الهلال گربه سیاه تیم های ایرانی

الهلال گربه سیاه تیم های ایرانی. الهلال، باشگاه قدرتمند فوتبال عربستان سعودی، در نمایشی از برتری تزلزل ناپذیر، هفتمین پیروزی متوالی خود را مقابل تیم های ایرانی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا به دست آورد. آخرین پیروزی به ضرر سپاهان رقم خورد که علیرغم مبارزه ای شایسته، با شکست 3 بر 1 مقابل الهلال تسلیم شد و خروج از مسابقات را رقم زد.

الهلال گربه سیاه تیم های ایرانی

زمینه تاریخی

روند قابل توجه الهلال از سال 2015 آغاز شد و از آن زمان تاکنون هیچ تیم ایرانی نتوانسته سنگر عربستان را در دور حذفی بشکند. این بازی از چالش‌های مختلف، از جمله شکست یک گل مقابل پرسپولیس و حتی غلبه بر یک کارت قرمز در یک مورد، مقاومت و استقامت و مصمم بودن ترکیب مورایس را به نمایش گذاشت.

الهلال مقابل تیم های ایرانی
الهلال مقابل تیم های ایرانی

لحظات کلیدی سفر

سفر برتری الهلال شامل پیروزی های قابل توجه مقابل تیم های مطرح ایرانی است. آنها در سال 2017 مقابل استقلال خوزستان و پرسپولیس در مرحله حذفی پیروز ظاهر شدند و توان خود را در مرحله قاره به نمایش گذاشتند. با این حال، علیرغم موفقیت آنها، این باشگاه در دیدار نهایی مقابل اوراوا ردز از مدعی قهرمانی کوتاهی کرد.

فصل 2021 شاهد پیروزی الهلال مقابل استقلال تهران و پرسپولیس بود و در نهایت با شکست پوهانگ در فینال قهرمانی را قطعی کرد. در فصل بعد، آنها با شکست فولاد و در نهایت به فینال رسیدند، اما اوراوا ردز آن را ناکام گذاشت.

موفقیت های اخیر

الهلال در آخرین تقابل مقابل سپاهان برتری خود را حفظ کرد و در هر دو بازی پیروز شد و در مجموع ۶ بر ۲ پیروز شد. این پیروزی آنها را به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا سوق داد و وضعیت آنها را به عنوان یک نیروی قدرتمند در فوتبال آسیا تقویت کرد.

رکورد قابل توجه و آخرین شکست

عملکرد بی سابقه الهلال مقابل تیم های ایرانی نشان از برتری مداوم آنها در لیگ قهرمانان آسیا دارد. شایان ذکر است، آخرین شکست آنها مقابل حریفان ایرانی به سال 2019 برمی گردد. که استقلال در مرحله گروهی با نتیجه 2-1 پیروز شد و نقطه عطفی در رویارویی های آنها بود.

الهلال گربه سیاه تیم های ایرانی
الهلال گربه سیاه تیم های ایرانی

نتیجه

هفتمین پیروزی متوالی الهلال مقابل تیم های ایرانی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، اعتبار آنها را به عنوان یک نیروی برتر در فوتبال آسیا تثبیت می کند. همانطور که آنها به مرحله یک چهارم نهایی صعود می کنند، سفر قابل توجه آنها به عنوان گواهی بر مهارت، انعطاف پذیری و عملکرد ثابت آنها در صحنه قاره ای است و تأثیری ماندگار بر رقابت بین فوتبال عربستان سعودی و ایران بر جای می گذارد.

Hesam
23 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *