سرمربی ویارئال با وجود قهرمانی در لیگ اروپا اخراج شد

سرمربی ویارئال با وجود قهرمانی در لیگ اروپا اخراج شد، ویارئال در اتفاقی شگفت‌انگیز، علیرغم کسب پیروزی در لیگ اروپا، رسما راه خود را از خوزه روخو مارتین پاستا، سرمربی خود جدا کرد. این تصمیم که روز جمعه اعلام شد، در پی پیروزی 1-2 این تیم در لیگ اروپا در شب گذشته اتخاذ شد.

سرمربی ویارئال با وجود قهرمانی در لیگ اروپا اخراج شد

گزارش ورزشی

به گزارش “ورزشی”، مدیران باشگاه اسپانیایی با وجود موفقیت های اخیر، فسخ قرارداد پاستا را ضروری دانستند. این حرکت غیرمنتظره سوالاتی را در مورد چشم انداز بلند مدت مدیریت و دلایل پشت چنین تصمیم شدیدی ایجاد می کند.

قهرمانی ویارئال در لیگ اروپا
قهرمانی ویارئال در لیگ اروپا

مسئولان باشگاه

تصمیم گیرندگان باشگاه نگرانی خود را از ارائه مداوم نتایج غیرمنتظره تحت رهبری پاستا، تحت الشعاع برد اخیر در لیگ اروپا ابراز کردند. علیرغم عدم شفافیت در مورد اینکه چه کسی به طور دائم مسئولیت های مربیگری را بر عهده می گیرد، چندین منبع در اسپانیا به مارسلینو گارسیا تورال به عنوان جانشین بالقوه اشاره می کنند.

پاستا

پاستا در هفته چهارم لالیگا هدایت ویارئال را برعهده گرفت و به جای کیکه ستین که توانست تنها سه امتیاز از دوازده امتیاز ممکن را در لیگ کسب کند، قرار گرفت. با این حال، دوران تصدی پاستا با نتایج متفاوت همراه بود، با تنها دو برد، سه تساوی و سه شکست در هشت بازی. ویارئال در این مدت 11 گل زد و 12 گل دریافت کرد.

مارتین پاستا
مارتین پاستا

در پایان

تصمیم برای فسخ قرارداد پاستا نشان دهنده نارضایتی باشگاه از عملکرد کلی و نیاز به تغییر در رهبری است. علیرغم عدم اعلام جایگزینی مشخص، این حرکت نشان دهنده تمایل به شروعی تازه است زیرا ویارئال در حال حاضر خود را در رده سیزدهم لالیگا با 12 امتیاز می یابد که تنها پنج امتیاز بالاتر از منطقه سقوط است. هفته های آینده بسیار مهم خواهد بود زیرا باشگاه به دنبال ثبات و مسیری برای صعود به جدول رده بندی لیگ است.

Pooria
10 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *