دخالت یوفا در پرونده ی فساد بارسلونا

یوفا قصد دارد در پرونده ی بارسلونا دخالت کند. در این پست از ورزشی به دخالت یوفا در پرونده ی فساد بارسلونا می پردازیم. یوفا معتقد است که دلایل کافی برای نقض احتمالی مقررات این ارگان وجود دارد.

علت دخالت یوفا در پرونده ی فساد بارسلونا

اتحادیه ی فوتبال اروپا یوفا، بر این باور است که دلایل کافی برای نقض احتمالی مقررات توسط بارسلونا وجود دارد. بنابراین آنها فکر می کنند که پرونده همچنان باز است. اقدام به تشکیل تیم قضایی برای انجام تحقیقات در مورد پرونده نگریرا می کنند.

مطابق با ماده 31 (4) مقررات انضباطی یوفا، بازرسانی برای انجام تحقیقات در مورد نقض احتمالی چارچوب قانونی یوفا توسط بارسلونا در رابطه با به اصطلاح “پرونده نگریرا” منصوب شده اند.

چشم اندازه پرونده ی فساد بارسلونا

پرونده نگریرا به پیشرفت خود ادامه می دهد. تحقیقاتی که در همه سطوح در اسپانیا در حال انجام است. هم اکنون یوفا نیز خود را وارد قضیه کرده است. فیفا به همراه فدراسیون سلطنتی فوتبال اسپانیا مشغول جمع آوری داده ها و اطلاعات لازم بوده است. زیرا یوفا این موضوع را می داند که پیش از هر گونه اعلام نتیجه و اتهامی پیرامون “نقض قوانین مسابقه توسط بارسلونا “باید تمامی اطلاعات لازم جمع آوری شود.

در هر فرآیند تحریم یوفا، و همچنین در این مورد پرونده، ابتدا جمع آوری اطلاعات، و سپس شنیدن اتهامات و بعد صدور حکم انجام می شود. دیری نمی‌گذرد که این موضوع، به‌ویژه با توجه به اهمیت اجتماعی آن، دچار تاخیر شده است. اما در هر صورت روند ‌های قانونی باید رعایت شود که می‌تواند بین چهار تا پنج هفته طول بکشد.

یوفا درباره ی رقابت اروپایی چه می گوید
یوفا درباره ی رقابت اروپایی چه می گوید

لازم به ذکر است که این پرونده ای که توسط یوفا باز شده موضوع جداگانه است و ربطی به رسمی شدن ثبت نام باشگاه کاتالان و بقیه تیم ها در رقابت های اروپایی برای فصل آینده ندارد. روند ثبت باشگاه ها جداگانه پیش خواهد رفت و ماه ژوئن باز خواهد شد.

سرنوشت مسابقات اروپایی چه می شود؟

یوفا تصمیم گرفته است که درهای تحقیقات را کاملا باز نگه دارد. و در صورت لزوم، مقررات لازم را اعمال کند و منتظر روند واقعی مسابقات نباشد که همه تیم‌هایی که از نظر شایستگی ورزشی واجد شرایط هستند باید به آن پایبند باشند. همه آنها باید به شدت از قوانین تعیین شده توسط ارگان اروپایی پیروی کنند.

تا آنجا که به قوانین خود مسابقه مربوط می شود، یوفا این حق را برای خود محفوظ می دارد که تیم ها را بدون حکم اداری از مسابقات حذف کند. در این مورد، همیشه در مورد یک فصل صحبت می کنیم. اما مسیری که یوفا در حال طی کردن آن است، به اساسنامه آن اشاره دارد و نه به مسابقات، بنابراین چشم انداز بازتری دارد.

Pooria
23 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *