ازدواج شطرنج باز زن ایرانی با یک آمریکایی

آتوسا پورکاشیان شطرنج باز ایرانی یک پست جدید در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و خبر از ازدواج با هیکارو ناکامورای آمریکایی داد. در ادامه سایت ورزشی با ازدواج شطرنج باز زن ایرانی با یک آمریکایی همراه ما باشید.

 

ازدواج شطرنج باز زن ایرانی با یک آمریکایی

به گزارش سایت ورزشی ، استاد بزرگ شطرنج زن ایرانی با یک شطرنج باز آمریکایی ازدواج کرد. آتوسا پورکاشیان شطرنج باز زن ایرانی با انتشار یک پست در صفحه شخصی خودش از ازدواج با هیکارو ناکامورای آمریکایی خبر داد. خانم پورکاشیان از آذر 1401 تصمیم به خروج از ایران گرفت تا با پرچم آمریکا در مسابقات بین المللی مسابقه دهد و با هیکارو ناکامورا نفر اول شطرنج آمریکا و قهرمان بازی سرعتی جهان ازدواج نمود. آقای ناکامورا یک سوپر استاد بزرگ شطرنج با اصالت ژاپنی است که خانواده اش دو سال بعد از تولد او به کشور آمریکا مهاجرت نمودند. این بازیکن در شطرنج فکری کلاسیک در حال حاضر با رتبه 2787 بعد از کارلسن در جایگاه دوم بهترین بازیکنان جهان قرار دارد.

 

خودکشی قهرمان سابق شطرنج بانوان ایران

ازدواج شطرنج باز زن ایرانی با یک آمریکایی

آتوسا نیز در سال 2009 دومین شطرنج باز ایرانی بعد از شادی پریدر شد که به درجه استاد بزرگ زنان رسید و عناوین زیادی را در این رشته بدست آورد. خانم پورکاشیان سالها عضو تیم ملی شطرنج زنان ایران بود که در چندین دوره المپیاد جهانی حضور پیدا کرد. پورکاشیان مدال برنز بازی های آسیایی، مدال طلای دختران زیر ۱۲ سال جهان و ۴ طلای رده های سنی آسیا را در کارنامه دارد. او پس از پریدر دومین بازیکنی بود که به درجه استاد بزرگی زنان رسید. آتوسا پورکاشیان سالها عضو تیم ملی شطرنج زنان ایران بود. و در چندین دوره المپیاد جهانی حضور یافت. پورکاشیان در کارنامه دوران ورزشی خود مدال برنز بازی های آسیایی، مدال طلای دختران زیر ۱۲ سال جهان و ۴ طلای رده های سنی آسیا را می بیند.

ازدواج شطرنج باز زن ایرانی با یک آمریکایی

هیکارو ناکامورا استاد بزرگ شطرنج جهان

هیکارو ناکامورا [Hikaru Nakamaura] ابر استاد بزرگ در 9 دسامبر 1987 میلادی در شهر هیراکاتای استان اوزاکای کشور ژاپن به دنیا آمد. پدرش ژاپنی و مادرش آمریکایی هستند که از زمان 2 سالگی به ایالات متحده مهاجرت نمود و یک سال بعد از آنها باهم طلاق گرفتند. “هیکارو” شطرنج را از سن ۵ سالگی زیر نظر ناپدری اش استاد فیده “سونیل ویرامانتری” آغاز کرد و دیری نپایید که نگاه ها را به سوی خود خیره ساخت. آتوسا پورکاشیان استاد بزرگ شطرنج ایران که چندی پیش به آمریکا مهاجرت کرد با انتشار تصویری در اینستاگرامش خبر از ازدواج با هیکارو ناکامورای آمریکایی داد.

mohamadnd
28 جولای 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *