جایگزین استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

اگر تیم های استقلال و پرسپولیس از حضور در لیگ قهرمانان آسیا حذف شوند. یکی از سوالاتی که پیش می آید این است که جایگزین استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا چه باشگاه هایی قرار می گیرد؟ سهمیه باشگاه های ایران در آسیا کم نشده و بلکه باشگاه های دیگری که صلاحیت داشته باشند می توانند جایگزین دو تیم حذف شده گردند. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

جایگزین استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

جایگزین استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

در صورت حذف سرخابی ها از لیگ آسیا ، سهمیه کشور ایران کاهش نمی یابد. تیم های بعدی در رده بندی لیگ از تیم های رتبه دوم تا پنجم به بعد می توانند جایگزین آنها گردند. در صورتی که مجوز حرفه ای از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت نموده باشند می توانند به جای استقلال یا پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نمایند. در حال حاضر از میان 16 باشگاه لیگ برتری تنها دو باشگاه نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان برای دریافت مجوز حرفه ای اقدام نکرده اند. فعلا همان دریافت مجوز ملی برایشان کفایت کرده است.

جایگزین استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش سایت ورزشی ، اگر استقلال و پرسپولیس از حضور در لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شوند، سهمیه باشگاه های ایران نه تنها کاهش پیدا نمی کدن بلکه باشگاه های دیگر لیگ برتر جایگزین و صلاحیت حضور پیدا خواهند کرد. فعلا مشخص نیست کدام باشگاه ها در صورت حذف سرخابی ها جایگزین می شوند. البته باشگاه های سرخابی تهران درخواست مجوز حرفه ای داشتند. اما به دلیل نقص هایی در پرونده آنها وجود داشته و فعلا هیچ چیزی مشخص نیست. در صورت حذف سرخابی از لیگ قهرمانان آسیا ، سهمیه ایران کم نمی شود و احتمالا تیم های بعدی نظیر تراکتورسازی ، مس رفسنجان ، فولاد ، سپاهان و … قرار خواهند گرفت. البته این تیم ها نیز باید مجوز حرفه ای را به طور کامل دریافت کرده باشند. به نظر شما آیا استقلال و پرسپولیس از آسیا حذف می شوند؟ دیدگاه تان را در بخش کامنت ها درج نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *