بازی فینال لیگ ملت های اروپا اسپانیا کرواسی

بازی فینال لیگ ملت های اروپا اسپانیا کرواسی : اسپانیا و کرواسی هر دو موفق به صعود به فینال لیگ ملت های اروپا شده اند. اسپانیا در صدر گروه خود قرار گرفت و در هر سه بازی خود پیروز شد و سپس در نیمه نهایی پرتغال را شکست داد. کرواسی در گروه خود دوم شد، اما سپس فرانسه و ایتالیا را در مرحله حذفی شکست داد.

بازیکنانی که باید تماشا کنید

تعدادی از بازیکنان برای تماشای این مسابقه هستند. برای اسپانیا، فران تورس در فرم بسیار خوبی قرار داشته و تاکنون چهار گل در این مسابقات به ثمر رسانده است. برای کرواسی، لوکا مودریچ همیشه یک تهدید محسوب می شود و او به دنبال اضافه کردن به رکورد 18 گل خود برای کشورش خواهد بود.

 نبرد تاکتیکی

این مسابقه احتمالاً یک نبرد تاکتیکی بین دو تیم مساوی است. اسپانیا احتمالاً سعی خواهد کرد مالکیت توپ را کنترل کند و از طریق بازی پاس خود موقعیت ایجاد کند. از سوی دیگر، کرواسی احتمالا به دنبال ضدحمله خواهد بود و از هر نقطه ضعفی در خط دفاع اسپانیا استفاده می کند.

بازی فینال لیگ ملت های اروپا اسپانیا کرواسی
بازی فینال لیگ ملت های اروپا اسپانیا کرواسی

فرصت برای اثبات ماتادورها

برای اسپانیا و لوئیس دلافوئنته سرمربی این تیم، برد مقابل ایتالیا در نیمه نهایی حیاتی بود و آنها به هدف خود هم رسیدند تا شکست عجیبی که در شروع رقابت‌های انتخابی یورو 2024 مقابل اسکاتلند متحمل شده بودند را تا حدی فراموش کنند. اسپانیا در فینال دوره قبل لیگ ملت‌های اروپا مقابل قهرمان آن زمان جام جهانی یعنی فرانسه شکست خورد تا روند ناکامی آنها بعد از یورو 2012 همچنان ادامه داشته باشد. دلافوئنته در المپیک توکیوهم تیم ملی امید اسپانیا را به فینال رساند اما آنجا هم مقابل برزیل ناکام ماندند و مدال نقره را کسب کردند. البته دلافوئنته در سال 2015 تیم زیر 19 سال اسپانیا را به قهرمانی اروپا رساند و در سال 2019 این عنوان را با تیم زیر 21 سال اسپانیا تکرار کرد تا نزد هواداران فوتبال اسپانیا به مقبولیتی ویژه برسد.

یک مدال طلا حق این نسل کرواسی

تجزیه و تحلیل عملکرد تیم ملی کرواسی در چند سال اخیر و به‌خصوص از جام‌جهانی ۲۰۱۸ به بعد، نشان می‌دهد حالا دیگر بلیزرها یکی از قدرت‌های فوتبال اروپا و جهان هستند. شاید وقتی سال ۲۰۱۸ این تیم به فینال جام‌جهانی رسید، خیلی‌ها ترجیح می‌دادند رقیب فرانسه در آن فینال تیمی نامدارتر باشد، مثل جام‌جهانی ۲۰۲۲. با این حال دیگر حضور کرواسی در یک فینال بزرگ غیرطبیعی و شگفتی نیست. تیم زلاتکو دالیچ در لیگ ملت‌های اروپا با شایستگی و عملکردی تحسین‌آمیز مقابل هلند راهی فینال شد. حالا شاید ادعای بزرگی نباشد که کرواسی را شایسته کسب یک جام بدانیم. کروات‌ها در فینال لیگ ملت‌ها رقیب سرسخت و جدی برای اسپانیا خواهند بود و چه بسا اولین جام تاریخ‌شان را در هلند بالای سر ببرند. لوکا مودریچ و یارانش هنوز هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

بازی فینال لیگ ملت های اروپا اسپانیا کرواسی
بازی فینال لیگ ملت های اروپا اسپانیا کرواسی

پیش بینی

برگزاری این مسابقه سخت است، اما فکر می کنم اسپانیا به زودی آن را شکست خواهد داد. آنها تیم متعادل تری دارند و تا به اینجای مسابقات هم ثبات بیشتری داشته اند. من پیروزی 2-1 اسپانیا را پیش بینی می کنم.

اهمیت مسابقه

این دیدار یک فرصت بزرگ برای هر دو تیم است. برای اسپانیا، این فرصتی برای کسب اولین جام از زمان قهرمانی اروپا 2012 است. برای کرواسی، این فرصتی برای کسب اولین جام مهم خود از زمان جام جهانی 2018 است.

آینده رقابت

این فینال یک تبلیغ عالی برای لیگ ملت های اروپا است. این یک تورنمنت رقابتی بوده است و مسابقات هیجان انگیزی را به همراه داشته است. من فکر می کنم که این رقابت تنها در سال های آینده به محبوبیت خود ادامه خواهد داد.

نتیجه

اسپانیا و کرواسی دو تیم از موفق ترین تیم های فوتبال اروپا هستند و این فینال نقطه اوج مناسبی برای لیگ ملت های اروپا است. من منتظر یک بازی نزدیک و هیجان انگیز هستم و نمی توانم صبر کنم تا ببینم چه کسی در صدر قرار می گیرد.

Hesam
24 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *