بهترین مدافع جهان 2023 | 10 مدافع برتر سال

مدافعان بازیکنان کلیدی فوتبال هستند. آنها تیم خود را از دریافت گل ایمن می کنند و همچنین در گل سازی شرکت می کنند و همچنین پاس گل می دهند و گل می زنند. اما بهترین مدافع جهان 2023 کیست؟ با ورزشی همراه باشید

بهترین مدافع 2023 کیست؟

دنیای فوتبال مدافعان بزرگ زیادی را دیده است که بازی کرده اند و حتی همچنان بازی می کنند. اما این ورزش اکنون ستاره های جدیدی در این پست دارد که با مهارت های دفاعی خود می درخشند و به تیم های خود برای کسب پیروزی کمک می کنند. بیایید نگاهی بیندازیم که 10 مدافع برتر در حال حاضر چه کسانی هستند.

10 مدافع برتر جهان 2023

آنتونیو رودیگر رئال مادرید
آنتونیو رودیگر رئال مادرید

10-آنتونیو رودیگر

آنتونیو رودیگر در فصل نقل و انتقالات تابستانی از چلسی به رئال مادرید پیوست. او همچنین یکی از بهترین مدافعان جهان از بازیکنان فعال محسوب می شود. رودیگر نماینده آلمان در سطح بین المللی است. این بازیکن 29 ساله یک مدافع همه کاره است که با توپ زیر پای خود راحت است و نه تنها می تواند از دروازه خود دفاع کند، بلکه می تواند پاس گل نیز بدهد.

9-تئو هرناندز

تئو هرناندز، آث میلان
تئو هرناندز، آث میلان

این مدافع 25 ساله در حال حاضر برای میلان بازی می کند. او از سال 2019 در این باشگاه بوده است. مدافع چپ یکی از بهترین ها محسوب می شود و عملکرد او برای میلان مورد توجه دیدیه دشان قرار گرفت و هرناندز اولین دعوت ملی خود را در آگوست 2021 دریافت کرد. او نماینده فرانسه در جام جهانی 2022 بود و با این تیم به فینال رسید که در آن به آرژانتین باختند.

8-ویرجیل فن دایک

ویرجیل فن دایک، لیورپول
ویرجیل فن دایک، لیورپول

فن دایک برای مدت طولانی یکی از بهترین ها بوده است. این مدافع به خاطر توانایی های دفاعی و همچنین گلزنی اش شناخته شده است. این بازیکن 31 ساله در سطح باشگاهی برای لیورپول بازی می کند و نماینده هلند در سطح بین المللی است. ون دایک در جریان بهترین جوایز فیفا در سال 2022 در لیست 11 بازیکن برتر سال قرار گرفت.

7-آلفونسو دیویس

آلفونسو دیویس، بایرن مونیخ
آلفونسو دیویس، بایرن مونیخ

 این مدافع جوان در سن 22 سالگی ثابت می کند که یکی از بهترین هاست. دیویس برای بایرن مونیخ در سطح باشگاهی بازی می کند و نماینده کانادا در سطح بین المللی است. این بازیکن 22 ساله یک مدافع همه فن حریف است که به خاطر مهارت های دریبلش معروف است.

6-داوید آلابا

داوید آلابا، رئال مادرید
داوید آلابا، رئال مادرید

این مدافع 30 ساله یک مدافع همه کاره است که در حال حاضر برای رئال مادرید بازی می کند. آلابا عمدتاً یک مدافع میانی است اما می تواند به عنوان دفاع چپ و همچنین هافبک میانی بازی کند.

5-ژائو کانسلو

ژائو کانسلو، منچستر سیتی
ژائو کانسلو، منچستر سیتی

ژائو کانسلو یکی دیگر از مدافعان آینده‌دار است که به خاطر مهارت‌های دریبل‌ و توانایی ارسال پاس و همچنین به‌خاطر دادن پاس گل و گلزنی معروف است. کانسلو نماینده پرتغال در جام جهانی 2022 بود. او در پنجره نقل و انتقالات ژانویه 2023 به بایرن مونیخ قرض داده شد و بقیه فصل را در آلمان ادامه خواهد داد. کانسلو در مراسم بهترین های فیفا در جمع 11 بازیکن برتر قرار گرفت.

4-مارکینیوش

مارکینیوش، پی اس جی
مارکینیوش، پی اس جی

 ماروکینیوس یکی از بهترین مدافعان است. او همه کاره است و به توانایی اش در دادن پاس گل و گلزنی معروف است. او برای PSG بازی می کند و نماینده برزیل در قطر 2022 نیز بود.

3- لیساندرو مارتینز

لیساندرو مارتینز، منچستر یونایتد
لیساندرو مارتینز، منچستر یونایتد

مارتینز در فصل نقل و انتقالات تابستانی از آژاکس به منچستریونایتد پیوست. این بازیکن 24 ساله یک بازیکن کلیدی برای باشگاه و کشور بوده است. او نماینده آرژانتین در جام جهانی 2022 بود و قهرمان شد. مارتینز یک مدافع همه کاره است و به دلیل سبک بازی تهاجمی اش به او “قصاب” می گویند.

2-اشرف حکیمی

اشرف حکیمی پاریس سن ژرمن
اشرف حکیمی پاریس سن ژرمن

حکیمی برای پاری سن ژرمن بازی می کند و نماینده مراکش در جام جهانی 2022 است. این بازیکن 24 ساله یکی از بهترین مدافعان حال حاضر جهان محسوب می شود. حکیمی در جریان بهترین های فیفا در سال 2022 قرار گرفته بود.

1-روبن دیاز

روبن دیاز، منچستر سیتی
روبن دیاز، منچستر سیتی

این بازیکن 25 ساله یکی از بهترین فوتبالیست های حال حاضر جهان نیز محسوب می شود.  روبن دیاس در حال حاضر با ارزش بازار 75.00 میلیون یورو به همراه جوسکو گواردیول از ترنسفرمارکت ارزشمندترین مدافع است . دیاس برای منچسترسیتی و پرتغال بازی می کند.

Pooria
6 آوریل 2023

5 دیدگاه در “بهترین مدافع جهان 2023 | 10 مدافع برتر سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *