بهترین گلزن باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز یک باشگاه فوتبال ایرانی که در سال 1349 در شهر تبریز بنا نهاده شد. این باشگاه هم اکنون در لیگ برتر خلیج فارس حضور دارد و در سال 1397 توسط محمدرضا زنوزی مطلق با مبلغ 200 میلیارد تومان خریداری شد. بازیکنان گلزن زیادی از زمان تاسیس این باشگاه حضور داشتند که توانستند گل های دیدنی زیادی را به ثبت برسانند. در ادامه سایت ورزشی به بهترین گلزن باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز می پردازیم. پس همراه ما باشید.

 

بهترین گلزن باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز

احد شیخ لاری

1- احد شیخ لاری 111 گل

این بازیکن در پست مهاجم برای سپاهان به میدان رفت و در بیشتر دوران حرفه ای خودش به عنوان مهاجم نوک بازی می کرد. شیخ لاری سابقه بازی در تیم های منتخب تبریز ، منتخب آذربایجان، ایدم تبریز و تراکتور و ماشین سازی تبریز و استقلال رشت را دارد. او در ابتدا در پست مهاجم بازی می کرد و در ضربه سر و شوت های از راه دور مهارت زیادی داشت. بعدها در سال های آخر دوران فوتبالی اش با نظر واسیلی گوجا به تراکتورسازی در خط دفاع آمد و شگفتی آفرید. او در سال 1359 به سپاهان آمد. و تا سال 1373 با 252 بازی توانست 111 گل به ثرم رساند. و جزو برترین گلزن باشگاه فوتبال تراکتور به حساب می آید.

محمد ابراهیمی

2- محمد ابراهیمی 33 گل

این بازیکن مهاجم کازرونی تیم سپاهان اصفهان بود که فوتبال خودش را رسما از جوانان شهدای کازرون آغاز کرد. سابقه بازی در تیم های پیام مخابرات شیراز، گسترش فولاد ، گل ریحان البرز ، تراکتور ، سپاهان ، پارس جنوبی جم ، شاهین بوشهر و ماشین سازی تبریز را در کارنامه اش دارد. او با کسب عنوان آقای گلی در گروه دو لیگ آزادگان مورد توجه تیم تراکتورسازی قرار گرفت. محمد ابراهیمی در سال 1388 به تراکتور آمد و به مدت 7 سال در 221 بازی توانست 33 گل به ثمر برساند.

 

فرزاد حاتمی

3- فرزاد حاتمی 31 گل

این بازیکن اهل زنجان سابقه بازی در تیم های مطرحی همچون سپاهان، تراکتور، استقلال تهران، فولاد خوزستان ، پرسپولیس را در کارنامه اش دارد. هواداران فوتبال به او لقب مارکو پلوی فوتبال ایران را به خاطر حضور در تیم های متعدد داده اند. حاتمی در سه سال حضورش در باشگاه سپاهان در 113 بازی توانست 31 گل به ثمر برساند و سومین گلزن برتر تاریخ تراکتورسازی انتخاب شد.

 

ادینیو

4- ادر لوسیانو ملقب به ادینیو 28 گل

ادینیو فصل 2014-2015 در تیم تراکتوسازی قرار گرفت. در 52 مسابقه رسمی با پیراهن این باشگاه تبریزی توانست 28 گل بزند. همچنین به عنوان آقای گل مسابقات لیگ برتر در این باشگاه نیز انتخاب شد. بعد از بازی در تیم های السیلیه قطر و دسپورتیوا فروویاریای برزیل دوباره به تراکتور بازگشت و به گلزنی خودش ادامه داد.لوسیانو ادینیو جزو محبوب ترین فوتبالیست های تاریخ تراکتور بود که با بازی های درخشان و با نوشته‌های زیر لباس خود با متن “یاشاسن آذربایجان، I Love Azerbaijan و …” جای خود را در دل هواداران پر طرفدار تیم تبریزی جا باز کرد.

 

محمد ایرانپوریان

5- محمد ایرانپوریان 27 گل

این بازیکن ایرانی در کارهای دفاعی و سانترهای بلند از سمت راست و پنالتی زدن تخصص لازم را داشت. همچنین به دلیل بازی سازی و ارسال پاس های عمق عملکرد بی نظیری داشت. او چند فصل به عنوان گلزن ترین مدافع لیگ برتر ایران انتخاب شد. ایرانپوریان در سال های 2012 تا 2018 به تراکتورسازی تبریز آمد و در 170 مسابقه توانست 27 گل به ثمر برساند و در جایگاه پنجمین گلزن برتر تراکتوری ها قرار گرفت.

 

فلاویو لوپز

6- فلاویو لوپز 21 گل

فلاویو بازیکن پرتغالی فوتبال جهان که در 9 مرداد ماه 1390 به تراکتوسازی تبریز آمد. فوتبالیستی که در پایان فصل 91-1390 با 10 گل بهترین آمار گل زده را در بین هم تیمی هایش در تراکتور داشت. همچنین در این فصل به عنوان بهترین بازیکن این تیم تبریزی به انتخاب کاربران سایت گل انتخاب شد. لوپز با 67 مسابقه در تراکتورسازی توانست 21 گل بزند و جایگاه ششم جدول گلزنان برتر را بدست آورد.

 

سید مهدی سید صالحی

7- سید مهدی سید صالحی 19 گل

سید صالحی بازیکن معروف فوتبال ایران که سابقه بازی در باشگاه های مطرحی همچون استقلال ، راه آهن، پیکان، پرسپولیس ، تراکتوسازی و سپاهان را در کارنامه اش دارد. او در طول دوران حرفه ای خود قهرمانی و نایب قهرمانی زیادی با تیم های سرخابی و سپاهان بدست آورد. او در فصل 2013-2012 در تیم تراکتور توانست با 38 بازی 19 گل بزند و عملکرد بی نظیری از خودش بر جای گذاشت.

احسان حاج صفی

8- احسان حاج صفی با 19 گل

همچنین احسان حاج صفی نیز به عنوان یکی از برترین بازیکنان فوتبال ایران که در فصل های 90-1391 و 99-1397 در تیم تراکتوسازی تبریز حضور یافت و در مجموع در 110 مسابقه توانست 19 گل بزند و به همراه سید صالحی در جایگاه هفتم جدول قرار بگیرد.

کریم انصاری فرد

9- کریم انصاری فرد 17 گل

بازیکن اردبیلی فوتبال ایران در 23 تیر ماه 1392 به تراکتور پیوست. بعد از عضویت در این باشگاه به دلیل ارسال نشدن به موقع مدارک به سازمان لیگ از همراهی این باشگاه در بازی نخست جا ماند. اما بالاخره توانست در دومین مسابقه تراکتور در مقابل گسترش فولاد حضور پیدا کند. کریم به دلیل بازی های زیبا و چشم نواز و اصالت ترک به لقب کریم ساوالان در تبریز معروف شود. اولین گل انصاری فرد برای تراکتور نیز درمقابل ذوب آهن به ثمر رسید. انصاری فرد در 36 مسابقه توانست 17 گل بزند.

مسعود ابراهیم زاده

10- مسعود ابراهیم زاده 16 گل

این بازیکن سابقه عضویت در تیم‌های تراکتور، سایپا، گسترش فولاد، صنعت نفت آبادان و ذوب آهن اصفهان را در کارنامه اش دارد. او در فصل ۱۳۸۸–۱۳۹۳ در تیم تراکتور قرار گرفت و در 159 مسابقه توانست 16 گل به ثمر برساند و دهمین گلزن برتر تراکتور لقب گرفت.

کرار جاسم

11- کرار جاسم 14 گل

جاسم کرار در تاریخ ۲۲ ژوئن ۲۰۱۶ با قراردادی یکساله به تراکتورسازی تبریز پیوست. کرار سومین گلزن خارجی تاریخ تراکتور با ۱۴ گل و دومین پاسور تاریخ تراکتور با ۸ پاس گل است وی همچنین با ۷۱ بازی رسمی برای تراکتور بیشترین بازی بین بازیکنان خارجی تراکتور را داراست. این بازیکن عراقی سابقه حضور در تیم های نجف ، الوکره ، تراکتور ، استقلال ، شاهین بوشهر ، نفت الوسط ، الشرطه ، نفت مسجد سلیمان و … را دارد. جاسم در مجموع 71 مسابقه برای تراکتوسازی توانست 14 گل بزند.

آنتونی استوکس

12- آنتونی استوکس 13 گل

در تاریخ ۲۰ ژوئن ۲۰۱۸، اعلام شد که استوکس بار دیگر به عنوان بازیکن آزاد، این بار به پرمیرشیپ اسکاتلند برگشته و با باشگاه سنت میرن تمرین می‌کند. اما در ادامه، در ژوئیهٔ ۲۰۱۸، قراردادی دو ساله با تراکتور در لیگ برتر فوتبال ایران به امضا رساند. او توانست در یک سال با 34 مسابقه 13 گل بزند.

محمد نصرتی

13- محمد نصرتی  12 گل

وی سابقه بازی در باشگاه‌های ابومسلم خراسان، پاس تهران، پرسپولیس، النصر امارات، تراکتورسازی تبریز؛ پیکان تهران، گسترش فولاد، ماشین‌سازی و نفت تهران را دارد. در مجموع حضورش در تیم تراکتور سازی توانست در 123 بازی حضور پیدا کند و 12 گل به ثمر برساند.

سامان نریمان جهان

سامان نریمان جهان 12 گل

او سابقه بازی در تیم‌های تراکتور، ماشین‌سازی، گسترش فولاد، نفت تهران، پرسپولیس، پیکان، نفتچی آذربایجان، نفت مسجدسلیمان و ذوب‌آهن را دارد. این بازیکن در 38 مسابقه برای تراکتور توانست 12 گل بزند.

اشکان دژاگه

اشکان دژاگه 12 گل

از باشگاه‌هایی که اشکان دژاگه در آنها بازی کرده می‌توان به هرتابرلین، وولفسبورگ، فولام، العربی قطر، ناتینگهام فارست، تراکتور، الشحانیه و فولاد اشاره کرد. اشکان در سال 2018 تا 2021 در تیم تراکتورسازی حضور یافت و در 62 مسابقه توانست 12 گل بزند

مهدی کیانی

مهدی کیانی 12 گل

مهدی کیانی یکی از ۳ بازیکن تاریخ باشگاه تراکتور است که سابقه بیش از ده سال عضویت در تیم را دارد. کیانی از فصل ۸۸–۱۳۸۷ لیگ آزادگان که به همراه تراکتور به لیگ برتر صعود کرد، تا سال ۱۳۹۷ در تراکتور حضور داشته‌است و از این رو یکی از با سابقه‌ترین و محبوب‌ترین بازیکنان تاریخ تراکتور به حساب می‌آید. او در مدت 11 سال حضورش در باشگاه تبریزی توانست 12 گل بزند. و در 267 مسابقه سابقه پوشیدن پیراهن تراکتور را بدست آورد.

 

بهترین گلزن باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز

ردیف نام ملیت تعداد گل تعداد بازی
۱ احد شیخ‌لاری ایران ۱۱۱ ۴۵۲
۲ محمد ابراهیمی ایران ۳۳ ۲۲۱
۳ فرزاد حاتمی ایران ۳۱ ۱۱۳
۳ ادینیو برزیل ۲۸ ۵۲
۴ محمد عباس زاده ایران ٢٧ ۶۵
۵ محمد ایرانپوریان ایران ۲۷ ۱۷۰
۶ فلاویو لوپز پرتغال ۲۱ ۶۷
۷ سید مهدی سید صالحی ایران ۱۹ ۳۸
۸ احسان حاج صفی ایران ۱۹ ۱۱۰
۹ کریم انصاری فرد ایران ۱۷ ۳۶
۱۰ مسعود ابراهیم‌زاده ایران ۱۶ ۱۵۹
۱۱ کرار جاسم عراق ۱۴ ۷۱
۱۲ آنتونی استوکس جمهوری ایرلند ۱۳ ۲۴
۱۳ محمد نصرتی ایران ۱۲ ۱۲۳
۱۴ سامان نریمان جهان ایران ۱۲ ۳۸
۱۵ اشکان دژاگه آلمانایران ۱۲ ۶۲
۱۶ مهدی کیانی ایران ۱۲ ۲۶۷

 

mohamadnd
17 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *