پایان اولتیماتوم قطر به امباپه

اولتیماتوم قطر به کیلیان امباپه تا ساعاتی دیگر به اتمام می‌رسد ولی ستاره فرانسوی در دامی که برای او پهن شده بود، نیفتاد.

طبق گزارش ورزشی یک ماه دیگر حضور در PSG اندازه یک دنیاست و سریال کیلیان امباپه، انگار تمامی ندارد. 45 روز پیش او با ارسال نامه ای به دفتر مرکزی باشگاه همه را غافلگیر کرد و در آن کاملاً مشخص کرده بود که قصد ندارد بند تمدید تا سال 2025 را فعال کند. اتفاقی که باعث زلزله در پاریس شد و قطر و الخلیفی را مجبور به واکنشی سریع کرد. از قطر دستور رسیده بود، تا آنجا که ممکن است برای او راهی برای خروج پیدا کنید.

پایان اولتیماتوم قطر به امباپه

پایان اولتیماتوم قطر به امباپه
پایان اولتیماتوم قطر به امباپه

پایان ضرب‌الاجل پاریس

امروز 31 جولای، یکی از تاریخ‌هایی است که پاری سن ژرمن با رنگ قرمز مشخص کرده تا وضعیت کاپیتان تیم فرانسوی را مشخص کند. در ساعت 00:00 بند تمدید یکجانبه امباپه تا سال 2025 به پایان می‌رسد. بازیکن چیز جدیدی برای تصمیم گیری ندارد زیرا قبلاً از طریق آن نامه تاکید کرده بود که خبری از تمدید نیست. علاوه بر این، ساعاتی بعد، تیم پاریسی باید 40 میلیون یورو از 80 میلیون یورو حق پاداش وفاداری که در قرارداد قید شده را بپردازد.

پاری سن ژرمن با اقدامات متفاوتی که دستور آن از دوحه رسیده بود، سعی کرده آن 80 میلیون را پس انداز کند. ابتدا این الخلیفی بود که 26 روز پیش اولتیماتوم داد که امباپه باید حداکثر ظرف مدت 10 روز تصمیم بگیرد. با این حال امباپه این دستور را نادیده گرفت، زیرا می‌دانست که او در این قضیه، دست بالاتر را دارد.

کنار گذاشتن او از تور ژاپن با تصمیم قاطع قطر نیز واکنش خاصی از سوی کیلیان به دنبال نداشت. او در هفته‌های اخیر بسیار راحت و آرام دیده شده، به هواداران امضا می‌دهد و سرنخی از آینده‌اش بروز نمی‌دهد. کیلیان مشکلی برای تمرین کنار نامطلوب‌های باشگاه نیز نداشت. الخلیفی حالا متقاعد شده که تهدید به ترک او جدی است و اصرار به فروش این بازیکن دارد با این حال امباپه هنوز در دامی که قطری‌ها پهن کرده اند، قدم نگذاشته است.

40 میلیون در جیب کیلیان

اگر امباپه قبل از 31 جولای به طور علنی اعلام می‌کرد که قصد دارد از PSG جدا شود، باشگاه می‌توانست استدلال کند که دیگر موظف به پرداخت 80 میلیون یورو پاداش وفاداری به او نیست. با این حال، پاریسی‌ها سعی کرده‌اند با تجزیه و تحلیل قرارداد، سعی کنند از پرداخت پول خودداری کنند، و مدعی شدند که این فوتبالیست نمی‌خواهد در پایتخت فرانسه ادامه دهد و از طریق نامه معروفی که ارسال کرده، صلاحیت دریافت پاداش وفاداری را ندارد. با این حال، امباپه 80 میلیون را حق خودش می‌داند، زیرا او همیشه گفته است که قصدش ماندن تا پایان قراردادش است و فصل بعد نیز می خواهد برای پاریس بازی کند.

پاری سن ژرمن می‌خواست تا قبل از 31 جولای سریال امباپه را تمام کند. اول برای پرداخت نکردن پاداش وفاداری و دوم برای خرید بازیکنان بیشتر و حل معضل فرپلی مالی. به همین دلیل است که باشگاه حتی یک کنفرانس مطبوعاتی برای لوئیس انریکه در تور ژاپن در نظر نگرفته است. باشگاه این خبر را که امباپه در صورت ماندن، در فصل آینده روی سکوها خواهد رفت و به او بازی نخواهد رسید، به رسانه‌ها درز داده و انتظار داشت حرکتی از سوی اطرافیان یا خود بازیکن مشاهده کند تا خروجش را آسان تر می‌کند اما امباپه همچنان سیاست سکوت را ادامه می‌دهد.

#رئال مادرید
#قطر
#ناصرالخلیفی
#پاریس

sajjad
4 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *