اظهارات جنجالی تیموریان: آندرانیک تیموریان، سرمربی ایرانی، اخیرا پس از ابراز امیدواری به قهرمانی استقلال در پایان دیدار پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی، در آب داغی قرار گرفت. این اظهارات باعث ایجاد سوءتفاهم در بین اهالی فوتبال در مورد وفاداری و حرفه ای بودن تیموریان شد و او به دلیل تعصب نسبت به تیمی خاص مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت.

اظهارات جنجالی تیموریان

با این حال تیموریان در گفتگوی اختصاصی با ورزشی از حرف هایش ابراز پشیمانی کرد و مسئولیت کار خود را بر عهده گرفت. او اعتراف کرد که به عنوان یک مربی جدید، در برخورد با رسانه‌ها بی‌تجربه بوده و احساسات او را بیشتر کرده است. وی همچنین اظهار داشت که بلافاصله پس از سخنرانی متوجه شده است که اظهاراتش ممکن است واکنشی باشد اما در جو بعد از دربی فرصتی برای اصلاح آنها وجود ندارد.

آندرانیک تیموریان در لباس تیم ملی
آندرانیک تیموریان در لباس تیم ملی

تیموریان در ادامه تصریح کرد: طرفدار یک تیم بودن کار نامناسبی نیست و بسیاری از مربیانی که در تیم ملی حضور داشته اند در پس زمینه حرفه ای خود تمایل به استقلال یا پرسپولیس دارند. او توضیح داد که یک عمر در یک باشگاه گذرانده و به استقلال افتخار می کند، اما به عنوان یک مربی حرفه ای می فهمد که در انجام وظیفه با تیم ملی باید احساسات شخصی خود را کنار بگذارد.

تیموریان در ادامه

تیموریان در ادامه تاکید کرد که هنگام همکاری با تیم ملی خود و مربیانش از هرگونه وابستگی باشگاهی دوری می کنند. وی بیان کرد: در حال حاضر در حال تماشای مسابقات لیگ، آنالیز بازیکنان و گفتگوهای روزانه درباره استراتژی ها و تاکتیک های تیم ملی هستند. وی همچنین تصریح کرد که مسائل خارج از چارچوب تیم ملی در کاری که انجام می دهند جایی ندارد.

تیموریان در پایان گفت

تیموریان در خاتمه از اعتماد آقای قلانویی تشکر کرد و قول داد با تمام توان و انگیزه به وظیفه خود در تیم ملی عمل کند. او تصدیق کرد که در اظهارنظرش اشتباه کرده و قول داد در آینده صحبت هایش را اصلاح کند. او همچنین ابراز امیدواری کرد که سابقه بازیکنی و وفاداری اش به استقلال در هر انتقادی که به او وارد می شود مورد توجه قرار گیرد و این ماجرا به همین جا ختم شود.

آندرانیک تیموریان
آندرانیک تیموریان

بحث و جدل پیرامون اظهارات تیموریان اهمیت حرفه ای گرایی و بی طرفی را در ورزش به ویژه در مورد تیم های ملی برجسته می کند. مربیان و بازیکنان باید بتوانند احساسات و تعصبات شخصی خود را کنار بگذارند و بر نقش خود به عنوان نماینده کشورشان تمرکز کنند. اینکه تیموریان وابستگی شدیدی به استقلال دارد قابل درک است. اما به عنوان مربی تیم ملی باید وظیفه خود را در اولویت قرار دهد. و کاری کند که حرف و عملش به حرفه ای بودنش خدشه وارد نکند.

لازم است در آینده تیموریان و سایر مربیان بیشتر مراقب گفتار و عملکرد خود در محیط های عمومی باشند. آنها باید به خاطر داشته باشند که نظرات آنها می تواند تأثیر قابل توجهی بر شهرت آنها و شهرت تیم آنها داشته باشد. با بی طرف ماندن و حرفه ای بودن، آنها می توانند اطمینان حاصل کنند. که کشورشان را با عزت و احترام نمایندگی می کنند. و اعتماد طرفداران و حامیان خود را حفظ می کنند.

Hesam
1 می 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *