بهترین مدافعان رئال مادرید

10 تا از بهترین مدافعان رئال مادرید

رئال مادرید یکی از موفق‌ترین باشگاه‌های فوتبال در تاریخ است که عناوین متعدد داخلی و بین‌المللی را در طول عمر خود کسب کرده است. این باشگاه در طول سال ها بازیکنان بزرگ زیادی داشته است و دفاع آن بخش مهمی از موفقیت آن بوده است. در این مقاله از وبسایت ورزشی نگاهی خواهیم داشت به برخی از بهترین مدافعان رئال مادرید در تمام دوران.

بهترین مدافعان رئال مادرید
بهترین مدافعان رئال مادرید

1-سرخیو راموس

سرخیو راموس به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین مدافعان جهان شناخته می شود. او در سال 2005 به رئال مادرید پیوست و از آن زمان به یک اسطوره باشگاه تبدیل شده است. راموس عناوین زیادی را با رئال مادرید به دست آورده است، از جمله پنج قهرمانی لالیگا، چهار عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و دو عنوان قهرمانی کوپا دل ری. او به خاطر فیزیک بدنی، توانایی هوایی و رهبری در زمین شهرت دارد. راموس همچنین یک گلزن پرکار برای یک مدافع است و بیش از 100 گل برای باشگاه و کشور به ثمر رسانده است.

بهترین مدافعان رئال مادرید
بهترین مدافعان رئال مادرید

2-فرناندو هیرو

فرناندو هیرو یکی دیگر از مدافعان افسانه ای است که در رئال مادرید بازی کرده است. او در سال 1989 به این باشگاه پیوست و 14 فصل بازی کرد و پنج قهرمانی لالیگا و سه عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. هیرو بازیکن همه کاره ای بود که می توانست در پست دفاع میانی یا هافبک دفاعی بازی کند. او به دلیل موقعیت یابی عالی، خواندن بازی و توانایی اش در گلزنی از ضربات ایستگاهی معروف بود.

بهترین مدافعان رئال مادرید
بهترین مدافعان رئال مادرید

3-روبرتو کارلوس

روبرتو کارلوس به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین مدافعان چپ تاریخ شناخته می شود. او در سال 1996 به رئال مادرید پیوست و 11 فصل برای این باشگاه بازی کرد و چهار قهرمانی لالیگا و سه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. کارلوس به خاطر پای چپ قدرتمندش معروف بود که هم در دفاع و هم در حمله از آن استفاده می کرد. او یکی از اعضای اصلی تیم مشهور رئال مادرید بود که در سال 2002 قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد و در فینال یک ضربه ایستگاهی تماشایی به ثمر رساند.

بهترین مدافعان رئال مادرید
بهترین مدافعان رئال مادرید

4-رافائل بنیتز

رافائل بنیتس یکی دیگر از اسطوره های رئال مادرید است که به عنوان مدافع میانی برای این باشگاه بازی می کرد. او در سال 1986 به رئال مادرید پیوست و هفت فصل بازی کرد و دو قهرمانی لالیگا و دو جام یوفا را به دست آورد. بنیتز به خاطر تکل های سخت، توانایی های هوایی و رهبری اش در زمین معروف بود. بنیتس پس از بازنشستگی از بازی، تبدیل به یک مربی موفق شد و با لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و با چلسی لیگ اروپا شد.

بهترین مدافعان رئال مادرید
بهترین مدافعان رئال مادرید

5-خوزه سانتاماریا

خوزه سانتاماریا یک مدافع میانی سابق اروگوئه ای است که در دهه های 1950 و 1960 برای رئال مادرید بازی می کرد. او 9 فصل برای این باشگاه بازی کرد و 5 جام اروپایی و 4 عنوان لالیگا را به دست آورد. سانتاماریا به خاطر مهارت های دفاعی عالی اش از جمله تکلینگ و توانایی هوایی اش معروف بود. او همچنین یکی از اعضای کلیدی تیم اروگوئه بود که قهرمان جام جهانی 1950 شد.

در خاتمه، رئال مادرید در طول تاریخ خود مدافعان بزرگ زیادی داشته است، اما این پنج بازیکن به عنوان برخی از بهترین ها برجسته هستند. سرخیو راموس، فرناندو هیرو، روبرتو کارلوس، رافائل بنیتز و خوزه سانتاماریا نقش مهمی در موفقیت باشگاه داشتند و کمک های آنها همیشه در یاد طرفداران رئال مادرید خواهد بود.

بهترین مدافعان رئال مادرید
بهترین مدافعان رئال مادرید

 

6-مارسلو

مارسلو یک مدافع چپ برزیلی است که بیش از یک دهه است که در خط دفاعی رئال مادرید نقش بسته است. او در سال 2007 به این باشگاه پیوست و از آن زمان تاکنون پنج عنوان قهرمانی لالیگا و چهار عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرده است. مارسلو به خاطر قدرت تهاجمی خود شناخته می شود، که اغلب به عنوان یک مدافع کناری به جای یک دفاع چپ سنتی به کار گرفته می شود. او مهارت های دریبلینگ عالی دارد و می تواند با سانترها و توپ های خود موقعیت های گلزنی برای هم تیمی هایش ایجاد کند.

بهترین مدافعان رئال مادرید
بهترین مدافعان رئال مادرید

7-فابیو کاناوارو

فابیو کاناوارو یک مدافع میانی ایتالیایی است که بین سال‌های 2006 تا 2008 به مدت دو فصل برای رئال مادرید بازی کرد. در آن زمان، او یک عنوان لالیگا و یک سوپرکاپ اسپانیا را به دست آورد. کاناوارو به خاطر مهارت های دفاعی عالی اش از جمله تکل زدن، موقعیت یابی و خواندن بازی معروف بود. او همچنین یکی از اعضای کلیدی تیم ایتالیا بود که قهرمان جام جهانی 2006 شد.

بهترین مدافعان رئال مادرید
بهترین مدافعان رئال مادرید

 

8-ایوان هلگورا

ایوان هلگورا یک مدافع میانی سابق اسپانیایی است که بین سال‌های 1999 تا 2007 به مدت 8 فصل برای رئال مادرید بازی کرد. در آن زمان، او سه قهرمانی لالیگا و دو قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. هلگورا به خاطر تطبیق پذیری اش معروف بود و اغلب به عنوان هافبک دفاعی یا حتی به عنوان مدافع میانی به کار گرفته می شد. او یکی از اعضای اصلی تیم رئال مادرید بود که در سال های 2000 و 2002 قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

بهترین مدافعان رئال مادرید
بهترین مدافعان رئال مادرید

 

9-سرجیو رگیلون

سرخیو رگیلون یک مدافع چپ اسپانیایی است که از آکادمی رئال مادرید وارد شده است. او اولین بازی خود را برای این باشگاه در سال 2018 انجام داد و نقشی کلیدی در تیمی داشت که قهرمان لیگ قهرمانان اروپا در سال 2018 شد. رگیلون فصل بعد را به صورت قرضی در سویا گذراند، جایی که با توانایی های هجومی و دفاعی خود تحت تاثیر قرار گرفت. او از آن زمان به تاتنهام هاتسپر در لیگ برتر انگلیس رفت، جایی که همچنان یک مدافع درجه یک است.

بهترین مدافعان رئال مادرید
بهترین مدافعان رئال مادرید

 

10-پپه

پپه مدافع میانی سابق پرتغالی است که بین سال‌های 2007 تا 2017 به مدت 10 فصل برای رئال مادرید بازی کرد. در این مدت، او سه قهرمانی لالیگا و سه قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. په‌په به‌خاطر فیزیک بدنی و سبک بازی تهاجمی‌اش معروف بود که اغلب مهاجمان حریف را مرعوب می‌کرد. او همچنین یکی از اعضای کلیدی تیم پرتغال بود که قهرمان اروپا 2016 شد.

در پایان، رئال مادرید تعدادی از بهترین مدافعان جهان را در طول تاریخ خود برای این باشگاه بازی کرده است. این ده بازیکن به عنوان برخی از بهترین ها برجسته می شوند و هر کدام به روش منحصر به فرد خود در موفقیت باشگاه نقش دارند. این مدافعان رئال مادرید چه از طریق بدنی، رهبری و یا توانایی های فنی خود، میراثی ماندگار در باشگاه به جا گذاشته اند.

بهترین مدافعان رئال مادرید
بهترین مدافعان رئال مادرید
sajjad
25 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *