دیدگاه گواردیولا، مسی باید توپ طلا را ببرد

دیدگاه گواردیولا، مسی باید توپ طلا را ببرد، پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در مصاحبه اخیر خود با “ورزشی” نظرات خود را در مورد جایزه توپ طلای آینده به اشتراک گذاشت و معتقد است که لیونل مسی شایسته کسب این جایزه معتبر است. صحبت های گواردیولا در آستانه بازی منچسترسیتی مقابل برایتون در هفته نهم لیگ برتر انگلیس مطرح می شود.

لیونل مسی
لیونل مسی

دیدگاه گواردیولا، مسی باید توپ طلا را ببرد

پپ گواردیولا

پپ گواردیولا مدت‌هاست که لیونل مسی را تحسین می‌کند و پیش از این در بارسلونا مربی این مهاجم آرژانتینی افسانه‌ای بوده است. گواردیولا در این مصاحبه با تاکید بر نقش محوری او در قهرمانی آرژانتین در جام جهانی، ادعای محکمی برای مسی برای کسب توپ طلا مطرح کرد.

گواردیولا به نقاط قوت برایتون اعتراف کرد و گفت: “آنها در فصل گذشته واقعا خوب بودند، به همین دلیل است که به لیگ اروپا راه یافتند. آنها می توانند برای لیگ قهرمانان بجنگند. فکر می کنم آنها در این سطح ادامه خواهند داد.” این شناخت از پتانسیل برایتون در رقابت های اروپایی نشان دهنده وظیفه چالش برانگیز پیش روی منچسترسیتی در بازی لیگ برتر است.

دیدگاه گواردیولا، مسی باید توپ طلا را ببرد
دیدگاه گواردیولا، مسی باید توپ طلا را ببرد

بازگشت کوین دی بروین

گفتگو سپس به وضعیت بازگشت کوین دی بروین کشیده شد که گواردیولا در پاسخ گفت: “نه، من چیزی نمی دانم.” بلاتکلیفی در مورد در دسترس بودن دی بروین برای مسابقات آتی سوالاتی را در بین هواداران سیتی ایجاد کرد.

کوین دی بروینه
کوین دی بروینه

سرمربی برایتون

هنگامی که از برتو دزربی، سرمربی برایتون پرسیده شد، گواردیولا به او تعارف کرد و گفت: “او مرد خوش تیپی است. من او را تحسین می کنم. مهم نیست با چه تیمی روبرو می شوند، آنها به روش خاصی بازی می کنند. او از ایتالیا می آید. نحوه بازی او کمی متفاوت است، او در ساسولو بود و فرقی نمی کند سن سیرو باشد یا تورین، او همیشه به همین شکل بازی می کند. اظهارات گواردیولا نشان دهنده احترامی است که او برای سبک مربیگری دزربی قائل است.

مقایسه سبک‌های بازی منچسترسیتی و برایتون

گواردیولا با مقایسه سبک‌های بازی منچسترسیتی و برایتون، به تفاوت‌ها اشاره کرد و گفت: “ما یکسان بازی نمی‌کنیم؛ آنها به خاطر نحوه بازیشان منحصربه‌فرد هستند. ما بدون توپ حمله می‌کنیم، از بالا پرس می‌کنیم. ما توپ را همانطور که آنها می خواهند می خواهیم، اما آنها این کار را به روش دیگری انجام می دهند. ” تحسین گواردیولا از رویکرد دزربی به بازی مشهود است.

گواردیولا همچنین دیدگاه خود را در مورد توپ طلا به اشتراک گذاشت و پیشنهاد کرد که باید به دو دسته تقسیم شود: یکی برای لیونل مسی و دیگری برای همه بازیکنان دیگر. او با طنز گفت: من همیشه گفته ام که توپ طلا باید به دو قسمت تقسیم شود: یکی برای لیونل مسی و دیگری برای بقیه.

ارلینگ هالند نروژی
ارلینگ هالند نروژی

نتیجه

در نهایت، گواردیولا در مورد شانس ارلینگ هالند برای بردن توپ طلا صحبت کرد. گواردیولا ضمن شناخت استعداد استثنایی هلند، بر ثبات و موفقیت های مسی تاکید کرد و گفت: “ارلینگ هالند باید برنده شود، شاید باید 50 میلیون گل بزند. اما مسی… بدترین فصل او بهتر از بقیه است… واقع بینانه ارلینگ به ما کمک کرد، اما لئو جام جهانی را برد.خوب است که بازیکنان سیتی در لیست توپ طلا خواهند بود.

حمایت بی دریغ پپ گواردیولا از لیونل مسی و قدردانی از استعدادهای تیمش نشان دهنده روحیه رقابتی و انتظارات بالای منچسترسیتی در دنیای فوتبال است. مراسم توپ طلای آینده این نوید را می دهد که یک رویداد هیجان انگیز برای هواداران و بازیکنان باشد.

Hesam
20 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *