بهترین زنان بسکتبال

بسکتبال یکی از محبوب ترین ورزش ها در جهان است و بسکتبال بانوان در طول سال ها به طور پیوسته در حال افزایش است. این بازی تعدادی از با استعدادترین و ماهرترین ورزشکاران زن تاریخ را تولید کرده است. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به برخی از بهترین زنان بسکتبال و سهم آنها در این بازی.

لیزا لسلی

لیزا لزلی به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین بسکتبالیست های زن در تمام دوران شناخته می شود. او سه بار MVP WNBA و چهار بار دارنده مدال طلای المپیک بود. لزلی اولین زنی بود که در یک بازی WNBA دانک کرد و در طول دوران حرفه ای خود تیم لس آنجلس اسپارکس را به دو عنوان قهرمانی WNBA رساند. لزلی در سال 2009 به عنوان بهترین گلزن و ریباندر WNBA بازنشسته شد. و جزو بهترین زنان بسکتبال جهان میباشد

 

لیسا لسلی بازیکن بسکتبال
لیسا لسلی بازیکن بسکتبال

شریل سوپس

شریل سوپس یکی دیگر از اسطوره های بسکتبال زنان است. او سه بار MVP WNBA، چهار بار قهرمان WNBA و سه بار برنده مدال طلای المپیک بود. سوپس به خاطر تطبیق پذیری اش در زمین و توانایی اش در بازی در موقعیت های مختلف معروف بود. او اولین زنی بود که یک کفش بسکتبال با نام Nike Air Swoopes داشت و در سال 2016 به تالار مشاهیر بسکتبال Naismith Memorial معرفی شد.

شریل سوپس بازیکن بسکتبال
شریل سوپس بازیکن بسکتبال

شریل میلر

میلر به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین بسکتبالیست های زن در تمام دوران شناخته می شود. او تیم USC Trojans را به دو قهرمانی NCAA در دهه 1980 هدایت کرد و دو مدال طلای المپیک را با تیم ایالات متحده کسب کرد. میلر به خاطر ورزشکاری و توانایی اش در تسلط بر دو طرف زمین شهرت داشت. او در سال 1997 از بسکتبال بازنشسته شد و در سال 1995 به تالار مشاهیر بسکتبال یادبود نایسمیت معرفی شد.

<yoastmark class=

مایا مور

مایا مور یکی از پرافتخارترین بسکتبالیست های زن تمام دوران است. او چهار بار قهرمان WNBA، دو بار برنده مدال طلای المپیک و دو بار قهرمان NCAA با دانشگاه کانکتیکات بود. مور به خاطر عملکرد کلاچش در بازی‌های بزرگ و توانایی‌اش برای گلزنی از هر نقطه در زمین شهرت دارد. او در سال 2019 از بسکتبال استراحت کرد تا روی اصلاحات عدالت اجتماعی تمرکز کند اما اخیراً اعلام کرد که برای فصل 2021 WNBA به میادین بازگشته است.

مایا مور برترین بسکتبالیست حال حاظر بسکتبال زنان
مایا مور برترین بسکتبالیست حال حاظر بسکتبال زنان

کندیس پارکر

کندیس پارکر یک نیروی مسلط در بسکتبال زنان است. او دو بار MVP WNBA، دو بار دارنده مدال طلای المپیک و قهرمان WNBA با لس آنجلس اسپارکس است. پارکر به خاطر بازی همه جانبه‌اش، توانایی‌اش در گلزنی از داخل و خارج از رنگ، و مهارت‌های دفاعی و ریباند استثنایی‌اش شناخته می‌شود. او اخیراً برای فصل 2021 WNBA با شیکاگو اسکای قرارداد امضا کرده است.

کندیس پارکر بازیکن بسکتبال زنان
کندیس پارکر بازیکن بسکتبال زنان

دیانا تاوراسی

دیانا تاوراسی یکی از موفق ترین بازیکنان تاریخ WNBA است. او سه بار قهرمان WNBA، دو بار MVP فینال WNBA و بهترین گلزن تاریخ WNBA است. تاوراسی همچنین چهار مدال طلای المپیک را با تیم ایالات متحده کسب کرده است و به دلیل توانایی گلزنی، رهبری و رقابت در زمین شهرت دارد.

دایانا تاوارسی بازیکن بسکتبال
دایانا تاوراسی بازیکن بسکتبال

صید تامیکا

Tamika Catchings بازیکن سابق WNBA است که به طور گسترده به عنوان یکی از بهترین مدافعان تاریخ بسکتبال زنان شناخته می شود. او 10 بار قهرمان WNBA آل استار، قهرمان WNBA و چهار بار برنده مدال طلای المپیک بود. کیچگز به دلیل سرسختی، اخلاق کاری و تطبیق پذیری در زمین شهرت دارد. او همچنین مدافع جامعه ناشنوایان و کم شنوایان است و در طول زندگی حرفه ای خود به طور فعال در تلاش های بشردوستانه مختلف شرکت داشته است.

تامیکا بازیکن تیم ملی بسکتبال زنان امریکا
تامیکا بازیکن تیم ملی بسکتبال زنان امریکا

نتیجه

این زنان تنها نمونه‌هایی از ورزشکاران با استعداد و ماهری هستند که سهم قابل توجهی در بازی بسکتبال داشته‌اند. آنها الهام بخش نسل های زنان جوان برای پیگیری رویاهای خود هستند و نشان داده اند که هر چیزی با تلاش، فداکاری و پشتکار امکان پذیر است. همانطور که محبوبیت بسکتبال زنان همچنان در حال رشد است، می‌توان انتظار داشت که ورزشکاران با استعداد بیشتری ظهور کنند و نشان خود را در بازی بگذارند.

Hesam
31 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *