بیوگرافی توماس لمار

بیوگرافی توماس لمار لمار یک بازیکن فوتبال حرفه‌ای اهل فرانسه است که در ۱۲ نوامبر ۱۹۹۵ در Baie-Mahault، گوادلوپ متولد شد. او در پست هافبک برای اتلتیکو مادرید و تیم ملی فرانسه بازی می کند. او به خاطر چابکی، سرعت و مهارت های فنی خود در زمین معروف است و او را به عضوی ارزشمند در هر تیمی که در آن بازی می کند تبدیل می کند.

نوحوانی

لمار قبل از پیوستن به آکادمی جوانان کان، زمانی که تنها 13 سال داشت، حرفه خود را با بازی برای باشگاه محلی خود، Solidarité Scolaire آغاز کرد. او اولین بازی حرفه ای خود را در سال 2013 برای کان انجام داد و به سرعت به محبوبیت هواداران تبدیل شد. عملکرد چشمگیر او در زمین مورد توجه باشگاه های فوتبال در سراسر اروپا قرار گرفت و در سال 2015 با آ اس موناکو قرارداد امضا کرد.

لمار در طول دوران حضورش در آ اس موناکو، خود را به عنوان یکی از آینده دارترین استعدادهای جوان اروپا معرفی کرد. او نقش مهمی در کمک به موناکو برای کسب عنوان قهرمانی لیگ 1 در فصل 17-2016 داشت. عملکرد او در زمین باعث شد تا او به تیم ملی فرانسه دعوت شود، جایی که اولین بازی خود را در نوامبر 2016 در بازی مقابل ساحل عاج انجام داد.

بیوگرافی توماس لمار
بیوگرافی توماس لمار

اتلتیکو

در سال 2018، لمار با مبلغ 70 میلیون یورو توسط اتلتیکو مادرید به خدمت گرفت و او را به یکی از گران ترین خریدهای باشگاه تبدیل کرد. علیرغم تلاش برای برآورده کردن انتظارات بالا در فصل اول، لمار در دومین سال حضورش در باشگاه، اجمالی از استعداد خود را نشان داد.

تطبیق پذیری لمار در زمین به او این امکان را می دهد که به عنوان هافبک میانی، هافبک تهاجمی یا جناح بازی کند. او به خاطر توانایی اش در خلق موقعیت های گلزنی و پاس های دقیقش معروف است. مهارت‌های فنی و چابکی لمار او را به بازیکنی دشوار برای دفاع در برابر او تبدیل می‌کند و به دلیل توانایی‌اش در دریبل زدن مدافعان به راحتی شناخته می‌شود.

لمار علاوه بر بازی های باشگاهی، بازیکن کلیدی تیم ملی فرانسه نیز بوده است. او بخشی از تیمی بود که در جام جهانی 2018 قهرمان شد و در 6 بازی به میدان رفت و یک پاس گل داد. عملکرد او در طول مسابقات به شدت مورد تحسین هواداران و تحلیلگران قرار گرفت.

آ اس موناکو: در حال ظهور

در سال 2015، توماس لمار با آ اس موناکو قرارداد امضا کرد، باشگاهی که به پرورش استعدادهای جوان شهرت داشت. در اینجا بود که حرفه لمار واقعاً اوج گرفت، زیرا مسئولیت های بیشتری در زمین به او واگذار شد. تحت هدایت مربی لئوناردو ژاردیم، او بخشی از یک تیم جوان با استعداد بود که قهرمان لیگ 1 در سال 2017 شد و پاری سن ژرمن را شکست داد و قهرمان شد. لمار یکی از اعضای کلیدی تیم بود و 34 بازی انجام داد و 9 گل به ثمر رساند.

پیوستن به اتلتیکو مادرید: گام بعدی

در سال 2018، توماس لمار توسط اتلتیکو مادرید، یک تیم درجه یک اسپانیایی که به دلیل سبک بازی دفاعی و ضدحمله ای شهرت دارد. به خدمت گرفت. او به تیمی پیوست که شامل برخی از بهترین بازیکنان جهان مانند آنتوان گریزمان و دیگو گودین بود. در ابتدا، او برای یافتن جایگاه خود در تیم تلاش کرد. اما خیلی زود شروع به تثبیت خود به عنوان یک بازیکن کلیدی کرد و در اولین فصل حضورش 43 بازی انجام داد و سه گل به ثمر رساند.

بیوگرافی توماس لمار
بیوگرافی توماس لمار

در پایان

توماس لمار یک فوتبالیست بسیار با استعداد است که قبلاً در دوران جوانی خود به موفقیت های بزرگی دست یافته است. مهارت های فنی، تطبیق پذیری و چابکی او در زمین، او را به یک دارایی ارزشمند هم برای اتلتیکو مادرید و هم برای تیم ملی فرانسه تبدیل کرده است. او آینده درخشانی در پیش دارد و انتظار می رود که به کمک های قابل توجهی در این ورزش ادامه دهد.

Hesam
9 می 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *