کا‌پیتان کشتی ایران المپیک را از دست‌ داد

محمد علی گرایی در صحنه کشتی یک حرکت جنجالی انجام داده بود. رأی اتحادیه جهانی کشتی درباره پرونده گرایی در رقابت های جهانی صربستان اعلام شد. کا‌پیتان کشتی ایران المپیک را از دست‌ داد، در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید.

 

کا‌پیتان کشتی ایران المپیک را از دست‌ داد

به گزارش سایت ورزشی، حرکت جنجالی محمد علی گرایی کشتی گیر وزن 77 کیلوگرم در دسته فرنگی باعث شد تا المپیک را از دست دهد. گرایی در رقابت های جهانی صربستان و پرتاب بطری آب توسط ایشان به داخل تشک مبارزه بین او و کشتی گیر ژاپنی باعث شد تا اتحادیه جهانی کشتی رای خود را در کمیته انضباطی و اخلاقی صادر نماید. این رای نشان می دهد کشتی گیر ایرانی به مدت 1 سال از حضور در میادین محروم شده است. او باید مبلغ یک هزار فرانک سوئیس به اتحادیه جهانی کشتی بپردازد. فدراسیون کشتی نیز به دلیل خطای ورزشکار، به پرداخت 5 هزار فرانک سوئیس جریمه ملزم شد.

ملاقات اسطوره کشتی فرنگی با مربی فوتبال

 

کا‌پیتان کشتی ایران المپیک را از دست‌ داد

کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی محرم شد!

محمد علی گرایی کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان و دارنده مدال برنز جهان رسما شانس حضور در المپیک پاریس را از دست داد. مبارزه حساس گرایی با حریف ژاپنی در مرحله مقدمانی وزن 67 کیلوگرم در مسابقات جهانی 2023 بلگراد در حالی با تساوی دنبال شد که ناگهان یک بطری آب به تشک پرتاب و مانع از اجرای فن از سوی کشتی گیر ژاپنی شد. پس از وقفه‌، نتیجه آن مبارزه به سود گرایی تمام شد. ولی با توجه به حساسیت مبارزه‌های این وزن از جهت کسب سهمیه المپیک، ژاپنی‌ها نسبت به پرتاب بطری به تشک معترض شدند. و اعتقاد داشتند. این کار باعث عدم اجرای فن از سوی کشتی‌گیرشان شد. آنها محمدعلی گرایی برادر بزرگتر محمدرضا را پرتاب کننده بطری به تشک معرفی کردند.

البته این پایان کار نبود و ژاپنی ها به این مبارزه اعتراض کردند و خواستار تعلیق گرایی از کشتی شدند. به همین علت این کشتی گیر کشورمان محروم شد تا بدین صورت المپیک را در سال آینده از دست دهد.

mohamadnd
19 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *