آنچه تاتنهام برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا نیاز دارد

آنچه تاتنهام برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا نیاز دارد.آنچه تاتنهام برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا  نیاز دارد.سفر تاتنهام هاتسپر در فصل 2023/24 لیگ برتر یک ترن هوایی بود که با اوج و فرودهای تحت مدیریت آنگه پستکوگلو مشخص شد. علیرغم شروعی چشمگیر که باعث شد آنها در ماه اکتبر در صدر جدول قرار بگیرند، مجموعه ای از ناکامی ها. از جمله یک بحران مصدومیت فلج کننده و بازی های چالش برانگیز. تلاش آنها را برای رسیدن به جایگاه مطلوب در لیگ قهرمانان اروپا به خطر انداخت. در حالی که فصل وارد مرحله تعیین کننده خود می شود. اسپرز باید موانع را پشت سر بگذارد و امتیازات مهمی را برای راهیابی به لیگ قهرمانان 2024/25 کسب کند.

آنچه تاتنهام برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا نیاز دارد

وعده های اولیه و شکست ها

آنچه تاتنهام برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا نیاز دارد
آنچه تاتنهام برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا نیاز دارد

تاتنهام تحت هدایت Postecoglou. سفری هیجان انگیز را در اوایل فصل آغاز کرد، با طرفدارانی که به دنبال جدایی هری کین رویای یک چالش قهرمانی شگفت انگیز را داشتند. با این حال، شتاب تیم پس از شکست خانگی پر هرج و مرج 4-1 مقابل چلسی. طی آن بازیکنان کلیدی مانند جیمز مدیسون و میکی ون دی ون آسیب دیدند. ضربه شدیدی خورد. غیبت کریستین رومرو به دلیل محرومیت و مشکلات آمادگی جسمانی. مسائل را پیچیده تر کرد . تاتنهام را بدون مدافع میانی در ترکیب اصلی خود باقی گذاشت.

برنامه های حیاتی پیش رو

با تشدید رقابت برای چهار تیم برتر، تاتنهام خود را پشت سر استون ویلا. رقیب اصلی آنها برای کسب مقام مورد علاقه در لیگ قهرمانان، می بیند. علیرغم پیروزی روحیه‌بخش اخیر مقابل استون ویلا. اسپرز با بازی‌های سختی روبرو است که نقشی اساسی در تعیین سرنوشت آن‌ها خواهد داشت.

چالش‌های قابل توجه عبارتند از دربی‌های آتی لندن برابر فولام و وستهم، رویارویی‌های مهم با نیوکاسل، منچسترسیتی. آرسنال و لیورپول از اواسط آوریل تا اوایل ماه می. مذاکره در این زمینه چالش برانگیز برای آرمان های تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا ضروری خواهد بود. عبور از این مسابقات نسبتاً آسیب ندید. زمینه را برای دو بازی پایانی برابر برنلی و شفیلد یونایتد فراهم می کند و فرصت های بالقوه ای را برای کسب امتیازات حیاتی فراهم می کند.

فاکتور ضریب یوفا

فاکتور ضریب یوفا
فاکتور ضریب یوفا

مسائل پیچیده تر. عدم قطعیت پیرامون ضریب یوفا انگلیس است. امیدهای تاتنهام برای راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا در صورتی که انگلیس در دو ضریب برتر قاره قرار گیرد. می تواند تقویت شود. این عامل خارجی یک عنصر غیرقابل پیش‌بینی را به پیشنهاد تیم اسپرز اضافه می‌کند و عملکرد آن‌ها در بازی‌های داخلی را حتی مهم‌تر می‌کند.

نتیجه

تاتنهام هاتسپور خود را در یک دوراهی برای صعود به لیگ قهرمانان اروپا می بیند. فصل اول آنگه پستکوگلو ترکیبی از نوید و ناملایمات بود. با نزدیک شدن به اوج فصل، اسپرز باید به این مناسبت دست یابد. مذاکره در مورد لیست بازی های چالش برانگیز، غلبه بر پیامدهای بحران مصدومیت و استفاده از فرصت ها برای تاتنهام ضروری است تا جایگاه خود را در بین باشگاه های نخبه اروپا در لیگ قهرمانان اروپا 2024/25 تضمین کند. سفر پیش رو مملو از چالش است. اما ساکنان شمال لندن استعداد . عزم را برای شکل دادن به سرنوشت خود دارند.

Hesam
11 مارس 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *