آمار بینظیر یحیی
آمار بینظیر یحیی
آمار بینظیر یحیی

طبق گزارش ورزشی سرمربی پرسپولیس سال جدید را با آماری جالب توجه دنبال می‌کند که هواداران این تیم را به یک جشن بزرگ امیدوار کرده است.

مس رفسنجان، ملوان، مس کرمان، استقلال و در نهایت گل گهر سیرجان؛ یک شروع توفانی از سوی یحیی‌ گل‌محمدی و شاگردانش برای دستیابی به موفقیتی بزرگ در سال جدید. یحیی و تیمش اینقدر بی‌رحم شده‌اند که هواداران این تیم با یک امیدواری لذتبخش دیدارهای این تیم را دنبال می‌کنند. آنها در صورت تداوم این روند و با 5 پیروزی دیگر قادر خواهند بود سه جام را به کلکسیون افتخارات خود اضافه کنند و در فصلی که رقابتی ویژه برای کسب جام بین تیم‌ها شکل گرفته، حساب خود را از دیگر تیم‌ها کاملا جدا کنند.

وقتی در آخرین بازی سال گذشته، پرسپولیسی‌ها جنگ صدرنشینی را به سپاهان واگذار کرده‌ بودند. شاید خوش‌بینی با کمترین درصد ممکن برای موفقیت در این مقطع بین سرخ‌ها وجود داشت. آنها مهمترین بازی سال را باخته بودند و همه چیز علیه یحیی گل‌محمدی و شاگردانش بود. دیگر حتی کسی به برتری چهار گله چند روز قبل این تیم مقابل سپاهان در اصفهان و در جام حذفی هم فکر نمی‌کرد و یک مسیر سخت و غیرممکن برای رسیدن به جام روبروی آنها قرار داشت.

این چهره متفاوت یحیی گل‌محمدی اما این روزها نقل محافل هواداری پرسپولیسی‌هاست. او و تیمش این روزها کاملا بی‌رحم برابر رقبا قرار می‌گیرند و یکی پس از دیگری آنها را قربانی هدف پایانی خود می‌کنند. در این مسیر فارغ از تغییرات تفکر تاکتیکی این تیم، نوع رفتار یحیی گل محمدی نیز کاملا متفاوت بوده است. او با همان متانت خاص خودش که از دوران بازیگری تا به امروز همراهش بوده، خشم و عصبانیت لحظه‌ای‌اش را نیز کنار گذاشته است. عنصری که شاید بزرگترین لطمه را در فصل گذشته در مسیر رسیدن به قهرمانی به او زد و از دست رفتن تمرکز، یک جام را از آنها گرفت.

فارغ از همان تنش‌ها و حواشی که شاید پیش از این نیز با آن روبرو بوده و واکنش‌هایی منفی نیز از او بهمراه داشته، این روزها نیز شاید در همان شرایط قرار داشته باشد. اما رفتاری متفاوت از سوی او باعث تعجب رسانه و هواداران نیز شده است. چه شایعات مربوط به جدایی‌اش با پیشنهاد چندمیلیاردی و چه اعلام گزینه‌ها برای جانشینی‌اش، هیچ‌کدام نتوانسته او را از کوره به در ببرد و او اکنون شاید بتوان گفت با یک الگوبرداری ویژه از همتایان اروپایی‌اش با یک نوع زیرکی توام با حرفه‌ای‌گری و پاسخ کوبنده و متانت در مقام پاسخگویی برمی‌آید که استقبال همه را نیز در پی داشته است.

فارغ از این باید به سراغ نتایج سال جدید یحیی گل محمدی نیز رفت: 5 بازی در سال جدید، پنج پیروزی.
اگر کمی ریزتر به نتایج سال جدید دقت کنیم در آن یک برد بزرگ و حیثیتی در دربی قرار دارد. آنها طی همین 5 بازی، 10 گل به ثمر رسانده‌اند و تنها دو گل دریافتی داشته‌اند. این مهم آنها را به صدر جدول لیگ برتر در فاصله سه هفته مانده به پایان فصل بازگردانده تا اکنون گزینه اول رسیدن به قهرمانی لقب گیرند. در کنار آن باید به حضور گل‌محمدی و تیمش در یک‌قدمی فینال جام حذفی و رسیدن به یک جام دیگر اشاره کرد. آنها پنج بازی ابتدای سال را با برتری به پایان رسانده‌اند و اگر همین روند را طی 5 بازی باقی‌مانده در لیگ و حذفی دنبال کنند، سه جام (لیگ برتر – جام حذفی و سوپرکاپ) طی کمتر از یک ماه به کلکسیون او اضافه خواهد شد تا رکوردی ویژه را به خود اختصاص دهد.

یحیی و تیمش در این مسیر طی بازی‌های اخیر خشن و بی‌رحم کار را دنبال کرده‌اند و به نظر شما قادر خواهند بود این مسیر را ادامه دهند؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *