تنش‌ها در دیدارهای فوتبال عربستان

جنگ در عربستان! النصری ها انتقامشان را گرفتند

طبق گزارش ورزشی حضور پرتعداد ستاره‌های مطرح و گران‌قیمت تیم‌های اروپایی در عربستان سبب شده تا توجهات به این کشور افزایش یابد. اما پیش از حضور این بازیکنان نیز رقابت سخت و نفس‌گیری میان تیم‌های مطرح سعودی در جریان بود که بدون شک مهم‌ترین جدال در فوتبال این کشور، تقابل میان الهلال و النصر است. تیم‌های شهر ریاض که سال‌هاست به مانند استقلال و پرسپولیس رقابت حساسی با یکدیگر دارند.

تنش‌ها در دیدارهای فوتبال عربستان

تنش‌ها در دیدارهای فوتبال عربستان
تنش‌ها در دیدارهای فوتبال عربستان

شب گذشته و در فینال رقابت‌های جام ملک سلمان، این دو تیم در استادیوم ملک فهد شهر طائف، در کمترین فاصله ممکن با دریای سرخ به مصاف هم رفتند. این تقابل جذاب در وقت‌های اضافه و با درخشش فوق‌ستاره پرتغالی، با نتیجه 2 بر یک به سود النصر به پایان رسید تا رونالدو بتواند پس از ناکامی در سه تورنمنت قبلی، قهرمانی این پیکارها را به دست بیاورد.

اما در پایان این دیدار، درگیری‌هایی میان بازیکنان دو تیم رخ داد و با حواشی زیادی همراه بود. جایی که اندرسون تالیسکا قصد داشت تا در مقابل علی البلیهی، پرچم النصر را بر زمین بکوبد که این مسئله با خشم مدافع الهلال روبرو شد و دو بازیکن با یکدیگر درگیر شدند. اما ریشه این اتفاقات به 20 ماه پیش بازمی‌گردد که باعث شد زردپوشان شهر ریاض، انتقام حرکات بازیکنان حریف را بگیرند.

اواخر مهر ماه سال 1400 بود که در یکی از حساس‌ترین دربی‌های تاریخ کشور عربستان، الهلال و النصر در دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و در استادیوم مرسول پارک، ورزشگاه خانگی النصر، به مصاف هم رفتند که آبی‌های پایتخت‌نشین به لطف گل های موسی مارگا و سالم الدوسری در برابر تک گل اندرسون تالیسکا، میزبان خود را شکست دادند و راهی دیدار فینال شدند. الدوسری در این دیدار و مقابل هواداران النصر شادی خاص خود که نشان دادن یک گردباد با انگشتان دست است را نشان داد و حواشی هم در پی داشت.

در پایان این بازی، درگیری‌های شدیدی بین بازیکنان دو تیم رخ داد که طبق معمول، علی البلیهی، بازیکن همیشه جنجالی الهلال در متن حواشی بود و با عبدالرزاق حمدالله و حسین عبدالغنی سلیمانی، بازیکن و مدیر آن زمان النصر درگیر شد. پس از آرام شدن اوضاع، البلیهی یکی از سنگین‌ترین کری‌های تاریخ عربستان را اجرا کرد و پرچم بزرگ الهلال را در وسط زمین استادیوم خانگی النصر به زمین کوبید تا اینگونه نشان دهد که ورزشگاه خانگی رقیب دیرینه را فتح کرده است. این حرکت واکنش‌های گسترده‌ای در عربستان داشت و حتی هواداران الهلال نام استادیوم مرسول پارک را در نرم افزار گوگل‌مپ به البلیهی پارک تغییر دادند.

چهار ماه بعد، دو تیم این بار در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی عربستان و باز هم در استادیوم مرسول پارک با هم روبرو شدند. النصر با گل اندرسون تالیسکا پیش افتاد. او شادی سالم الدوسری (حرکتی که حتی شبیه به هم زدن چایی شیرین است) را تکرار کرد تا به نوعی ادای او را در آورده باشد. بازیکن برزیلی سپس خوشحالی مخصوص خودش که شبیه به ژست امباپه پس از گلزنی است را به اجرا گذاشت و هر دو دستش را به زیر بغل برد.

اما اوضاع بر وفق مراد تالیسکا پیش نرفت چرا که الهلال به بازی برگشت و 2 بر یک برنده شد و اتفاقا گل برتری آبی پوشان را نیز سالم الدوسری به ثمر رساند و او این بار مقابل جایگاه هواداران الهلال ایستاد و از آن‌ها خواست شادی تورنادو (گردباد) را انجام دهند. در پایان بازی نیز این بار علی البلیهی به شکل دیگری جنجال به پا کرد و او شادی تالیسکا را مورد تمسخر قرار داد و مقابل دوربین‌های عکاسان، دستانش را به زیر بغل برد و صعود به دور بعدی را جشن گرفت.

این اتفاقات دست به دست هم داده بود تا تالیسکا با انگیزه انتقام از البلیهی و الدوسری و هواداران الهلال به میدان برود. هر چند که بازیکن برزیلی شب کم فروغی داشت و رونالدو یک تنه تیمش را به قهرمانی جام ملک سلمان رساند، ولی تالیسکا در پایان بازی تا توانست خوشحالی‌های پرحاشیه‌ای انجام داد و جنجال به پا کرد.

او ابتدا پرچم النصر را به وسط زمین برد و مقابل علی البلیهی به زمین کوبید. اتفاقی که خشم مدافع الهلال و درگیری او با تالیسکا را به دنبال داشت. بازیکن برزیلی النصر در ادامه نیز به سمت جایگاه هواداران رفت و ژست‌های شادی بعد از گل سالم الدوسری را به تمسخر گرفت که ویدیوهای این بازیکن به سرعت در فضای مجازی عربستان منتشر شده است.

sajjad
14 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *