امروز رسانه‌های داخلی مدعی شدند که کار کارلوس کیروش در تیم ملی ایران به پایان رسیده است. گزینه‌هایی هم مورد مطرح شده‌اند که برخی امکان حضورشون بالا می‌باشد و برخی دور از دسترس هستند.

عملکرد کارلوس کیروش در جام جهانی قطر برای جامعه فوتبالی ایران راضی کننده نبود و باعث این احتمال شده، که گزینه‌های خارجی و داخلی بر روی میز فدراسیون فوتبال بیاید و در صورت تایید شدن قطع همکاری کارلوس کیروش پرتغالی امکان دارد مدت‌ها تیم ملی بدون سرمربی بماند.

همانطور که میدانید حواشی زیادی همراه تیم ملی در جام جهانی قطر بود و منطقی به نظر میرسد که فوتبال ایران در صورت جدایی کیروش با توجه به اینکه 13 ماه به جام ملتهای آسیا مانده یک استراحت کند تا حواشی‌ها بخوابد.

آیا کارلوس کیروش گزینه مناسبی برای تیم ملی هست؟

در روی میز فدراسیون فوتبال ایران گزینه‌های خارجی زیادی هستند و تعداد کمی مربی داخلی هستند. مربیان خارجی از این منظور که با اتمام جام جهانی از تیم‌های خود جدا میشوند و الان بهترین فرصت برای به خدمت گرفتنشان است. اما تکلیف کارلوس کیروش باید قبل از هر توافقی مشخص شود. در هر صورت کیروش همکاری بسیار عجیبی برای جام جهانی قطر با ایران داشت و نمی‌شود گفت بهترین گزینه برای سرمربی گری تیم ملی می‌باشد. کیروش حامی‌هایی در فوتبال ایران در بین بازیکنان و مسئولان فدراسیون هم دارد که بر احتمال باقی ماندن این مربی بر روی نیمکت ایران می‌افزاید.

کارلوس کیروش

هدف اصلی فوتبال ایران یک برنامه کوتاه مدت هست که تیم ملی قهرمان جام ملتهای آسیا شود. برای رسیدن به این مهم باید تیم ملی تمرکزش را بگذارد برای بازی‌های مهمی چون تیم‌های عربستان، استرالیا و ژاپن تا بتواند قهرمان جام ملتهای آسیا شود. این تیم‌ها به تدریج بهتر از ایران در جام جهانی عمل کردند و بازی شجاعانه‌تری ارائه دادند.

با توجه به اینکه نسل طلایی از فوتبالیست‌ها رو تیم ملی در دسترس دارد باید برای جام ملتهای آسیا تدبیری درست بی‌اندیشد. تیم ملی می تواند مدعی این قهرمانی باشد در صورت داشتن برنامه‌ای درست. و این چشم انداز که تیم ملی برای رقابت‌های جام جهانی 2026 باید پوست اندازی داشته باشد و باید جوانسازی در تیم انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *