عملکرد ساپینتو در باشگاه استقلال

عملکرد ساپینتو در باشگاه استقلال : ترنم کشاورز، گزارشگر: امیرحسین حسین‌زاده تنها بازیکنی بود که پس از به پایان رسیدن رقابت های لیگ بیست و یکم و کسب عنوان قهرمانی همراه با استقلال، از لیگ برتر ایران به جهان فوتبال منتقل شد تا در سن ۲۲ سالگی تجربه لژیونر شدن را در شارلوا بلژیک به دست آورد. در ابتدا به دلیل عدم پرداخت هزینه رضایتنامه استقلال به او، با تاخیر ۶ هفته در لیگ بلژیک شروع به بازی کرد. حسین‌زاده، وینگر سابق استقلال که فصل گذشته با گل زدن در قهرمانی آبی پوشان پایتخت تاثیرگذار بود و ۸ بار گلزنی کرد، بعد از انتقال به لیگ بلژیک علی‌رغم نمایش قابل قبولش نتوانست به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دست یابد.

و نامش در لیست جام جهانی قرار گرفت. حالا حسین‌زاده که در شارلوا همبازی علی قلی‌زاده هست (که البته این روزها به دنبال جدایی از این تیم نیز هست و گفته می‌شود ممکن است راهی لیگ ترکیه شود)، با پیشنهادات متعددی روبرو شده است که از مهمترین آن‌ها، پیشنهاد سرمربی فعلی اتحاد کلاب، فرهاد مجیدی بود، که ویژگی های بازی حسین‌زاده را بسیار جذاب می‌داند. در این راستا حسین‌زاده پس از مدتی از سکوت، مصاحبه‌ای با فرهیختگان داشته است و در مورد مسائل مختلف صحبت کرده است. در ادامه متن کامل این مصاحبه را مطالعه کنید:

عملکرد ساپینتو در باشگاه استقلال
عملکرد ساپینتو در باشگاه استقلال

جدایی‌های فراوان از تیم استقلال

شما پس از جدایی‌های فراوان از تیم استقلال و پیوستن به تیم شارلوا بلژیک، بعدازتوجه به شرایط سنی خودتان، می‌توانستید در لیگ ایران بمانید. اما به نظر من برای رفتن به اروپا خیلی دیر نبود، بلکه بسیار زود بود. زیرا در فوتبال اروپا، بازیکنان جوان حدوداً ۱۶_۱۷ ساله محسوب می‌شوند. هنگامی که سن بازیکن به بیش از ۲۰ سال می‌رسد، دیگر جوان محسوب نمی‌شود. بنابراین، من فکر می‌کنم باید به اروپا قبل از اینکه این موضوع رخ دهد می‌رفتید و خودتان را در محیط جدیدی قرار می‌دادید.

بسیاری فکر می‌کنند که شما در سال قبل از جام جهانی در قطر به لژیونری اصرار داشتید تا فرصتی برای فراخوانی به تیم ملی داشته باشید، اما این اتفاق رخ نداد. اگر می‌توانستید به گذشته برگردید، آیا همچنان از استقلال جدا می‌شدید؟ بله، به راستی، من لژیونر شدم تا فرصت خود را برای حضور در جام جهانی افزایش دهم، اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد. اما اگر صد بار دیگر به گذشته بازگشتم، باز هم فوتبال اروپا را انتخاب می‌کردم و همین تصمیم را می‌گرفتم، زیرا برای کسب این تجربه، سختی‌های زیادی را تحمل می‌کردم و خودم را به چالش می‌کشیدم. البته تغییر سرمربی تیم ملی نیز باعث شد که در لیست جام جهانی حضور نداشته باشم.

تا از بحث درباره استقلال فاصل

ه نگرفته‌ایم، دوست دارم از شما به عنوان یکی از بازیکنان تأثیرگذار در فصل گذشته استقلال، دلایل عملکرد بی‌نقص آنها را با رهبری فرهاد مجیدی بپرسم. واقعاً استقلال با رهبری “فرهاد مجیدی” تیمی هماهنگ و بی‌نقص داشت. همه اعضا از مربیان تا بازیکنان، با هم متحد بودند و هیچ کس احساس برتری نمی‌کرد. همه بازیکنان برای موفقیت یکدیگر و تیم تلاش می‌کردند. بدون شک، کسب قهرمانی بدون هیچ شکستی امری بسیار استثنایی است. بسیار سخت است که تیم دیگری بتواند به این رکورد قابل تحسین دست پیدا کند. به نظرم یکی از دلایل اصلی این موفقیت تاریخی در لیگ برتر هماهنگی بازیکنان و تلاش پیوسته کادر فنی این بزرگترین باشگاه، استقلال، بود.

عملکرد ساپینتو در باشگاه استقلال
عملکرد ساپینتو در باشگاه استقلال

چند بازی اخیر تیم فوتبال

در چند بازی اخیر تیم فوتبال شارلوا عملکرد خوبی داشتم و موفق به زدن گل نیز شدم. درباره شرایط خودم در این تیم و وضعیت فوتبال بلژیک، باید بگویم که در ابتدا به خاطر صدور کارت بازی با مشکلاتی مواجه شدم، اما خدا را شکر در تجربه اولیه حضورم در یک تیم خارجی، عملکرد قابل قبولی را به نمایش گذاشتم و پس از چند بازی توانستم برای تیمم گلزنی کنم. امیدوارم با عملکردم خوب، به انتظارات سرمربی تیم پاسخ خوبی بدهم و باعث شادی هواداران باشم.

تیم شارلو

علی قلی‌زاده نیز در تیم شارلوا همبازی من است. همبودن با علی بسیار خوب است. ما همواره در تمرینات با هم هستیم و یک لحظه از هم جدا نمی‌شویم (با لبخند). حتی خارج از ساعات تمرین نیز اغلب با هم وقت می‌گذرانیم و در خانه بازی می‌کنیم. البته بدون اینکه بگذارم که با وجود حضور علی، تنهایی نیز هنوز برایم چالش‌برانگیز است و زندگی دور از خانواده در خارج از کشور برایم سختی‌های خاصی دارد.

عملکرد ساپینتو در باشگاه استقلال
عملکرد ساپینتو در باشگاه استقلال

در پایان

جدا از علی قلی‌زاده، مالک باشگاه شارلوا هم یک ایرانی است. حضور ایرانی‌ها در این باشگاه به من احساس خوبی می‌دهد. به نظرم اینکه مدیر باشگاه ایرانی باشد، یک مزیت است (با لبخند). به ویژه برای یک بازیکن مثل من که تجربه از زندگی و بازی در اروپا را ندارم، این امر امتیازی است. زیرا با راحتی می‌توانم با باشگاه ارتب

اط برقرار کنم و در صورت بروز هرگونه مشکلی، آن را به آقای بیات، مدیر باشگاه، اطلاع دهم. واقعاً ایشان یک مدیر قابل اعتماد و با اراده هستند و واقعاً برای موفقیت تیم تلاش می‌کنند.

Hesam
3 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *