احتمال برگزاری دربی با حضور داور خارجی!

احتمالا دربی صد و دوم تیم های استقلال و پرسپولیس با وار یا کمک داور ویدیویی برگزار شود. البته این مسئله نیاز به اقدامات ویژه مهدی تاج دارد. در ادامه سایت ورزشی با احتمال برگزاری دربی با حضور داور خارجی! همراه شوید.

 

احتمال برگزاری دربی با حضور داور خارجی!

به گزارش سایت ورزشی، در شب گذشته اعضای کمیته داوران درباره تیم داوری دربی تصمیم گیری داشتند. اما هنوز این مسئله قطعی نشده و دو پلن در این باره مورد بررسی قرار گرفته و احتمالا یکی از آنها نیز احتمال برگزاری دربی با VAR است. در جلسه دیشب با توجه به اینکه سیستم های وار به صورت قرض شده از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای لیگ قهرمانان هنوز در داخل کشور هستند. بار دیگر موضوع برگزاری دربی به کمک وار مورد بررسی قرار گرفت. خداداد افشاریان در یک جلسه با مهدی تاج این مسئله را بررسی می کند. رئیس فدراسیون فوتبال به عنوان نایب رئیس ای اف سی با توجه به ارتباطاتی که دارد باید موضوع برگزاری این مسابقه را توسط ک کمک داور ویدیویی با مدیران ارشد فوتبال آسیا در میان بگذارد تا بتواند مجوز آنها را دریافت نماید.

استفاده از VAR در دربی پنجشنبه

اگر مجوزهای لازم صادر شود و دربی 102 با کمک وار انجام بگیرد. آن وقت فقط یک داور ایرانی می تواند این بازی را سوت بزند. و آنهم موعد بنیادی فر است. اگرچه شش داور بین المللی دیگر ایران اخیرا در دوره های آموزشی وار شرکت کرده اند. ولی لایسنس آنها هنوز نیامده و تا روزهای آینده و قبل از دربی نیز این اتفاق رخ نمی دهد. بنابراین اگر تصمیم به استفاده از کمک داور ویدیویی باشد، موعد بنیادی فر را تنها داور ایرانی باید بدانیم که می تواند این مسابقه را قضاوت کند.

کمک های داوری دربی

از طرف دیگر سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم به دلیل اینکه با بنیادی فر همکار بوده اند. در صورت برگزاری مسابقه با وار تنها کمک داوران ایرانی مسابقه هستند. و می توانند در دربی پرچم به دست بگیرند. برای داور چهارم دربی نیز با وار محدودیتی نیست و کمک داور ویدیویی در اتاق var حتما باید لایسنس داشته باشد. و آن وقت باید یک دوار خارجی با لایسنس به ایران آورده شود.

احتمال برگزاری دربی با حضور داور خارجی!

همه چیز به موافقت ای اف سی بستگی دارد!

اگر مهدی تاج نتواند موافقت ای اف سی را برای استفاده از کمک داور ویدیویی قرضی در دربی بگیرد. آن وقت گزینه های دیگری برای قضاوت مسابقه حساس روز پنج شنبه بررسی می شود. در جلسه دیشب اعضای کمیته داوران روی انتخاب داور دربی بدون VAR از بین نفراتی مثل بیژن حیدری، وحید کاظمی، حسن اکرمی و امیر عرب‌براقی به جمع‌بندی رسیدند. اما انتخاب نهایی را خداداد افشاریان انجام می‌دهد.

به این ترتیب خداداد افشاریان ابتدا باید موضوع برگزاری دربی با VAR را در جلسه با مهدی تاج بررسی کند. و اگر در این خصوص به نتیجه نرسید. آن‌وقت باید یکی از داوران بین‌المللی را با نظر خودش به عنوان داور دربی انتخاب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *