۵ رشته به بازی‌های المپیک ۲۰۲۸ اضافه شد

۵ رشته به بازی‌های المپیک ۲۰۲۸ اضافه شد، هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک (IOC) در تصمیمی مهم، گنجاندن پنج رشته هیجان انگیز برای بازی های المپیک 2028 لس آنجلس را به طور رسمی تایید کرد. این اطلاعیه مهم در جریان یکصد و چهل و یکمین نشستی که در بمبئی برگزار شد، اعلام شد و گامی مهم در تکامل بازی‌های المپیک بود.

۵ رشته به بازی‌های المپیک ۲۰۲۸ اضافه شد

پنج رشته جدید

پنج رشته جدید اضافه شده عبارتند از:

پنج گانه مدرن، اسکواش، چوگان، بیسبال-سافتبال، فوتبال پرچم و کریکت. این اضافات نشان دهنده حرکتی جسورانه برای تنوع بخشیدن و گسترش دامنه بازی های المپیک، معرفی ورزش های تازه و جذاب به مخاطبان جهانی است.

پیشنهاد تعییت این ورزش ها از سوی کمیته سازماندهی بازی های المپیک 2028 لس آنجلس مطرح شد و با تایید و اشتیاق کمیته بین المللی المپیک مواجه شد.

المپیک ۲۰۲۸
المپیک ۲۰۲۸
پنج‌گانه مدرن:

پنج‌گانه مدرن یک ورزش چند رشته‌ای است که پنج رویداد مختلف را ترکیب می‌کند: شمشیربازی، شنا، پرش نمایشی سوارکاری و یک رویداد ترکیبی تیراندازی با تپانچه و دوی صحرایی. تاریخچه غنی در المپیک دارد و طیف گسترده ای از مهارت های ورزشی را به نمایش می گذارد.

اسکواش:

اسکواش یک ورزش راکتی سریع است که به چابکی، سرعت و استراتژی نیاز دارد. گنجاندن آن در المپیک 2028 این ورزش را به مخاطبان بیشتری معرفی می کند و به بازیکنان اسکواش فرصتی برای رقابت در بالاترین سطح می دهد.

چوگان:

چوگان، ورزشی با ریشه های عمیق در بازی های بومی آمریکای شمالی، عنصری از اهمیت فرهنگی را به بازی های المپیک می آورد. این یک ورزش تیمی پرانرژی است که با یک توپ لاستیکی کوچک و یک چوب دسته بلند انجام می شود و به دلیل سرعت و قدرت بدنی سریع خود شناخته شد.

بیسبال-سافتبال:

بیسبال و سافت بال با آخرین حضور در المپیک 2008 پکن، بازگشتی پیروزمندانه به صحنه المپیک دارند. این ورزش ها طرفداران جهانی دارند و برای طرفدارانی که حضور المپیک خود را از دست دادند، عنصر نوستالژی را اضافه می کند.

فوتبال پرچم:

بخشی از فوتبال آمریکایی، فوتبال پرچم یک نسخه غیر تماسی از این ورزش است که بر سرعت، استراتژی و مهارت تاکید دارد. گنجاندن آن نشان دهنده محبوبیت فزاینده فوتبال آمریکایی در سراسر جهان است.

کریکت:

کریکت با پیروان پرشور خود در کشورهایی مانند هند، انگلیس، استرالیا و فراتر از آن، قرار است اولین بازی المپیک خود را انجام دهد. گنجاندن کریکت بدون شک توجه گسترده ای را به خود جلب می کند و بعد هیجان انگیز جدیدی را به بازی ها اضافه می کند.

المپیک ۲۰۲۸
المپیک ۲۰۲۸

توماس باخ

توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک با ابراز هیجان از این تصمیم، اظهار داشت: این برنامه برای بازگشت تابستانی بازی های المپیک به آمریکا پس از المپیک 1996 آتلانتا است. انتخاب این پنج تخصص ورزشی جدید با فرهنگ ورزش آمریکا هماهنگ است. و ورزش های نمادین آمریکایی را به جهان نشان می دهد و در عین حال ورزش های بین المللی را به ایالات متحده می آورد. این ورزش ها بازی های المپیک لس آنجلس را منحصر به فرد می کند.”

شایان ذکر است که چندین ورزش دیگر مانند بریکینگ، کاراته، کیک بوکسینگ و موتوراسپرت در ابتدا برای حضور در المپیک 2028 در نظر گرفت شد. اما در نهایت طی فرآیند تصمیم گیری حذف شدند.

المپیک ۲۰۲۸
المپیک ۲۰۲۸

پایان

گنجاندن این پنج ورزش جدید نوید می دهد که بازی های المپیک 2028 لس آنجلس را به یک رویداد واقعا منحصر به فرد و به یاد ماندنی تبدیل کند. معرفی این ورزش‌ها نه تنها نشان‌دهنده ماهیت همیشه در حال تکامل المپیک است، بلکه تضمین می‌کند که بازی‌ها جشنی جهانی از تعالی ورزشی، تنوع فرهنگی و همکاری بین‌المللی باقی بماند. همانطور که جهان مشتاقانه المپیک 2028 را پیش بینی می کند. اضافه شدن این ورزش ها بدون شک بعد تازه و هیجان انگیزی را به مهم ترین رویداد ورزشی جهان ارائه می دهد.

Hesam
18 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *