پیروزی بارسلونا در الکلاسیکوی زنان | بارسلونا 5-0 رئال مادرید

شب گذشته، بارسلونا توانست با نتیجه‌ی پرگل، رئال مادرید را شکست دهد. پیروزی بارسلونا در الکلاسیکوی زنان، جای آن‌ها را در صدر جدول محکم‌تر کرد.

پیروزی بارسلونا در الکلاسیکوی زنان

به گزارش «ورزشی»، تیم فوتبال بانوان بارسلونا در یک نمایش زیبا سرشار از مهارت و استراتژی، در دیدار مورد بزرگ الکلاسیکو، رئال مادرید را با نتیجه 5-0 شکست داد. این بازی در حضور 38707 تماشاگر در استادیوم المپیک تاریخی لوئیز کمپانیز، برگزار شد. این ورزشگاه، خانه‌ی تیم مردان بارسلونا نیز هست. عملکرد برتر بارسلونا در این دیدار پرمخاطره، جایگاه آنها را در صدر لیگ F تثبیت کرد.

این دوازدهمین برد پیاپی بارسلونا برابر رئال مادرید است
این دوازدهمین برد پیاپی بارسلونا برابر رئال مادرید است

عملکرد بی‌نظیر دختران بارسا در الکلاسیکوی شماره‌ی 12

آیتانا بونماتی، کارولین گراهام هانسن و ماریونا کالدنتی، پیشتازان تیم بارسلونا بودند. این سه نفر در نیمه اول، خط دفاع مادرید را از هم پاشیدند. ابتدای امر بونماتی، گل اول را به ثمر رساند. هانسن و کالدنتی نیز دست به کار شدند. با گلزنی آنه، برتری راحتی تا پایان نیمه‌ی اول به دست آمد. علیرغم اینکه برخی بازیکنان کلیدی به دلیل مصدومیت از میادین دور بودند، کیفیت فوتبال نمایش داده شده در سطح بالایی قرار داشت. این پیروزی به خوبی نشان داد که بارسلونا از جهت مهره‌ی ستاره کم ندارد.

تلاش شجاعانه مادرید

رئال مادرید در نیمه دوم تلاش کرد تا دوباره خود را جمع کند. اما برتری بارسلونا در زمین غیرقابل انکار بود. کلودیا پینا و ویکی لوپز، بازیکنان تعویضی، در دقایق آخر بازی گلزنی کردند تا یک پیروزی بزرگ را برای بارسلونا رقم بخورد. ایوانا آندرس، بازیکن مادریدی، ضمن اذعان به شکست، بر اهمیت درس گرفتن از آن برای بازی‌های آتی تاکید کرد.

اهمیت برگزاری چنین مسابقه‌ای در لیگ زنان

پیامدهای این مسابقه الکلاسیکو فراتر از محدوده ورزشگاه المپیک است. پیروزی بارسلونا باعث شد اختلاف آنها به 6 امتیاز نسبت به رقبای خود برسد. به این ترتیب، شروع عالی خود را در فصل حفظ می‌کند. این نتیجه پیامدهای مثبتی برای رقابت قهرمانی در لیگ F دارد. بارسلونا اکنون برتری قابل توجهی دارد و شانس اول قهرمانی است. با نگاهی به آینده، هر دو تیم اکنون باید بر روی مسابقات آینده خود تمرکز کنند و درس های این ال کلاسیکو هنوز در ذهن آنها تازه است.

Pooria
20 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *