حمله ناگهانی فدراسیون فوتبال به میثاقی

حمله ناگهانی فدراسیون فوتبال به میثاقی، در اتفاقی شگفت‌انگیز، فدراسیون فوتبال با انتشار بیانیه‌ای تندی، محمدحسین میشاقی و صداوسیما را هدف قرار داد و نگرانی‌هایی را درباره اقدامات تفرقه‌انگیز و فتنه‌انگیز برخی برنامه‌های فوتبال در رسانه ملی مطرح کرد. این حرکت غیرمنتظره در برهه ای حساس و با نزدیک شدن به جام ملت های آسیا و آرزوی فدراسیون فوتبال از رسانه ملی برای حمایت از تیم ملی کشور صورت می گیرد.

حمله ناگهانی فدراسیون فوتبال به میثاقی

سایت رسمی فدراسیون فوتبال

سایت رسمی فدراسیون فوتبال ابراز امیدواری کرد که محمدحسین میشاقی رئیس محترم سازمان صدا و سیما برای جلوگیری از ایجاد تفرقه در برخی برنامه های فوتبالی که از رسانه ملی پخش می شود اقدام کند. فدراسیون معتقد است که فوتبال به عنوان یک نیروی متحد کننده عمل می کند و 80 میلیون ایرانی را گرد هم می آورد و به نشاط اجتماعی، انسجام و وحدت ملی کمک می کند. با این حال، رویدادهای اخیر نگرانی هایی را در مورد نقش برخی رسانه ها ایجاد کرد.

حمله ناگهانی فدراسیون فوتبال به میثاقی
حمله ناگهانی فدراسیون فوتبال به میثاقی

شبکه سه سیما

برنامه مشخصی که دوشنبه شب از شبکه سه پخش شد توجه فدراسیون را به خود جلب کرد و سوالاتی را در مورد اهداف آن مطرح کرد. به نظر می رسد این برنامه نشان می دهد که تیم ملی هیچ وابستگی به فدراسیون فوتبال ندارد. چنین تصوری در حالی با ناباوری مواجه شد که تیم ملی با افتخار پرچم جمهوری اسلامی و آرم فدراسیون را بر روی سینه خود دارد. فدراسیون این سوال را مطرح می کند که چگونه چنین جدایی ممکن است.

فدراسیون از این برنامه به دلیل رویکرد غیرحرفه ای آن انتقاد کرد و ابراز تاسف کرد که مخاطبان را بیش از دو ساعت و نیم در سردرگمی قرار داد. در طول این مدت، به نظر می‌رسید که این برنامه از طریق تلفن از منبعی ناشناس سفارش می‌گرفت و باعث عدم اطمینان بیشتر شد.

برنامه فوتبال برتر

این برنامه همچنین به دلیل عدم حضور یک متخصص در مسائل فوتبال و تمسخر بدخواهانه نامزدهای بهترین های آسیا، انتقاداتی را به دنبال داشت. اهمیت نامزدی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در بین بهترین های قاره آسیا را کم اهمیت جلوه داد و تنها 30 ثانیه از زمان دو و نیم ساعته خود را به این موضوع مهم ملی اختصاص داد.

برای کسانی که دوشنبه شب شبکه 3 را از دست دادند، مهم ترین موضوعاتی که در این برنامه به آنها پرداخت شد:

تخصیص های مکرر و دائمی به مدیران فوتبال: به نظر می رسید این برنامه به طور غیرمنصفانه از مدیران فوتبال انتقاد می کند و به طور بالقوه به اعتبار آنها لطمه می زند.

تمسخر بلاتکلیفی در مورد محل برگزاری مسابقات:

به نظر می رسید این برنامه القا می کرد که عدم شفافیت در مورد محل برگزاری مسابقات بر عهده سازمان لیگ است. که فدراسیون معتقد است اینطور نیست. مربوط به شورای تامین استان ها و فراهم بودن زیرساخت های لازم است.

زیر سوال بردن لیست های نقل و انتقالات خودرو و وعده های افشاگری:

این برنامه تردیدهایی را در مورد روند نقل و انتقال خودروها و افشای آنها ایجاد کرد. و به طور بالقوه عملکرد فدراسیون فوتبال را منعکس کرد.

استیضاح انتخابات و مجامع عمومی هیأت های فوتبال استان ها:

انتقادات این برنامه به فرآیندهای انتخاباتی در هیأت های فوتبال استان ها و مجمع عمومی فدراسیون فوتبال، عالی ترین مرجع فوتبال کشور، کشیده شد.

محمد حسین میثاقی
محمد حسین میثاقی

پایان

بیانیه فدراسیون فوتبال بر لزوم خبرنگاری مسئولانه و جبهه متحد رسانه ملی برای حمایت از تیم ملی کشور در جام ملت های آسیایی آتی تاکید دارد. شیوه های تفرقه افکنانه و انتشار اطلاعات نادرست می تواند به روح بازی آسیب برساند. و بر جامعه فوتبال و هواداران در سراسر ایران تأثیر منفی بگذارد.

Hesam
18 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *