سکوت روبیالس شکست | واکنش‌ها به بوسه رئیس فدراسیون اسپانیا

بالاخره سکوت روبیالس شکست. او گفت من قربانی مجازات بدون محاکمه شده‌ام. استعفا نمی‌دهم. اما درخواست بخشش دارم. در این پست از ورزشی به بوسه رئیس فدراسیون اسپانیا در جام جهانی فوتبال زنان می‌پردازیم.

سکوت روبیالس شکست

وزیر ورزش اسپانیا خواستار تعلیق لوئیس روبیالس شده است. اما این مرد خطاکار در بیانیه‌ای خود را قربانی می‌ داند.

روبیالس، رئیس اتحادیه فوتبال اسپانیا مدعی شده که وی «قربانی یک دسیسه سیاسی و رسانه‌ای» است که در واقع در حال «پیشبرد اهداف فمینیسم» است.

فیفا در حال حاضر روبیالس را به مدت ۹۰ روز محروم کرده است. نشریه میل نیز بیان کرد که هیئت حاکمه فیفا برای محرومیت ۱۵ ساله او از تمامی فعالیت‌های فوتبالی تلاش می‌کند. در اسپانیا هم دادگاه اداری ورزشی (TAD) پرونده‌ای را علیه این مرد ۴۶ ساله در دست بررسی دارد. شورای ملی ورزش (CSD) نمی‌تواند روبیالس را تعلیق کند. البته تا زمانی که تحقیقات ادامه دارد. اما میکل ایستا، سرپرست وزارت ورزش و فرهنگ، روز جمعه از دادگاه خواست تا رئیس فدراسیون را به دلیل «سوءاستفاده از قدرتش» و آسیب به وجهه ورزش اسپانیا تعلیق کند.

چند دقیقه پس از ادعاهای ایستا، روبیالس با بیانیه‌ای شدیدالحن پاسخ داد: «من قربانی یک دسیسه سیاسی و رسانه‌ای بی‌سابقه هستم. عمداً به حاشیه کشیده شده‌ام. اما تمام حقایق مربوطه را ارائه کرده‌ام تا واقعیت را نشان دهم. این شواهد بی گناهی مرا ثابت می‌کند.» او همچنین ادعا کرد که در حال پیشبرد اهداف فمینیستی است و پرونده او برای قربانیان واقعی تجاوز مهم خواهد بود.

واکنش سرمربی اسپانیا

روبیالس در ابتدا توسط اعضای کلیدی فدراسیون حمایت می‌شد. زمانی که اعلام کرد که استعفا نخواهد داد، لوئیس د لا فوئنته، سرمربی اسپانیا، از او حمایت کرد. اما پس از مدتی از حمایت خود عذرخواهی کرد. او گفت: «کاری که من انجام دادم غیرقابل توجیه است. در آن لحظه نتوانستم احساساتم را کنترل کنم. بعدا که فیلم را دیدم شرمنده شدم. وقتی وسط جنگل باشید جز شاخه‌ها چیزی نمی‌بیند. وقتی از جنگل خارج می‌شوید تازه وضعیت واقعی را می‌بیند. تقریباً همه ما کارکنان RFEF فکر کردیم که قرار است شاهد برکناری رئیس باشیم. اما چیز دیگری دیدیم. هضم این موضوع برای من راحت نبود.» علاوه بر این، دلافوئنته درخواست عفو کرد. او تاکید کرد که دیگر مرتکب چنین عملی نخواهد شد. روبیالس گفت: «من مجبور به استعفا نیستم. بلکه باید طلب بخشش کنم. اشتباه کردم، یک خطای انسانی غیرقابل توجیه. اگر می‌توانستم به عقب برگردم مرتکب آن عمل نمی‌شدم. من طرفدار برابری و احترام هستم. همه ما باید از نظر برابری پیشرفت کنیم و من اولین نفر هستم.»

به گزارش رویترز تحقیقات مقدماتی توسط دادستان در مورد تجاوز جنسی احتمالی آغاز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *