خواص خرما

خواص خرما برای تمرین

خواص خرما
خواص خرما

1-کربوهیدرات های دیر سوز

خرما سرشار از کربوهیدرات های کند سوز است. این کربوهیدرات‌ها انرژی ثابتی را در طول تمرین شما بدون ضربه‌های ناگهانی مرتبط با میان‌وعده‌های شیرین فراهم می‌کنند. با کربوهیدرات های با شاخص گلیسمی پایین (GI)، آنها گلوکز را به تدریج وارد جریان خون می کنند.

2-پیشگیری از گرفتگی عضلانی

بعد از تمرین، عضلات شما هوس پتاسیم می کنند. خرمای مدجول نیروگاه پتاسیمی است که به حفظ تعادل الکترولیت در بدن شما کمک می کند. این ماده معدنی بهتر از برخی نوشیدنی های ورزشی از گرفتگی و ضعف عضلانی جلوگیری می کند.

 

3-ریکاوری سریعتر

محتوای کربوهیدرات بالای خرما با پر کردن ذخایر انرژی شما به ریکاوری بعد از تمرین کمک می کند. این می تواند عملکرد شما را در تمرینات بعدی بهبود بخشد و آنها را برای جلسات دو روزه یا آتی ایده آل کند. زمانی که خرما با پروتئین مصرف شود، بازسازی و ریکاوری عضلات را تحریک می کند.

4-شیرین کننده طبیعی

خرمای مدجول ارگانیک یک شیرین کننده طبیعی است. آنها برای افزودن شیرینی به اسموتی های کم قند، میله های انرژی زا یا بلغور جو دوسر عالی هستند. با این حال، از افزودن آنها به اسموتی‌های میوه‌ای شیرین از قبل خودداری کنید.

 

5-میان وعده راحت

خرما فوق العاده قابل حمل است و نیازی به آماده سازی خاصی ندارد. به سادگی یک مشت بگیرید و آنها را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. 3-4 خرما یک وعده رضایت بخش است. می توانید آن ها را ساده میل کنید یا در کره بادام یا بادام هندی آغشته کنید تا یک میان وعده خوشمزه و انرژی زا داشته باشید.

 

در خاتمه، خرما افزودنی ارزشمند به روال تمرینی شما هستند. کربوهیدرات های آهسته سوز آنها انرژی پایدار را فراهم می کند، در حالی که محتوای پتاسیم آنها به جلوگیری از گرفتگی عضلات کمک می کند. علاوه بر این، آنها به بهبودی کمک می کنند و می توانند به عنوان یک شیرین کننده طبیعی برای میان وعده های شما استفاده کنند. راحتی آنها آنها را به یک انتخاب عالی برای سوخت در حال حرکت قبل و بعد از ورزش تبدیل می کند. بنابراین، دفعه بعد که وارد باشگاه می‌شوید، به سراغ خرماهای خوشمزه و مغذی مدجول بروید تا تجربه تمرینی خود را افزایش دهید.

sajjad
1 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *