علی فتح الله زاده کیست؟

 علی فتح الله زاده کیست؟ مدیر عامل باشگاه استقلال تهران در چند روز اخیر یکی از پرسروصدا ترین و پرحاشیه ترین شخص بوده است. به همین خاطر در این مطلب تصمیم گرفته ایم شما را بیشتر با این شخصیت آشنا کنیم پس در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

بیوگرافی علی فتح الله زاده:

علی فتح الله زاده متولد 19 دی ماه 1337 اهل شهر خوی می باشد. شغل اصلی ایشان روزنامه نگاری و سپس مدیر عاملی باشگاه استقلال بود. علی آقا اصالتا اهل شهرستان خوی در آذربایجان غربی می باشد. او یکی از مدیران موفق فوتبالی در چند سال خیر فوتبال می باشد. او به بمب نقل و انتقالات فوتبال در چند سال اخیر مشهور است. علی آقای فوتبال یکی از مهم ترین نقل و انتقالات را از پرسپولیس به استقلال آورد که مهدی هاشمی نسب بود و واقعا در آن زمان این انتقال سرو صدای زیادی بپا کرد.

ایشان هم اکنون مدیر عامل استقلال تهران است. و توانست در فصل نقل و انتقال ها بازیکنان بزرگی همانند سید مهدی رحمتی، اندرانیک تیموریان، کرار جاسم، خسرو حیدری و … را به باشگاه بیاورد. او باعث شد تا استقلال لقب کهکشانی ها را بگیرد. ایشان مدیر مسئول روزنامه استقلال جوان و مجله های فوتبال و روزهای زندگی نیز می باشد.

علی فتح الله زاده کیست؟

شغل روزنامه نگاری تا مدیریت ورزشی

علی فتح الله زاده خویی سال های قبل در دوران جوانی اش به عنوان روزنامه نگار و خبرنگار رسانه ورزشی و اطلاعات به شمار می رفت. یک دهه قبل نیز با کمک ایروانی و میرولد مدیر عامل باشگاه استقلال تهران شده است. برخی افراد او را جزو محبوب ترین شخصیت ها در کسوت مدیر عاملی فوتبال می دانند که در تاریخ باشگاه استقلال بی سابقه است.

 

لقب شوالیه در فوتبال ایران:

علی فتح الله با دعوت مرکز تحقیقات و نوآوری اروپا به شهر بروکسل سفر کرد. در یک مراسم رسمی نشان لوح شوالیه فوتبال ایران را به خودش اختصاص داد. او برای دریافت این لقب مبلغ 3000 دلار پرداخت کرد که بنابر گفته های خودش این مبلغ جهت ثبت نام بوده است.

مدیر عامل استقلال از دریافت یک نشان شوالیه به خودش خبر داد که اضافه کرد. که مبلغ 3 هزار دلار به این موسسه بابت دریافت چنین نشانی داده است. البته بعدها بیان شد که چنین نشان هایی توسط این موسسه به بقیه شخصیت ها در تهران اهدا شده است. موسسه اینوا فعالیت خود را از سال 1995 برای تشویق ایرانیان در زمینه های مختلف خلاقیت و نوآوری شروع کرد. برای خدمات بیشتر دفتر نمایندگی در تهران افتتاح کرد و از مدیران خواست برای کاندیدا شدن با این نماندگی تماس حاصل نمایند.

علی فتح الله زاده کیست؟

مدیر عامل آبی ها گفت: افرادی که دوست دارند می توانند فرم پر کنند و با ارسال مدارک یک درخواست این نشان را دریافت کنند. موسسه فوق به برخی مدیران ایرانی در دفتر کارشان نیز نشان شوالیه اهدا کرد و نیازی به سفر اروپایی نبود. دفتر نمایندگی این شرکت چندی قبل در تهران پلمپ شد.

 

افتخارات علی فتح الله زاده خویی:

علی فتح الله زاده مدرک دکتری اقتصاد از آکادمی علوم آذربایجان را در اختیار دارد. شغل اصلی او روزنامه نگاری بود که در روزنامه فوتبالی و استقلال جوان مشغول فعالیت است. مدیرعامل تا الان مدیریت باشگاه استقلال تهران را در سه دوره و به مدت 10 سال برعهده داشت و توانست سه بار مقام قهرمانی در لیگ، چهار عنوان قهرمانی در جام حذفی و یک دوره به مقام نایب قهرمانی جام باشگاه های آسیا برسد.

افتخارات علی فتح الله زاده خویی

کسب 3 جام در لیگ فوتبال ایران شامل ←( لیگ آزادگان و لیگ برتر):لیگ آزادگان ۱۳۷۶، لیگ آزادگان ۸۰- ۱۳۷۹ و لیگ برتر فوتبال ایران ۹۲–۱۳۹۱

4 جام حذفی فوتبال ایران با عنوان قهرمانی: جام حذفی فوتبال ایران ۸۰–۱۳۷۹، جام حذفی فوتبال ایران ۸۱–۱۳۸۰، جام حذفی فوتبال ایران ۸۷–۱۳۸۶ و جام حذفی فوتبال ایران ۹۱–۱۳۹۰

جام باشگاه های آسیا( ۱ نائب قهرمان):جام باشگاه های آسیا ۹۹–۱۹۹۸

 

فعالیت های ایشان:

علی فتح الله یکی از مدیران فوتبالی باشگاه استقلال تهران است و اولین بار در پاییز 1375 به عنوان این سمت انتخاب شد. با توجه به نتایج بد در پایان فصل اما باز به کار خودش ادامه داد. ایشان در زمینه سینما نیز فعالیت هایی انجام داد و سرمایه گذاری در مثلث آبی و هماهی در تولید فیلمی به نام آبی به رنگ آسمان از جمله کارهای او بوده است.

وی از تاریخ ۱۴۰۱/۷/۲۳ پس از برکناری مصطفی آجورلو توسط هیئت مدیره استقلال به عنوان مدیر عامل این تیم انتخاب شد و هم اکنون مدیر عامل این تیم می‌باشد. سال ۱۳۸۲ تمایل داشت باز هم ناصر حجازی سر مربی شود ولی هیات مدیره نپذیرفت به همین دلیل وی استعفا داد و از این تیم جدا شد.

مدیریت استقلال تهران

 

مدیریت استقلال تهران

این مدیر عامل باشگاه استقلال با مدرک دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان می باشد. او سردبیر چندین روزنامه ورزشی نیز بود. در تاریخ 8 آبان 75 رسما از سوی محمد جواد ایروانی رئیس هئیت مدیره باشگاه استقلال منصوب شد. با توجه به عملکردهای ضعیف در پست خودش باقی ماند و بعد از 6 سال دوباره مدیریت استقلال را در اختیار گرفت.

ایشان در سال 1386 به عنوان مدیر عامل استقلال انتخاب شده است. او بلافاصله ناصر حجازی را رسما سرمربی تیمش انتخاب کرد و اما با نتایج بد در پایان لیگ در رتبه 13 جدول نصیبش شد. با آمدن قلعه نویی به استقلال، جام حذفی 87-1386 را بدست آورد و این باعث نشد که استقلال به نتایج بد خودش در لیگ خاتمه دهد. و در رده 17 جدول جای گرفت و به همین خاطر او در شهریور 1387 برکنار شد. بعد از اینکه ایشان از استقلال رخت بر بست ، این تیم در پایان قهرمان لیگ شد.

 

بازگشت دوباره فتح الله زاده به استقلال:

سومین بازگشت علی آقا به باشگاه استقلال تهران در 19 خرداد 1389 اتفاق افتاد. ایشان تا 3 خرداد 1393 مدیر عامل استقلال بود و تلخ ترین حوادث دوران کاری خود را به مرگ ناصر حجازی اشاره دارد. ایشان همیشه به کار حجازی اعتقاد خاص داشت و او را جزو بهترین سرمربی ها می دانست و همیشه از او حمایت می کرد. در زمان بیماری ناصرخان نیز همیشه پیگیر وضعیتش بود و او را یکی از اعضای هیات مدیره استقلال می دانست. به همین دلیل کمپ تیم از استقلال تهران به ناصر حجازی تغییر نام پیدا کرد.

در تاریخ 7 اسفند 1398 نیز با تصویب هئیت مدیره باشگاه برای چهارمین بار به عنوان سرپرست مدیر عامل باشگاه استقلال انتخاب گشت. در کمتر از یک ماه بعد نیز به دلیل مبتلا شدن به بیماری کویید 19 از سمت خودش کنار رفت.

ایشان پنجمین باری که بر روی صندلی مدیریت استقلال تکیه داد سال 1401 بود. از تاریخ تاریخ ۱۴۰۱/۷/۲۳ پس از برکناری مصطفی آجورلو توسط هیئت مدیره استقلال به عنوان مدیر عامل این تیم انتخاب شد و هم اکنون مدیر عامل این تیم می‌باشد.

بازگشت دوباره فتح الله زاده به استقلال

مدیر عامل باشگاه آبی ها استعفا داد

مدیر عامل باشگاه با انتشار پستی در اینستاگرام خود، از سمت خود به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال استعفا داد. شب گذشته مهلت پرداخت بدهی‌های استقلال به پایان رسید و این باشگاه موفق به پرداخت آن نشد که در نتیجه باعث صادرنشدن مجوز حرفه ای این باشگاه می شود. شب گذشته در جریان دیدار با ذوب آهن هواداران استقلال در ورزشگاه علیه مدیر عامل شعار دادند و خواستار کناره گیری او شدند.

استعفای مدیر عامل استقلال

افتخارات مدیر عامل:

قهرمانی داخلی

لیگ فوتبال ایران شامل(لیگ آزادگان و لیگ برتر)

1 قهرمان لیگ فوتبال ایران ۱۳۷۶

یک قهرمان لیگ فوتبال ایران ۸۰–۱۳۷۹

1 قهرمان لیگ فوتبال ایران ۹۲-۱۳۹۱

2 نایب قهرمان لیگ فوتبال ایران ۷۸–۱۳۷۷

دو نایب قهرمان لیگ فوتبال ایران ۷۹–۱۳۷۸

2 نایب قهرمان لیگ فوتبال ایران ۸۱–۱۳۸۰

دو نایب قهرمان لیگ فوتبال ایران ۹۰–۱۳۸۹

جام حذفی فوتبال ایران

یک قهرمان جام حذفی فوتبال ایران ۷۹–۱۳۷۸

1 قهرمان جام حذفی فوتبال ایران ۸۱–۱۳۸۰

یک قهرمان جام حذفی فوتبال ایران ۸۷–۱۳۸۶

1 قهرمان جام حذفی فوتبال ایران ۹۱–۱۳۹۰

2 نایب قهرمان جام حذفی فوتبال ایران ۷۸–۱۳۷۷

 

سوپر جام فوتبال ایران

یک قهرمان سوپر جام فوتبال ایران ۱۴۰۱

فتح الله زاده در باشگاه استقلال تهران

بین المللی

2 نایب قهرمان جام باشگاه‌های آسیا ۹۷–۱۹۹۶

3 مدال برنز جام باشگاه‌های آسیا ۰۲–۲۰۰۱

1 قهرمان جام پرزیدنت ترکمنستان ۱۹۹۸

یک قهرمان جام بین المللی خزر ۱۳۷۶

1 قهرمان جام کیش ۱۳۸۰

یک قهرمان جام اتحادیه باشگاههای کشور ۱۳۸۱

فتح الله زاده در باشگاه استقلال تهران

چکیده ای از بیوگرافی

تاریخ تولد : ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی

ملیت: ایرانی

حرفه: مدیریت، روزنامه نگاری

سال های فعالیت: ۱۲ سال مدیریت از سال ۱۳۷۵ در سه مرحله زمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *