جود بلینگهام رکورد کریستیانو رونالدو را شکست

بلینگهام چهاردهمین گل فصل خود را در برد 3-0 مادرید مقابل کادیز به ثمر رساند. بدین ترتیب، جود بلینگهام رکورد کریستیانو رونالدو را شکست. این هافبک رکورد، گلزنی را که در اختیار اساطیر باشگاهی از جمله رونالدو بود شکست. بلینگهام در حال حاضر به کل تعداد گل‌های فصل پیش خود رسیده است!

جود بلینگهام رکورد کریستیانو رونالدو را شکست

به گزارش «ورزشی»، جود بلینگهام چهاردهمین گل فصل خود را برای رئال مادرید در پیروزی 3-0 یکشنبه مقابل کادیز به ثمر رساند. بدین ترتیب، رکوردی را که مشترکاً در اختیار کریستیانو رونالدو بود، شکست.

هافبک انگلیسی از زمان پیوستن به مادرید در تابستان فرم خوبی دارد. او دیشب، چهاردهمین گل خود را در تنها 15 بازی و سومین گل تیم خود را در پیروزی معمول آخر هفته مقابل کادیز به ثمر رساند.

هیچ بازیکنی در 15 بازی اول خود برای مادرید بیشتر از بلینگهام گل به ثمر نرسانده است. تنها سه نفر در 15 بازی رقابتی اول خود برای مادرید 13 گل به ثمر رساندند ، اما بلینگهام اکنون در کتاب‌های تاریخ در صدر است.

به طور تصادفی، بلینگهام در کل فصل گذشته 14 گل به ثمر رساند. او آخرین گل خود را در چهل و دومین و آخرین بازی خود برای بوروسیا دورتموند در می 2023 به ثمر رساند.

بلینگهام، به دنبال رکورد بعدی رونالدو

بلینگهام، به دنبال رکورد بعدی رونالدو
بلینگهام، به دنبال رکورد بعدی رونالدو

اولین فصل رونالدو با مادرید – فصل 2009/10 – 33 گل در 35 بازی در تمام رقابتها به ثمر رساند. این آمار، چالش نهایی بلینگهام برای اولین سال حضورش در سانتیاگو برنابئو خواهد بود.

حضور بلینگهام در بازی مقابل کادیز به دلیل دررفتگی شانه که قبل از تعطیلات ملی متحمل شد، در هاله‌ای از ابهام بود. این هافبک به دلیل مصدومیت از تیم ملی انگلیس کنار رفت. اما در روز یکشنبه مستقیماً به ترکیب اصلی مادرید بازگردانده شد.

کارلو آنچلوتی، سرمربی تیم پس از بازی اعتراف کرد: مشکلی که او داشت، هنوز هم آن را دارد. ولی اگر مراقب باشد، مشکل خاصی نخواهیم داشت.

بازی بعدی مادرید روز چهارشنبه در لیگ قهرمانان اروپا مقابل ناپولی پیش از ادامه رقابت خود در لالیگا مقابل گرانادا در روز شنبه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *