غرامت ۱۰ میلیاردی فیفا به پرسپولیس

فیفا یک قانون ویژه برای بازیکن مصدوم در فیفادی دارد که به نفع پرسپولیس خواهد شد. مرتضی پورعلی گنجی مدافع پرسپولیس این هفته در فیفادی با تیم ملی ایران در مقابل قطر مصدوم شد و احتمالا چند ماهی را از فوتبال دور خواهد ماند. در ادامه سایت ورزشی با غرامت ۱۰ میلیاردی فیفا به پرسپولیس همراه شوید.

 

غرامت ۱۰ میلیاردی فیفا به پرسپولیس

به گزارش سایت ورزشی ، اگر یک فوتبالیست در فیفادی مصدومیت داشته باشد یا مصدوم شود و حداقل 28 روز از میادین دور بماند. فیفا غرامتی را به باشگاه مورد نظر با توجه به دستمزد بازیکن پرداخت می کند. بدین صورت البته 28 روز اول محاسبه نمی شود. و از روز 28 تا حداکثر 365 روز ، فیفا مبلغی را بر مبنای میزان دستمزد و قرارداد فوتبالیست به باشگاه خواهد داد. البته این قرارداد اصلا شامل آپشن نیست. بلکه فیفا بر طبق مبلغ پایه قرارداد بازیکن مصدوم شده و تعداد روزهای دوری از میادین، میزان غرامت را تعیین خواهد کرد. مثلا اگر یک فوتبالیست 6 ماه از فوتبال دور بماند. و دستمزدش نیز سالانه 1 میلیون دلار باشد. فیفا 28 روز از آن شش ماه کسر می کند. و در ازای باقی روزها، بر مبنای همان قرارداد یک میلیون دلاری به باشگاه مورد نظر غرامت می پردازد.

مصدومیت خطرناک پور علی گنجی

غرامت ۱۰ میلیاردی فیفا به پرسپولیس

مثلا قراداد پورعلی گنجی و باشگاه پرسپولیس را اگر 15 میلیارد تومان حساب کنیم. در صورتی که این بازیکن هشت ماه نتوانست برای باشگاه پرسپولیس فوتبال بازی کند. بیش از یک نیم فصل از رقابت ها را نیز از دست دهد. فیفا بعد از کسر 28 روز اول از دوران غیبت مرتضی ، بقیه روزهای دوری از میادین را بر طبق قرارداد 15 میلیارد تومانی با قرمزهای تهران محاسبه می کند. با یک حساب معمولی و سرانگشتی مبلغ آن حدودا 10 میلیارد تومان است. البته پرسپولیس قصد دارد برای حساب دقیق تر غرامت قبل از هر کاری از فیفا استعلام بگیرد.

1 دیدگاه در “غرامت ۱۰ میلیاردی فیفا به پرسپولیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *