بیوگرافی کارلو آنجلوتی

یکارلو آنچلوتی یکی از موفق ترین مربیان فوتبال جهان است. او در طول دوران حرفه‌ای خود جام‌های متعددی از جمله سه عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد و مدیریت برخی از بزرگترین باشگاه‌های اروپا را بر عهده داشت. در این مقاله نگاهی دقیق‌تر به بیوگرافی کارلو آنجلوتی، از روزهای ابتدایی او به عنوان بازیکن تا رسیدن به اوج حرفه مربیگری خواهیم داشت.

بیوگرافی کارلو آنچلوتی

اوایل زندگی و حرفه بازی: کارلو آنچلوتی در 10 ژوئن 1959 در رجیولو، شهر کوچکی در شمال ایتالیا به دنیا آمد. پدرش جوزپه آنچلوتی کشاورز و مادرش ماریاگرازیا خانه‌دار بود. کارلو در خانواده ای صمیمی بزرگ شد و دوران کودکی شادی داشت.

کارلو از سنین پایین به فوتبال علاقه داشت و زمانی که تنها 9 سال داشت بازی برای تیم محلی خود، پارما را آغاز کرد. او به سرعت به عنوان یک بازیکن قول خود را نشان داد و به زودی توسط میلان، یکی از بزرگترین باشگاه های ایتالیا، شناسایی شد.

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti

کارلو در سن 16 سالگی به تیم جوانان میلان پیوست و به سرعت در رتبه های بالاتری قرار گرفت. او اولین بازی حرفه ای خود را در سال 1979 برای میلان انجام داد و هشت فصل برای این باشگاه بازی کرد. کارلو بازیکن همه کاره ای بود و می توانست در چندین پست از جمله هافبک و مدافع بازی کند. او به دلیل مهارت های فنی، آگاهی تاکتیکی و توانایی اش در خواندن بازی معروف بود.

دوران بازی کارلو موفقیت آمیز بود. او دو عنوان قهرمانی سری آ را با میلان به دست آورد و همچنین دو عنوان قهرمانی در جام ملت‌های اروپا را به دست آورد که اکنون به عنوان لیگ قهرمانان اروپا شناخته می‌شود. او همچنین برای تیم ملی ایتالیا بازی کرد و در جام جهانی 1986 و 1990 نماینده کشورش بود.

حرفه مربیگری

پس از بازنشستگی از بازی در سال 1992، کارلو آنچلوتی تصمیم گرفت حرفه مربیگری را دنبال کند. او کار مربیگری خود را به عنوان دستیار هم تیمی سابق خود در میلان، فابیو کاپلو، در میلان آغاز کرد. کاپلو یکی از موفق ترین مربیان زمان خود بود و عناوین متعددی را با میلان کسب کرده بود، از جمله جام اروپا در سال 1994.

کارلو چهار سال را به عنوان دستیار کاپلو گذراند و اولین شغل سرمربیگری خود را در رجیانا، یک باشگاه کوچک در سری B ایتالیا انجام داد. او یک فصل را در رجیانا گذراند وبعد از ان بیوگرافی کارلو آنجلوتی با درخشش شکل گرفت و سپس به پارما رفت، جایی که در سال 1999 جام یوفا را به دست آورد.

کارلو انچلوتی سرمربی تیم رئال مادرید
کارلو انچلوتی سرمربی تیم رئال مادرید

موفقیت کارلو در پارما توجه یوونتوس، یکی از بزرگترین باشگاه های ایتالیا را به خود جلب کرد. او در سال 1999 به یوونتوس پیوست و در اولین فصل خود قهرمان سری آ شد. با این حال، او نتوانست این موفقیت را در فصل دوم خود تکرار کند و از سوی باشگاه اخراج شد.

پیوستن آنچلوتی به مبلان

کارلو سپس در سال 2001 به عنوان سرمربی به میلان بازگشت. او میلان را در اولین فصل خود به عنوان قهرمانی سری آ هدایت کرد و در سال های 2003 و 2007 قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. پیروزی میلان در فینال سال 2003 در برابر یوونتوس به ویژه خاطره انگیز بود. در ضربات پنالتی که دیدا دروازه بان میلان سه پنالتی را مهار کرد تصمیم گرفت.

موفقیت کارلو در میلان او را به یکی از پرطرفدارترین مربیان اروپا تبدیل کرد. او در سال 2009 میلان را ترک کرد و هدایت چلسی را برعهده گرفت و در اولین فصل حضورش قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شد. با این حال، او در سال 2011 پس از ناکامی در کسب هیچ جامی در دومین فصل حضورش، توسط باشگاه اخراج شد.

کارلو آنچلوتی سرمربی تیم پاری سن ژرمن
کارلو آنچلوتی سرمربی تیم پاری سن ژرمن

پیوستن انچلوتی به پاری سن ژرمن

کارلو سپس در سال 2011 به پاری سن ژرمن (PSG) پیوست و این باشگاه را در اولین فصل خود به قهرمانی در لیگ فرانسه رساند. او همچنین به باشگاه کمک کرد تا خود را به عنوان یکی از بزرگترین باشگاه های اروپا معرفی کند و پایه های موفقیت های آینده را پایه ریزی کرد.

موفقیت کارلو در پی اس جی توجه رئال مادرید، یکی از بزرگترین باشگاه های جهان را به خود جلب کرد. او در سال 2013 به رئال مادرید پیوست و در اولین فصل حضورش در لیگ قهرمانان اروپا، این باشگاه را به دهمین قهرمانی خود در لیگ قهرمانان اروپا رساند. رئال مادرید در فینال رقیب محلی اتلتیکو مادرید را با نتیجه 4-1 شکست داد و کارلو به دومین مربی تبدیل شد که سه بار با باشگاه های مختلف قهرمان این رقابت ها شد.

کارلو همچنان در رئال مادرید به موفقیت دست یافت و جام باشگاه های جهان را در سال 2014 و سوپرکاپ یوفا را در سال های 2014 و 2016 به دست آورد. با این حال، او در سال 2015 پس از ناکامی در کسب هیچ جام مهمی در فصل دوم خود، از سوی باشگاه اخراج شد.

کارلو در دوره اول حضورش در رئال مادرید
کارلو در دوره اول حضورش در رئال مادرید با حضور گرت بیل

کارلو سپس در سال 2016 به بایرن مونیخ بازگشت و در اولین فصل مربیگری خود قهرمان بوندسلیگا شد. با این حال، او در سال 2017 پس از یک عملکرد ضعیف از باشگاه اخراج شد.

کار بعدی مربیگری کارلو در ناپولی بود، جایی که او این باشگاه را در اولین فصل هدایتش به مقام دوم سری آ رساند. او در سال 2019 این باشگاه را ترک کرد و به اورتون پیوست و در حال حاضر سرمربی این تیم است.

سبک مربیگری

کارلو آنچلوتی به خاطر رفتار آرام و خونسردش در داخل و خارج از زمین شهرت دارد. او شخصیتی بسیار مورد احترام در دنیای فوتبال است و تحسین بازیکنان، مربیان و هواداران را برانگیخت.

به عنوان یک مربی، کارلو به دلیل زیرکی تاکتیکی و توانایی او در به دست آوردن بهترین نتیجه از بازیکنانش شناخته شد. او همچنین به انعطاف‌پذیری‌اش معروف است و از تغییر تاکتیک‌ها یا ترکیب‌هایش بسته به شرایط هراسی ندارد.

تاکتیک و سبک بازی رئال مادرید با کارلو انچلوتی
تاکتیک و سبک بازی رئال مادرید با کارلو انچلوتی

تیم های کارلو به سبک هجومی خود با تاکید بر مالکیت توپ و پاس های روان معروف هستند. او همچنین به دلیل توانایی خود در پرورش بازیکنان جوان شناخته شد و به یک مربی بازیکن دوست شهرت دارد.

زندگی شخصی

کارلو آنچلوتی با ماریان بارنا مک‌کلی، تنیس‌باز حرفه‌ای سابق آمریکایی ازدواج کرد. این زوج دو فرزند، یک پسر و یک دختر دارند.

کارلو به عشقش به موسیقی شهرت دارد و چندین بار در حال نواختن پیانو دیده شد. او همچنین از طرفداران شراب است و مشهور است که بعد از یک بازی از یک لیوان شراب قرمز لذت می برد.

بیوگرافی کارلو آنجلوتی
بیوگرافی کارلو آنجلوتی

کارلو یک انسان دوست است و در طول زندگی حرفه ای خود در چندین پروژه خیریه شرکت داشت. او علاقه خاصی به خیریه های کودکان دارد و از سازمان هایی مانند Save the Children و بنیاد سن سیرو حمایت کرد.

بیوگرافی کارلو آنجلوتی

کارلو آنچلوتی یکی از موفق ترین مربیان فوتبال جهان است. او در طول دوران حرفه‌ای خود جام‌های متعددی را به دست آورده و مدیریت برخی از بزرگترین باشگاه‌های اروپا را بر عهده داشت. تیزهوشی تاکتیکی، انعطاف پذیری و توانایی او در به دست آوردن بهترین نتیجه از بازیکنانش باعث شد که او احترام و تحسین کارشناسان و هواداران فوتبال را به همراه داشته باشد.

عشق کارلو به موسیقی، شراب و انسان دوستانه نیز او را تبدیل به یک چهره منحصر به فرد و کامل در دنیای فوتبال کرده است. همانطور که او به دوران مربیگری خود در اورتون ادامه می دهد، دیدن دستاوردهای او در سال های آینده هیجان انگیز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *