خلاصه‌ی بازی بارسلونا و اتلتیکو مادرید | پیروزی مهم بارسلونا در راه قهرمانی

 بارسلونا با پیروزی حساس مقابل اتلتیکو مادرید از یک افت چند هفته‌ای عبور کرد. خلاصه‌ی بازی بارسلونا و اتلتیکو مادرید را در این پست از ورزشی بخوانید.

خلاصه‌ی بازی بارسلونا و اتلتیکو مادرید

بارسلونا عصر یکشنبه پس از پیروزی 1-0 مقابل اتلتیکو مادرید در نیوکمپ، سه امتیاز حیاتی را به دست آورد. کاتالان ها 11 امتیاز با رقیب خود رئال مادرید اختلاف دارند.

آبی اناری‌ها در هفته‌های اخیر افت کوچکی را پشت سر می‌گذاشتند. آنها نتوانستند مقابل رئال مادرید در کوپا دل ری و سپس ختافه و خیرونا در لالیگا گلزنی کنند.

نیمه‌ی اول بازی

آنتوان گریزمان بازیکن سابق بارسلونا برای گلزنی تلاش بسیاری کرد. او تقریباً در دقیقه اول در نیوکمپ برای تیمش نزدیک بود گلزنی کند. اما شوت او از بیرون محوطه جریمه به تیر افقی دروازه برخورد کرد؛ در حالی که کاری هم از دروازه‌بان ترشتگن بر نمی‌آمد.

بارسلونا بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و در نیمه اول برای خلق موقعیت به سختی تلاش کرد. فرنکی دی یونگ که پس از بهبودی از مصدومیت برگشته بود، در دقیقه 30 به گلزنی نزدیک شد. هافبک هلندی با یک تکل توپ را به دست آورد و در حالی که روی زمین بود، شوتی را به سمت دروازه حرکت داد. اما توپش از بالای دروازه عبور کرد.

این موفقیت در نهایت در نیمه دوم به دست آمد. رافینیا، که از سمت راست بازی کرد، به فران تورس در لبه محوطه جریمه داد. سپس او توپ را کنترل کرد و با یک ضربه‌ دروازه‌ی یان ابلاک را گشود.

نیمه‌ی دوم بازی

نیمه دوم شاهد یک نبرد همه جانبه بودیم که موقعیت‌های فراوانی برای هر تیم و همچنین کارت‌های زرد زیادی داشت. در دقیقه 60، گاوی با یک ضربه پای راست خوب از گوشه محوطه دروازه را هدف گرفت که با اختلاف کمی به بیرون رفت.

لحظاتی بعد، رودریگو دی پل یک موقعیت بزرگ داشت که در نزدیکی نقطه پنالتی به دست او افتاد. اما او ضربه پای چپ خود را از بالای دروازه تراشتگن به بیرون زد.

در دقیقه 71، رافینیا باید برتری بارسلونا را دو برابر می کرد، اما موفق به این کار نشد. روبرت لواندوفسکی ضربه ای به سمت دروازه زد که به سمت بازیکن برزیلی منحرف شد. اما تلاش او به جای دروازه خالی به دست اوبلاک رسید.

سپس، بلافاصله پس از آن، گریزمان سعی کرد توپ را از فاصله نزدیک به درون دروازه بفرستد اما تراشتگن یک نجات جانانه انجام داد.

در دقیقه 75، بدون شک بزرگترین فرصت توسط لواندوفسکی از دست رفت. مهاجم لهستانی که با یک توپ بلند و در حالی که اوبلاک روی زمین افتاده بود، به جای ضربه زدن به رافینیا، شوتزنی را انتخاب کرد و شوت خود را به بیرون فرستاد.

در 15 دقیقه پایانی اتلتیکو همه چیز را به سمت دروازه‌ی بارسلونا پرتاب کرد و آلوارو موراتا چند موقعیت نصفه و نیمه داشت. همچنین یانیک کاراسکو با مهارتی خوب مشکل ایجاد کرد، اما هیچ موقعیتی تبدیل به گل نشد و بارسلونا سه امتیاز بزرگ را حفظ کرد. کاتالان ها اکنون با 8 بازی مانده به 11 امتیاز اختلاف دارند.

Pooria
23 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *