رکورد جدید طارمی در تیم ملی

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران ، مهدی طارمی رکورد جدیدی را ثبت کرده است. مهدی طارمی با زدن 2 گل در بازی دوستانه مقابل آنگولا به آمار 40 گل زده در تیم ملی رسید و در رده چهارم بهترین گلزنان تاریخ تیم ملی فوتبال ایران قرار گرفته است. در ادامه سایت ورزشی با رکورد جدید طارمی در تیم ملی همراه ما باشید.

 

رکورد جدید طارمی در تیم ملی

به گزارش سایت ورزشی ، مهدی طارمی بازیکن بوشهری تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پورتو پرتغال عملکرد خیره کننده ای در این رشته ورزشی دارد. و جزو بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران به شما می رود. او به رکورد زدن های خودش در رده ملی و باشگاهی همچنان ادامه می دهد. طارمی قبل از این مسابقه با 38 گل در کنار جواد نکونام جزو بهترین گلزنان تیم ملی فوتبال ایران قرار داشت. اما با زدن 2 گل مهدی با 40 گل از کریمی که 39 گل با پیراهن تیم ملی به ثمر رسانده عبور کرده است. تا در جایگاه چهارم قرار بگیرد.

تیم ملی فوتبال ایران در یک مسابقه دوستانه فیفادی با نتیجه 4-0 آنگولا را درهم کوبید. و به پیروزی دوم بعد از برد در مقابل بلغارستان دست یافت. تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار دوستانه خود در فیفادی از ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادی میزبان آنگولا بود. که توانست به سادگی و با ۴ گل حریف خود را شکست دهد. در این دیدار مهدی طارمی (۲ بار) و صادق محرمی و شهریار مغانلو برای ایران گل‌زنی کردند. طارمی با گل‌زنی در این دیدار به رده چهارم برترین گلزنان تاریخ تیم ملی صعود کرد.

رکورد جدید طارمی در تیم ملی

ایران ۴ – آنگولا صفر

گل‌ها: طارمی در دقایق ۸ و ۱۶، صادق محرمی در دقیقه ۲۰ و و شهریار مغانلو در دقیقه ۸۷

ترکیب ایران: پیام نیازمند، صادق محرمی (۶۶- صالح حردانی)، شجاع‌ خلیل‌زاده، محمد دانشگر، میلاد محمدی (۶۶- احسان حاج‌صفی)، روزبه چشمی، علی کریمی، سامان قدوس (۶۶- میلاد سرلک)، مهدی ترابی، علی جهانبخش (۵۸- محمد محبی) و مهدی طارمی (۵۸- شهریار مغانلو)

شرح گل

در دقیقه ۶، اشتباه بازیکن آنگولا با توپ‌گیری ترابی همراه شد که پاس او به قدوس را مدافع حریف برگشت داد. اما این بار ترابی در ریباند توپ را به طارمی رساند. تا این بازیکن گل نخست بازی را به ثمر برساند.

در دقیقه ۱۶، حرکت ترکیبی بازیکنان ایران با نفوذ میلاد محمدی همراه شد. که او پاس در عرض طارمی را در داخل محوطه جریمه صاحب توپ کرد. تا او گل دوم خودش و ایران را وارد دروازه کند.

در دقیقه ۲۰، حرکت انفرادی و زیبای ترابی با نفوذ به محوطه جریمه آنگولا همراه شد. که پاس در عرض این بازیکن، دروازه خالی را برابر صادق محرمی قرار داد. تا این بازیکن موفق شد اولین گل ملی‌اش را برای ایران به ثمر برساند.

در دقیقه ۸۷، احسان حاج صفی با پاسص در عمق به داخل محوطه جریمه، شهریار مغانلو را صاحب توپ کرد. و او با دریبل مدافع حریف، دروازه آنگولا را در موقعیت تک به تک باز کرد.

mohamadnd
16 سپتامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *