سازمان ملل، پدر لوئیس دیاز را از گروگان‌گیری نجات داد

چندی پیش، طی یک آدم‌ربایی، پدر و مادر لوئیز دیاز ستاره‌ی لیورپول ربوده شدند. اما سازمان ملل، پدر لوئیس دیاز را از گروگان‌گیری نجات داد. در این پست از «ورزشی»، شرح واقعه‌ی نجات جان پدر بازیکن لیورپول را مرور می‌کنیم.

خلاصه

پدر و مادر لوئیز دیاز در اوایل ماه آبان ربوده شدند.

مادرش به سرعت نجات پیدا کرد. اما پدرش تقریباً دو هفته در اسارت ماند.

دیاز با لیورپول تمرین کرده و اکنون می تواند به میادین بازگردد.

سازمان ملل، پدر لوئیس دیاز را از گروگان‌گیری نجات داد

پدر لوئیز دیاز مهاجم لیورپول پس از تحویل به گروهی از نمایندگان سازمان ملل نجات یافت. پدر و مادر هر دو دیاز در اواخر اکتبر در جریان یک گروگان‌گیری واقع شدند. در حالی که مادرش به سرعت جان سالم به در برد، پدرش بر خلاف میل خود به مدت تقریبا دو هفته در بازداشت بود. سازمان ملل متحد و مقامات کلمبیایی با گروهی که مسئول این آدم ربایی بود، مذاکره کردند. گروهی شورشی، معروف به ELN پشت این ماجرا بود.

روز چهارشنبه فاش شد که ELN با بازگشت ایمن پدر دیاز، لوئیس مانوئل دیاز موافقت خواهد کرد. اکنون او در اختیار مقامات است.

مرتبط: گروگان‌گیری پدر ستاره لیورپول حاصل یک اشتباه بود!

مقامات سازمان ملل، پدر لوئیز دیاز را نجات دادند.
مقامات سازمان ملل، پدر لوئیز دیاز را نجات دادند.

بیانیه‌ی رسمی فدراسیون فوتبال کلمبیا پس از آزادی مانوئل دیاز

در بیانیه فدراسیون فوتبال کلمبیا آمده است: «فدراسیون فوتبال کلمبیا از دولت ملی، نیروهای نظامی و پلیس ملی و همچنین از همه نهادها و مقاماتی که آزادی لوئیس مانوئل دیاز، پدر بازیکن ما لوئیس دیاز را ممکن کردند، تشکر می‌کند.»

فوتبال به عنوان یک رشته ورزشی نماد استعداد، فداکاری، کار گروهی و ارزش‌های ذاتی انسان‌ها است. در کلمبیا باید همچنان معیاری برای سرگرمی، رقابت سالم، اتحاد و شادی باشد.

بنابراین ما بر لزوم تداوم این فعالیت و همچنین دست اندرکاران آن در بخش ورزشی و اداری و نخانواده هایشان در خارج از هر سناریویی غیر از ورزش تاکید داریم.»

«پشت یک توپ، رویاها و توهمات پسران و دختران، جوانان، زنان، مردان و بازیکنان بزرگسال فوتبال، عزیزان آنها و کل کشور می‌چرخد. فوتبال شور و اشتیاق در آرامش است. اجازه ندهید هیچ کس دیگر به این واقعیت حمله کند!»

دیاز در تمام مدت سختی‌ها با لیورپول تمرین کرده است. اما از روزهای بازی دور مانده است. یورگن کلوپ، سرمربی تیم، می‌خواهد تا حد امکان به وینگر کلمبیایی فرصت دهد تا قبل از اینکه حتی به بازگشت به مسابقات رقابتی فکر کند، تا حد امکان زمان بیشتری را برای بهبود روحی داشته باشد.

لیورپول عصر پنجشنبه در لیگ اروپا به مصاف تولوز می رود. این تیم سپس سپس توجه خود را به بازی آخر هفته مقابل برنتفورد در لیگ برتر معطوف می کند.

Pooria
10 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *