رئال ۱-۱ لایپزیش: صعود دشوار رئال به مرحله ی بعد چمپیونزلیگ

رئال ۱-۱ لایپزیش: صعود دشوار رئال به مرحله ی بعد چمپیونزلیگ. در دیداری نزدیک در سانتیاگو برنابئو، رئال مادرید با تساوی 1-1 مقابل لایپزیگ، در مجموع 2-1 به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافت. این درگیری لحظاتی از اقدامات شدید را به نمایش گذاشت و هر دو تیم در تلاش برای برتری در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی بودند.

رئال ۱-۱ لایپزیش: صعود دشوار رئال به مرحله ی بعد چمپیونزلیگ

نیمه اول

بازی با یک نبرد متعادل در میانه میدان آغاز شد و فرصت های گلزنی را برای هر دو طرف محدود کرد. لایپزیگ با درک نیاز خود به گلزنی، رویکرد تهاجمی تری را در پیش گرفت. در دقیقه 10، بنجامین ششکو با آندری لونین، دروازه بان رئال، تک به تک شد اما موقعیت آفساید او این فرصت را از بین برد. دنی اولمو و اوپندا هم موقعیت هایی داشتند که در دقایق ابتدایی موفق به گلزنی نشدند.

تساوی رئال مقابل لایپزیش
تساوی رئال مقابل لایپزیش

با ادامه نیمه اول، توپ بیشتر در خط هافبک چرخید. لونین توانایی دروازه بانی خود را در دقیقه 41 نشان داد و ضربه محکم ژاوی سیمونز را رد کرد و مطمئن شد که هر دو تیم با تساوی بدون گل وارد نیمه می شوند.

نیمه دوم

نیمه دوم به همین منوال ادامه پیدا کرد و با هیجان محدود تا دقیقه 48 ادامه پیدا کرد، زمانی که لونین یک مهار مهم برای خنثی کردن تلاش اپندا انجام داد. رئال مادرید در دقیقه 65 ابتکار عمل را به دست گرفت و یک ضد حمله سریع انجام داد که در نهایت وینیسیوس گل را باز کرد و به برتری کلی آنها افزود.

با این حال، لایپزیگ به سرعت پاسخ داد و در دقیقه 69، ضربه سر چشمگیر ویلی اوربان، نتیجه را به تساوی کشاند و جان تازه ای به مسابقه تزریق کرد. در 20 دقیقه باقی مانده، لایپزیگ فشار می آورد تا گل تساوی را به ثمر برساند، اما دفاع رئال محکم ایستاد و موقعیت های قابل توجهی را از دست داد. ضربه سر خطرناک اوربان در دقیقه 83 با اختلاف کمی از دروازه به بیرون رفت.

تیر دروازه ی رئال

در لحظات پایانی، المو از لایپزیگ یک فرصت طلایی برای تغییر نتیجه داشت. اما ضربه او در دقیقه 2+90 به سختی به تیر دروازه برخورد کرد. رئال مادرید ماهرانه بازی را کنترل کرد و با تساوی 1-1 راه خود را در مرحله یک چهارم نهایی قطعی کرد. و در نهایت با توجه به پیروزی 1-0 در بازی رفت به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

رئال ۱-۱ لایپزیش: صعود دشوار رئال به مرحله ی بعد چمپیونزلیگ
رئال ۱-۱ لایپزیش: صعود دشوار رئال به مرحله ی بعد چمپیونزلیگ

نتیجه

توانایی رئال مادرید برای عبور از چالش ها و ظهور پیروزمندانه، مقاومت و تجربه آنها در لیگ قهرمانان را نشان می دهد. علیرغم تلاش های مصمم لایپزیگ، قدرت استراتژیک و انعطاف دفاعی تیم کارلو آنچلوتی آنها را به مرحله یک چهارم نهایی رساند. “پادشاطان خوش شانس اروپا” اکنون مشتاقانه منتظر چالش بعدی در تلاش خود برای کسب افتخار در لیگ قهرمانان خواهند بود.

Hesam
7 مارس 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *