بحران آب عجیب در زمین تمرینی تیم ملی ورزشگاه آزادی: چاه زیرزمینی خشک شد

بحران آب عجیب در زمین تمرینی تیم ملی ورزشگاه آزادی، در اتفاقی تکان دهنده، محل تمرین تیم ملی ورزشگاه آزادی دچار بحران آب غیرمنتظره ای شد که شرایط تمرین تیم ملی را به شدت تحت تاثیر قرار داد. این بحران از خشک شدن کامل چاه زیرزمینی ناشی می شود که منبع آب حیاتی برای میادین آموزشی بود.

چاه زیرزمینی خشک شد
چاه زیرزمینی خشک شد

بحران آب عجیب در زمین تمرینی تیم ملی ورزشگاه آزادی

گزارشات

گزارش ها حاکی از آن است که کادرفنی و حاضران در اردوی تیم ملی شاهد یک سری اتفاقات غیرعادی در اطراف ورزشگاه آزادی بودند. در این میان، مهمترین آنها عدم وجود ناگهانی آب در چاه زیرزمینی است که در طول تاریخ آب مورد نیاز زمین های تمرینی را تامین کرد. این رویداد غیرقابل پیش‌بینی عواقب ناگواری را برای میادین آموزشی به همراه داشت و برای رسیدگی به این وضعیت نیاز به اقدام فوری است.

موضوع حیاتی

این موضوع با کاهش محسوس سطح آب چاه‌های منطقه شلوغ 22 تهران تشدید شد، مشکلی که با تخلیه حلقه‌های چاه‌های ایجاد شده در گذشته تشدید شد. این بحران آب به طور مستقیم بر توانایی فدراسیون فوتبال برای حفظ فضاهای چمن ورزشگاه آزادی که برای آموزش ورزشکاران در تمام سطوح فوتبال ملی حیاتی است، تأثیر گذاشت.

وخامت اوضاع

وخامت اوضاع زمانی آشکار می شود که در نظر بگیریم زمین تمرینی اصلی اردوی تیم ملی در فصل جاری روزانه به 300 هزار لیتر آب نیاز دارد. برای حفظ وضعیت چمن، فدراسیون فوتبال با توجه به اینکه اطراف استادیوم نمی تواند آب مورد نیاز را تامین کند، اکنون وظیفه تامین آب از مکان های خارجی را دارد. پیامدهای انفعال در تبدیل تدریجی میدانی که زمانی پرجنب‌وجوش بود به فضایی لکه‌دار و زرد رنگ که یادآور ورزشگاه امجدیه در رقابت‌های فشرده سال 1360 است، مشهود است.

بحران آب عجیب در زمین تمرینی تیم ملی ورزشگاه آزادی: چاه زیرزمینی خشک شد
بحران آب عجیب در زمین تمرینی تیم ملی ورزشگاه آزادی: چاه زیرزمینی خشک شد

تلاش اخیر

در تلاش اخیر برای کاهش بحران، دو تانکر بزرگ با هماهنگی بین سازمان های مختلف برای تامین آب کافی به اردوی تیم ملی اعزام شدند. این تانکرها آبی را تحویل می دادند که در تانکر بزرگتری که فدراسیون تهیه کرده بود ذخیره می شد. با این حال، ذخایر به سرعت خشک شد و زمین‌های تمرینی دچار سوء تغذیه و چمن‌ها در وضعیتی نامطمئن شد.

زمین اصلی، در خطر

در حال حاضر، زمین تمرین اصلی مشرف به هتل آکادمی به دلیل کم آبی و شرایط نامساعد آب با خطر آسیب قریب‌الوقوع مواجه است. در حالی که اقدامات موقتی مانند تحویل آب ممکن است راه‌حل کوتاه‌ مدتی ارائه دهد. درمان پایدار در حفر چاه‌های جدید برای بازگرداندنی ذخایر آب به سطح طبیعی خود در ورزشگاه نهفت.

تغییرات مثبت

با توجه به این بحران، فرصتی برای تغییرات مثبت وجود دارد زیرا ممکن است. فدراسیون فوتبال اکنون مجبور به اختصاص بودجه برای جوان سازی زمین اصلی تمرین شود. مزیت بالقوه این وضعیت وخیم که پیش از این به دلیل محدودیت های مالی مانع شد. امکان بازنگری همه جانبه امکانات اردوی تیم ملی است که به نفع ورزشکاران در رده های مختلف است.

استادیوم آزادی تهران
استادیوم آزادی تهران

نتیجه

در حالی که فدراسیون فوتبال با یدایش راه حل های پایدار برای مقابله با کمبود آب غیرمنتظره دست و پنجه نرم می کند. سرنوشت زمین های تمرینی استادیوم آزادی در حال حاضر معلق است. باید دید مسئولان چقدر سریع و موثر می توانند به این بحران واکنش نشان دهند و اطمینان حاصل کنند. که برنامه تمرینی تیم ملی بدون اختلال ادامه خواهد داشت.

Pooria
22 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *