آزمون یا گزینه‌ی خارجی؟ | آیا مربی تیم ملی بانوان باید خارجی باشد؟

پس از عدم موفقیت تیم ملی ایران در کسب سهمیه‌ی المپیک، صحبت درباره‌ی مربی بعدی مطرح است. آیا مربی تیم ملی بانوان باید خارجی باشد؟ یا آزمون بر سر کار خود باید ابقا شود؟ در این پست از «ورزشی» می‌خواهیم ببینیم آیا تیم ملی به یک گزینه‌ی خارجی نیاز دارد یا خیر؟

آیا مربی تیم ملی بانوان باید خارجی باشد؟

تیم ملی فوتبال بانوان ایران اخیراً رقابت‌های مقدماتی انتخابی المپیک را با عدم موفقیت پشت سر گذاشت. مسابقاتی که علی‌رغم تلاش بسیار وشایستگی منجر به کسب پیروزی و در نهایت دختران ما صعود نشد.

علی‌رغم عدم صعود تیم ملی فوتبال بانوان ایران به المپیک، بسیاری پیشرفت تیم ملی فوتبال ایران در این بازی‌ها را ارزشمند می‌دانند. برخی نیز بر این عقیده‌اند که وقت آنست که کم کم سکان هدایت تیم ملی فوتبال بانوان ایران به یک مربی خارجی داده شود.

اما آیا فدراسیون فوتبال طی ماه‌های آتی مربی خارجی  برای تیم ملی فوتبال بانوان ایران استخدام می‌کند؟ ظاهراً برای پیدا کردن جوابی روشن به این سوال تنها باید منتظر بمانیم.

همچنین بخوانید: تیم هاکی روی یخ بانوان ایران مقام سوم جام جهانی توسعه را کسب کرد

آزمون یا مربی خارجی؟ کدام یک برای این تیم با استعداد مناسب‌اند؟
آزمون یا مربی خارجی؟ کدام یک برای این تیم با استعداد مناسب‌اند؟

بیانیه‌ی فدراسیون فوتبال در ستایش آزمون

با این وجود، امروز سایت فدراسیون فوتبال به بهانه تولد مریم آزمون سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران مطلب قابل توجهی را منتشر کرده است. در بخشی از این مطلب می‌خوانیم:  آزمون در ادوار مختلف مورد اعتماد فدراسیون فوتبال قرار داشت. او علاوه بر هدایت تیم ملی زیر ۲۳ ساله‌ها اکنون به عنوان سکاندار هدایت تیم ملی بانوان ایران فعالیت می‌کند. او در تمام این سالها با سفر به نقاط مختلف کشور و آموزش زنان و دختران علاقمند به فوتبال به عنوان یک مدرس شایسته مطرح شد. آزمون که هدایت تیم ملی در مقدماتی المپیک پاریس را عهده‌دار بود، علیرغم تمامی مشکلات و شکست‌ها، به آینده امیدوار است. او به نسلی متعلق است که منتظر نمی‌مانند کسی برایشان فرش قرمز پهن کند. آن‌ها از سنگلاخ گذشته‌اند و به دختران نسل جدید که در سراسر ایران با اشتیاق تمرین می‌کنند باور دارد.

به نظر می‌رسد که فدراسیون فوتبال باز هم دوست دارد به این مربی وطنی اعتماد کند.

Pooria
13 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *