افشاگری اسکوچیچ از برکناری تیم ملی

افشاگری اسکوچیچ از برکناری تیم ملی ، یکی از سرمربی های تیم ملی فوتبال ایران که توانست با صداقت تیم را به جام جهانی ببرد ولی در پایان با بی مهری فدراسیون فوتبال ایران برکنار شود اسکوچیچ است. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید تا با برخی افشاگری های او آشنا شوید.

 

اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران:

سرمربی سابق تیم ملی ایران در زمان حضورش در این تیم دست به افشاگری یک سری از حقایق زد. او از بازیکنانی نظیر حاج صفی ، طارمی و انصاری فرد در اخراجش دخیل دانست. تیم فوتبال ایران بعد از ایشان به کارلوس کی روش سپرده شد و با ناکامی از جام جهانی قطر حذف شد. همه مردم گفتند که قطعا آه دراگان پشت سر تیم ملی است که فدراسیون او را با بی مهری اخراج کرد. هیچکس نمی تواند نقش اسکوچیچ سرمربی کروات را در صعود به جام جهانی انکار نماید.

اسکوچیچ سرمربی سابق تیم ملی در شرایطی تیم را بدست گرفت که ویلموتس یک فاجعه بزرگ در تیم بوجود آورد و ایران حتی در آستانه حذف از این رقابت ها در مرحله مقدماتی بود. ولی اسکوچیچ توانست بدون کمترین مشکلی ایران را به قطر ببرد. در 18 بازی بر روی نیمکت تیم ملی اسکوچیچ 15 برد، یک تساوی و دو باخت داشت و این آمار فوق العاده بود.

اخراج دراگان اسکوچیچ از تیم ملی ایران

اخراج دراگان اسکوچیچ از تیم ملی ایران:

بعد از انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال، اولین کاری که در زمان تصدی انجام داد اخراج اسکوچیچ و بازگشت دوباره کی روش به تیم ملی بود. خیلی ها در آن زمان به تاج انتقاد کردند که اینکار عواقب خوبی نخواهد داشت. حتی بعد از گذشت چندین ماه هنوز هم این اتفاق از دلخوری اسکوچیچ نسبت به فدراسیون فوتبال کم نکرد. حتی او می توانست امروزبر روی نیمکت تیم ایران پس از جام جهانی بنشیند.

اخراج دراگان اسکوچیچ از تیم ملی ایران

مربی سابق کروات تیم ایران در اولین مصاحبه خودش دست به افشاگری زد و به اتفاق هایی که در زمان حضورش در تیم ملی رخ داد واکنش نشان داد. او از یک باند سه نفره بنام های مهدی طارمی، کریم انصاری فرد، احسان حاج صفی بر علیه خودش سخن به میان آورد. بر اساس گفته های اسکوچیچ ، اتفاق طوری رخ داد که حاج صفی و کریم انصاری فرد با نظر رئیس فدراسیون وقت عزیزی خادم در حال اخراج از تیم ایران بودند که مانعش شده بود.

 

ویلموتس رقم سنگینی از ایرانی ها گرفت

اسکوچیچ در ادامه بیان داشت که: بنده جانشین مارک ویلموتس بلژیکی شده ام و او شرایط بدی در تیم ملی بوجود آورد و اصلا نتوانست تیم ملی را به جام جهانی سوق دهد و برد چندانی نداشت. اما ما توانسته ایم با بردهای متوالی تیم را به جام قطر ببریم. او دو بازی در مقابل هنگ کنگ و کامبوج را با برد همراه ساخت ولی بقیه را با باخت همراه ساخت و هفت میلیون دلار دستمزد گرفت.

افشاگری اسکوچیچ از برکناری تیم ملی

رئیس فدراسیون مرد بدهکار فوتبال

بعد از هدایت ایران توسط بنده یک امتیاز را هم از دست نداده ایم. بحرین را در خارج خانه بردیم و همچنین عراق را نیز بعد از سال ها شکست دادیم. در گروه دوم مقدماتی نیز کره جنوبی ، عراق ، امارات، سوریه و لبنان را پشت سر گذاشتیم. مردی که ویلموتس را آورده بود و بدهی های زیادی بر جای گذاشت حالا رئیس فوتبال ایران شد.

 

کارلوس کی روش محصولات من را برداشت

سرمربی اسبق تیم ملی در ادامه عنوان کرد: شخصی که دوباره رئیس فدراسیون شد، کی روش پرتغالی را آورد. کارلوس مربی کلمبیا و مصر بود و این مسابقات را با ناکامی به پایان رساند. او محصول من را برداشت و زحمات سه ساله من را به آسانی در دستانش گرفت.

 

ایرانی ها گفتند ما را ببخش و مرا بوسیدند

اسکوچیچ با گلایه گفت: من واقعا سزاوار احترام زیادتری بودم. هیچکس نمی تواند این موضوع را انکار کند و تیم ایران را از رتبه 33 به 22 در رنکینگ فیفا رسانده ام. از زمانی که به تهران رفتم مردم به من گفتند: «به خاطر کاری که با تو کردند، ما را ببخشید» و طبق رسم آنجا، شانه‌ام را بوسیدند.

تیم ملی فوتبال ایران

بنده خودم را وقف تیم کردم

بنده اصلا نمی خواستم مشکلات را علنی مطرح کنم و واقعا به دنبال جو آرام در تیم بودم. برایم مهم بود که در تمام تصمیمات خود باقی بمانم. بنده خود را با ملادن زگانیر، ماریو توت و کرونوسلاو رندولیچ که خودشان را وقف به دست آوردن یک نتیجه تاریخی کردند، هزینه کردم.

افشاگری اسکوچیچ

اصلا برای انتخاب تیم جدید عجله ندارم

در حال حاضر از تیم های ملی و چندین تیم باشگاه در آسیا پیشنهاد دارم ولی فعلا عجله ای برای انتخاب ندارم. من می خواهم باشگاه یا تیم ملی را تحویل بگیرم که جاه طلبی زیادی دارد. به جز فولاد همیشه سرمربی تیمی بودم که در حال فروپاشی بود.

موفقیت در فوتبال به چیزهای مختلفی بستگی دارد. فولاد در زمان حضور من قهرمان لیگ ایران شد و در فصل بعد به مقام اولی نرسید.

 

اختلاف با مهدی طارمی از کجا شروع شد؟

یکی از بخش های مهم مصاحبه اسکوچیچ افشاگری بر علیه ستاره های تیم ملی بود. او درباره اختلافاتش با مهدی طارمی مهاجم پورتو صحبت کرد که حتی در یک مسابقه او را کنار گذاشت. طارمی در نهای به تیم ملی ایران برگشت و یکی از دلایل جدایی اسکوچیچ، مهدی طارمی بیان می شود.

مهدی در کارهایی دخالت کرد که اصلا به او ربطی نداشت. هیچکس با طارمی در تیم پورتو مشکلی ندارد. در ایران اما جایگاهی دارد که او را به مقام خدایی می رساند. فکر می کرد حق دارد در کارهایی که به او ارتباطی ندارد هم دخالت کند. زمانی که تمام مسابقات را بردیم، مهدی طارمی علنی به من گفت که جو خوب نیست.

افشاگری اسکوچیچ

کریم انصاری فرد و حاج صفی نیز به مهدی طارمی پیوسته بودند

مهدی طارمی باور نمی کرد که در دو بازی که بردیم او را کنار گذاشته بودیم. حاج صفی و کریم انصاری فرد نیز دو بازیکن شاغل در یونان در پایان بازی حرفه ای خود بودند نیز به او پیوستند. اصلا فکرش را نمی کردند که من آنها را چند ماه قبل از اینکه رئیس وقت فدراسیون (عزیزی خادم) می‌خواست آنها را کنار بگذارد، نجات دادم. زمانی که دیدند در جنگ با دیگران شکست می خورند به مهدی طارمی پیوسته بودند.

من مهدی طارمی را فراموش کردم

اسکوچیچ در ادامه گفت: من مهدی را فراموش کردم و با همان روش ادامه دادم.کی روش سرمربی اسبق تیم ملی وقتی به او کمک کرد تا به ریو آوه پرتغال بیاید و حالا او را به جام جهانی خواهد برد.

سردار آزمون

سردار واقعا خوش قلب است

اسکوچیچ البته از سردار آزمون دیگر مهاجم ایرانی حمایت کرد و گفت: آزمون بر خلاف طارمی بسیار خوش قلب و متواضع بود و واقعا نابغه فوتبالی است. شما می توانید به آسانی او را هدایت کنید. مربی می تواند بازیکنی را هدایت کند که خودش می خواهد. این با مهدی طارمی غیر ممکن است. در پایان نظرتان را درباره افشاگری اسکوچیچ از تیم ملی فوتبال ایران در بخش کامنت ها مطرح نمایید.

mohamadnd
31 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *