سناریوی تکراری: بایرن مونیخ قهرمان بوندسلیگا در فصل 23-22

بوروسیا دورتموند مقابل ماینز به تساوی رسید تا بایرن مونیخ قهرمان بوندسلیگا شود. زنبورها فرصتی عالی را برای خاتمه دادن به یک دهه سلطه‌ی بایرن به بوندسلیگا از دست دادند. ماینز، مهمانی دورتموند را به عزا تبدیل کرد. در این پست از ورزشی، به شب هیجان‌انگیز بوندسیگا در هفته‌ی آخر این مسابقات می‌پردازیم.

تراژدی برای دورتموند، بایرن مونیخ قهرمان بوندسلیگا شد

سرنوشت دورتموند در دستان خودشان بود؛ آنها فقط به یک برد احتیاج داشتند. اما در عوض مقابل ماینز و مقابل چشمان هواداران خود به تساوی 2-2 رسیدند. بدین ترتیب، قهرمانی را تقدیم بایرن بحران‌زده کردند.

آنها با دو امتیاز بیشتر از بایرن وارد بازی شدند. دورتموندی‌ها می‌دانستند که با یک برد می‌توانند جام را بالای سر ببرند. اما این تیم میهمان بود که در نیمه اول 2-0 پیش افتاد. هانچه-اولسن با ضربه سر نزدیک به اوت از کرنر ماینتس را پیش انداخت تا هواداران میزبان را مات کند.

میزبان این شانس را داشت که بلافاصله از روی نقطه پنالتی پاسخ دهد. رافائل گوئریرو در محوطه جریمه زمین خورد. پس از بررسی VAR، پنالتی اعلام شد. سباستین هالر برای زدن آن پیش رفت، اما پنالتی او توسط دروزاه‌بان ماینز مهار شد.

دورتموند لحظاتی بعد به سختی مجازات شدند. کریم اونیسیوو گل دوم تیمش را به ثمر رساند و استرس در وستفالن به سقف رسید. تیم میزبان همه‌ی دارایی خود را وسط گذاشت. اما تلاش‌های آنها که در هاله‌ای از ناامیدی قرار گرفته بود، به هیچ سرانجامی ختم نشد.

آنها در نهایت راهی برای بازگشت به بازی پیدا کردند. گوئریرو با ضربه پای راست به کمک تیرک دروازه گلزنی کرد. ورزشگاه دوباره امیدوار بود. شاید این فرصتی برای بازگشت به قهرمانی بود.

ورزشی: سرنوشت دورتموند در دستان خودشان بود. اما شرایط جور دیگری رقم خورد
ورزشی: سرنوشت دورتموند در دستان خودشان بود. اما شرایط جور دیگری رقم خورد

ده دقیقه‌ی سرشار از هیجان

با این حال، آنها مجدد به بن ‌بست خوردند. در 10 دقیقه مانده به پایان بازی، کلن مقابل بایرن به تساوی رسید. این نتیجه دورتموند را قهرمان بوندسلیگا می‌کرد.

با این حال، همچنان که آنها به مبارزه ادامه می دادند، خبر گل دقایق آخری جمال موسیالا برای بایرن، بازیکنان و هواداران دورتموند را تکان داد. سوله درست در ثانیه‌ها پایانی بازی را به تساوی کشاند، اما دیگر کار از کار گذشته بود.

هنگامی که سوت پایان به صدا درآمد، سکوت کر کننده‌ای در ورزشگاه احساس شد. دورتموند فهمید که فرصت طلایی از دستانشان به بیرون لغزید.

بایرن همچنان به سلطه‌ی خود در بوندسلیگا ادامه می‌دهد. این یازدهمین قهرمانی متوالی برای باوارایی‌ها در سطح اول لیگ آلمان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *