باشگاه هوادار تهران

باشگاه هوادار تهران یک تیم مطرح فوتبال در لیگ برتر ایران است که در شهر تهران فعالیت دارد. این باشگاه هم کانون نیز در لیگ برتر خلیج فارس حضور دارد. یکی از تیم های مطرح و جدید که با خرید امتیاز باشگاه استقلال جنوب تهران در فصل 98-1397 با هدایت فرهاد کاظمی وارد لیگ آزادگان شد. در ادامه سایت ورزشی با معرفی باشگاه هوادار تهران همراه ما بمانید.

 

مشخصات باشگاه هوادار تهران:

نام کامل: باشگاه فوتبال هوادار
تاریخ بنیان‌گذاری: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ (۵ سال پیش) با نام پرسپولیس پاکدشت
نام ورزشگاهک ورزشگاه شهید دستگردی
گنجایشک ۸٬۲۵۰ نفر
مالک: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه فناوری هیرکانیا
مدیرعامل: محمدجواد رحیمی
سرمربی: مسعود شجاعی
لیگ: لیگ برتر خلیج فارس
وب سایت: https://havadarsc.com/

باشگاه هوادار تهران

تاریخچه باشگاه هوادار تهران:

باشگاه سرخ پوشان پاکدشت در فصل 98-1397 اولین بار در لیگ آزادگان حضور پیدا کردند. این تیم در ابتدا بنام پرسپولیس پاکدشت به وجود آمد. و سپس به سرخپوشان این شهر تغییر یافت. در حالی که قرار بود باشگاه امتیاز لیگ دسته دومی باشگاه فوتبال قشقایی شیراز را خریداری نماید. اما اسماعیل سرهنگیان مالک باشگاه استقلال جنوب تهران از فروش امتیاز لیگ دسته اولی استقلال جنوب تهران به سرخ پوشان خبر داده بود.

این باشگاه در لیگ آزادگان فصل 1400-1399 با سرمربی گری و مالکیت غلامرضا عنایتی بعد از فجر سپاسی شیراز که قهرمان مسابقات شده بود. به عنوان تیم دوم برای اولین بار به لیگ برتر خلیج فارس صعود کرد.

باشگاه هوادار تهران

 

درباره تیم هوادار:

باشگاه فرهنگی ورزشی هوادار بعد از پایان دور رفت فصل 1399-1398 رقابت های لیگ یک فوتبال ایران به عرصه باشگاه داری در فوتبال کشورمان پا گذاشت و در پایان همان فصل نایب قهرمان دور برگشت شد و در جدول کلی نیز عنوان ششمی را بدست آورد. در فصل 1400-1399 با نایب قهرمانی تاریخی به لیگ برتر فوتبال ایران صعود کرد و اولین تجربه لیگ برتری خود را جشن گرفت و در فصل 1401-1400 به عوان یک تیم جدید و شگفت انگیز به فوتبال کشورمان معرفی شد و در پایان نیز با کسب رتبه یازدهم به فعالیتش خاتمه داد و بهترین عملکرد تاریخ باشگاه هوادار در پایان چهارمین سال فعالیتش بود که کسب جایگاه دهمی لیگ برتر و صعود به نیمه نهایی جام حذفی در فصل 1402-1401 بود تا ماجراجویی بنفش پوشان تهرانی در فوتبال روند صعودی بگیرد و این باشگاه خصوصی همچنان در لیگ برتر حضور داشته باشد.

باشگاه هوادار تهران

درباره هوادار تهران

تیم فوتبال هوادار تهران بعد از پایان فصل 1399 رقابت های لیگ یک فوتبال ایران به عرصه باشگاه داری در فوتبال کشورمان پا گذاشت و در همان فصل نایب قهرمان دور برگشت شد و در جدول کلی نیز عنوان ششم را بدست آورد. در فصل 1400-1399 نایب قهرمان تاریخی اش را جشن گرفت زیرا آنها به لیگ برتر فوتبال ایران صعود کردند. در نخستین تجربه لیگ برتری خودشان در فصل 1401-1400 نیز به عنوان پدیده جدید فوتبال کشورمان معرفی شده بودند. سر آخر نیز رتبه یازدهم جدول را کسب کردند. و بهترین عملکرد تاریخ باشگاه را در پایان چهارمین سال فعالیت خود به نمایش گذاشته بودند. کسب جایگاه دهم لیگ برتر و صعود به نیمه نهایی جام حذفی در 1402 از جمله افتخارات آنها بود. تا بنفش پوش های تهران نشان دهند در فوتبال حرفی برای گفتن دارند.

لباس های باشگاه هوادار تهران:

تیم فوتبال هوادار تهران با تیشرت آبی، شورت سفید وجوراب آبی بازی های خانگی خود را برگزار می کنند و لباس دوم آنها نیز با سر آستین های مشکی رنگ و شورت مشکی و وسط تیشرت و جوراب به رنگ سفید می باشد. رنگ سوم آنها نیز در پیراهن باشگاهی به رنگ بنفش در جوراب و تیشرت ، شرت نیز به رنگ سفید است.

لوگو باشگاه هوادار تهران
۱۳۹۷ – ۱۳۹۹
لوگو باشگاه هوادار تهران
۱۳۹۹ – ۱۴۰۲
لوگو باشگاه هوادار تهران
۱۴۰۲ – اکنون

لوگو باشگاه هوادار تهران

لوگو این تیم به رنگ بنفش با نمادی از برج آزادی تهران در وسط و هواداران و طرفداران آنها در بالا و درج اسم این باشگاه به زبان انگلیسی ساخته شده است. این لوگو در مکاتبات اداری و بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ورزشگاه باشگاه هوادار تهران

ورزشگاه:

ورزشگاه شهید دستگردی در سال ۱۳۸۱ ساخته شده است. و دارای گنجایشی برابر با ۸٬۲۵۰ تماشگر است. این ورزشگاه از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ ورزشگاه اختصاصی باشگاه فوتبال پاس تهران بود که پس از واگذاری این باشگاه، در اختیار باشگاه فوتبال استیل آذین قرار گرفت. هم‌اکنون تیم ملی فوتبال جوانان ایران از آن بهره می‌گیرد. این ورزشگاه همچنین در طول این سال‌ها مورد استفاده باشگاه‌های مختلف تهرانی همچون هوادار، نفت، راه‌آهن و پیکان قرار گرفت. در سال ۱۳۹۴، با بازگشت باشگاه سایپا به تهران، مسئولین خبر از برگزاری بازی‌های خانگی این تیم در ورزشگاه دستگردی واقع در شهرک اکباتان دادند.

 

بازیکنان باشگاه هوادار تهران:

برخی از فوتبالیست های تیم شامل:

بازیکنان باشگاه هوادار تهران

سرمربیان تاریخ باشگاه

سرمربیان تاریخ باشگاه

 

عملکرد باشگاهی

عملکرد باشگاهی

 

افتخارات

لیگ آزادگان

2 نایب قهرمان (۱): ۱۴۰۰–۱۳۹۹

باشگاه هوادار تهران

جمع بندی:

عنایتی به عنوان سرمربی و مالک باشگاه هوادار عملکرد بی نظیری داشت و توانست به عنوان تیم دوم برای اولین بار به لیگ برتر خلیج فارس صعود نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *