورد.

استادیوم تیم اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک

استادیوم تیم اوکلاهاما سیتی ارثکوئیک

بازی های آماتور در سال 2013 در استارز فیلد در دانشگاه اوکلاهاما سیتی برگزار شد. سپس اعلام شد که برای فصل 2015 بازی های حرفه ای در استادیوم میلر یوکان و بازی های آکادمی در مدرسه کاسدی اوکلاهاما سیتی انجام می شود. همچنین باشگاه در حال بررسی امکان ساخت یک استادیوم مخصوص فوتبال 9000 تا 14000 صندلی در کنار رودخانه مرکز شهر اوکلاهاما سیتی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *