بیوگرافی آلیکا اشمیت

آلیسیا اشمیت ورزشکار دو میدانی آلمانی است که به المپیک توکیو راه یافت. او متخصص دوی 400 متر است و در این مسافت به عنوان نماینده کشورش در دوی امدادی حضور داشته است. اشمیت به عنوان خوش استیل ترین لقب گرفته است و حضور گسترده ای در رسانه های اجتماعی دارد. او اخیراً هنگامی که برای پیوستن به کادر پزشکی و تناسب اندام در بوروسیا دورتموند آلمان انتخاب شد، مورد توجه دنیای بزرگتر ورزش قرار گرفت. در این پست از ورزشی بیشتر درباره ی این ورزشکار می خوانیم.

بیوگرافی آلیسیا اشمیت | حقایق کوتاه درباره آلیسیا اشمیت

نام کامل: آلیسیا مگان اشمیت

تاریخ تولد: 8 نوامبر 1998

محل تولد: ورمز، آلمان

نام مستعار: ندارد

ملیت: آلمانی

خواهر و برادر: هیچ کدام مشخص نیست

فرزندان: ندارد

شریک: فردی ریشتر

حرفه: ورزشکار دومیدانی

دارایی خالص: 500,000 تا 1,000,000 دلار

رسانه های اجتماعی: اینستاگرام

جوایز:

مدال نقره 4×400 متر امدادی زیر 20 سال قهرمانی اروپا

مدال برنز 4×400 متر امدادی زیر 23 سال قهرمانی اروپا

محل تولد آلیکا اشمیت و دوران اولیه زندگی
محل تولد آلیسیا اشمیت و دوران اولیه زندگی

محل تولد آلیسیا اشمیت و دوران اولیه زندگی

آلیسیا اشمیت در 8 نوامبر 1998 در ورمز آلمان به دنیا آمد. او زندگی خانوادگی خود را بسیار خصوصی نگه داشته است، اما تصور می شود که او یک فرزند مجرد است. او از کودکی همیشه پر انرژی و عاشق دویدن بود. اشمیت در چندین رویداد ورزشی مختلف در مدرسه شرکت کرد، از جمله 400 متر و پرش طول.

پدر آلیسیا اشمیت نیز در مسابقات دو و میدانی شرکت کرده بود و والدینش در القای عشق او به دویدن کمک کردند. اشمیت با شناخت پتانسیل او، در سن هفت سالگی تشویق شد تا به یک باشگاه دو و میدانی بپیوندد. او به ترکیب دویدن خود با تحصیل ادامه داد و پس از اتمام دبیرستان در دانشگاه فرای برلین تحصیل کرد و در آنجا مدرک لیسانس گرفت.

اشمیت برای کمک به جاه‌طلبی‌هایش برای تبدیل شدن به یک ورزشکار بین‌المللی، به باشگاه ورزشی معتبر SCC در برلین پیوست تا به بهبود تمریناتش کمک کند.

شغل حرفه ای آلیسیا اشمیت

شکوفایی حرفه ورزشی آلیسیا اشمیت در مراحل بسیار ابتدایی است، اما او قبلاً عملکردهای چشمگیری در خانه و صحنه بین المللی داشته است. او دو و میدانی خود را با مطالعات خود ترکیب کرد و تا سال 2016 بهترین زمان 400 متر شخصی 55.54 را داشت. اشمیت همچنین مسافت های دیگری را نیز می دوید و در مسابقات تا 800 متر مسابقه می داد.

شغل حرفه ای آلیکا اشمیت
شغل حرفه ای آلیسیا اشمیت

موفقیت جوانان اروپا

او در سال 2017 به عنوان بخشی از تیم امدادی 4×400 متر آلمان در مسابقات قهرمانی زیر 20 سال اروپا در گروستو، ایتالیا، نگاهی اجمالی به پتانسیل خود داشت. او با دویدن بازی سوم در فینال به هموطنانش کمک کرد تا مدال نقره را در زمان 3:33.08 درست پشت سر کوارتت قدرتمند اوکراینی به دست آورند. هر دو تیم امدادی آلمان و اوکراین در این فینال رکورد قبلی جهانی رده سنی را شکستند. در همان سال او در یک جلسه در مانهایم یک ثانیه از بهترین های فردی خود را به دست آورد.

آلیسیا اشمیت مجدداً در سال 2019 بازی کرد و بهترین زمان خود را برای 400 متر به 53.66 در رویدادی در برلین رساند. او به عنوان نماینده آلمان، این بار در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال اروپا در گاول، سوئد انتخاب شد. اشمیت بار دیگر بخشی از تیم امدادی 4×400 متر زنان بود. همانند سال 2017، اشمیت بازی سوم را دوید، اما این بار تیم آلمان یک پله عقب تر بود و سخت تلاش کرد تا مدال برنز را کسب کند.

به سوی توکیو

طی دو سال آینده، آلیسیا اشمیت به پیشرفت خود در پیست ادامه داد و بهترین زمان شخصی خود در 400 متر را به 52.21 رساند. این پیشرفت و دستاوردهای قبلی او برای تیم ملی باعث شد که او به عنوان نماینده آلمان در رله 4×400 متر در المپیک معوقه توکیو انتخاب شود.

اشمیت آرزوی نمایندگی آلمان در المپیک را داشت و بازی های توکیو شانس بیشتری برای کسب مدال برای دوندگان امدادی فراهم می کند. بازی های توکیو برای اولین بار به عنوان یک رویداد المپیک، رله های مختلط 4×400 متر را برگزار می کند. آلیسیا اشمیت در این مسابقه ترکیبی برای آلمان رقابت خواهد کرد، فرصتی به گفته ی او از اینکه به او داده شده بسیار هیجان زده است.

در داخل سالن

آلیسیا اشمیت نیز در فصل پیست داخل سالن شرکت می کند. قبل از بازی های المپیک، او بهترین زمان شخصی داخل سالن را برای 400 متر داخل سالن دوید. در فوریه 2021 اشمیت 53.53 دوید، نیم ثانیه سریعتر از مسافتی که قبلاً در یک مسیر سرپوشیده دویده بود.

مشابه فضای باز، آلیسیا اشمیت همچنین طیف وسیعی از مسافت های دیگر را در مسیرهای داخلی می دود که به افزایش سرعت و استقامت برای مسابقه 400 متر کمک می کند. در چند سال گذشته، اشمیت زمان های داخل سالن خود را در 60 متر، 200 متر، 400 متر و 800 متر بهبود بخشیده است.

Pooria
4 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *