بیوگرافی آنتونی لوپس

بیوگرافی آنتونی لوپس : آنتونی لوپس بازیکن فوتبال پرتغالی است که در حال حاضر دروازه بان و کاپیتان باشگاه المپیک لیون فرانسه و تیم ملی پرتغال است. لوپس متولد 1 اکتبر 1990 در گیورس فرانسه، پرتغال را با وجود اینکه در فرانسه به دنیا آمده و بزرگ شده است، کشور فوتبالی انتخابی خود می کند. در این پست وبلاگ، نگاهی دقیق تر به بیوگرافی آنتونی لوپس، زندگی اولیه، حرفه، دستاوردها و زندگی شخصی او خواهیم داشت.

اوایل زندگی:

آنتونی لوپس از پدر و مادری پرتغالی در گیورس فرانسه به دنیا آمد. خانواده او اصالتاً اهل شهر پونته دی لیما در شمال پرتغال بودند. لوپس در حومه لیون بزرگ شد و از سنین کودکی استعداد ذاتی خود را برای فوتبال به نمایش گذاشت. او قبل از پیوستن به آکادمی المپیک لیون در سن 9 سالگی شروع به بازی برای باشگاه های محلی در لیون کرد.

بیوگرافی آنتونی لوپس
بیوگرافی آنتونی لوپس

حرفه:

لوپس اولین بازی حرفه ای خود را برای المپیک لیون در سال 2012 انجام داد، اما در فصل 2013-2014 بود که او به عنوان دروازه بان اول باشگاه انتخاب شد. او در این فصل به لیون کمک کرد تا به فینال کوپه دو لا لیگ برسد و در فینال مقابل پاری سن ژرمن دو پنالتی را مهار کرد. این باعث شد تا او به عنوان مرد مسابقه انتخاب شود.

بازی های لوپس برای لیون باعث شد تا او به تیم ملی پرتغال دعوت شود. او اولین بازی ملی خود را در سال 2015 و در یک بازی دوستانه مقابل کیپ ورد انجام داد. او بخشی از تیمی بود که قهرمان یورو 2016 شد، اگرچه در طول مسابقات هیچ بازی انجام نداد.

لوپس همچنان برای لیون عالی بود و در طول فصل 2017-2018 به لیون کمک کرد تا به نیمه نهایی لیگ اروپا برسد. در مرحله یک چهارم نهایی، لوپس مقابل زسکا مسکو فوق العاده بود و چندین سیو مهم برای صعود لیون به دور بعد انجام داد.

المپیک

لوپس اولین بازی حرفه ای خود را برای المپیک لیون در ژانویه 2012 در پیروزی 4-0 مقابل آ اس نانسی انجام داد. با این حال، او در ابتدا به عنوان یک دروازه بان پشتیبان پشت سر رمی ورکوتر برای فصل های بعدی بازی کرد. در فصل 15-2014 او به عنوان دروازه بان اول لیون انتخاب شد. لوپس از آن زمان یکی از ثابت ترین بازیکنان تیم لیون بوده است. او در بیش از 300 بازی برای لیون بازی کرده است. علاوه بر این، لوپس از سال 2015 نماینده تیم ملی پرتغال بوده و به عنوان دروازه بان اول در طول رقابت های موفق یورو 2016 بازی می کند.

دستاوردها:

لوپس تا به حال حرفه ای موفق، چه در سطح باشگاهی و چه در سطح بین المللی داشته است. در طول مدت حضورش در المپیک لیون چندین افتخار انفرادی از جمله کوپه د لا لیگ، کوپه دو فرانس و جام قهرمانان کسب کرده است.لوپس افتخارات زیادی را در دوران حرفه ای خود کسب کرده است، از جمله کوپه دو فرانس در سال 2012 و جام قهرمانان در سال 2012 و 2019 با لیون.  همچنین عضوی از تیم پرتغال بود که در سال 2016 قهرمان اروپای اروپا در فرانسه شد. او دو بار در فصل‌های 17-2016 و 2019-2019 به عنوان بهترین بازیکن لیون انتخاب شد.

با این حال، بزرگترین دستاورد او با تیم ملی پرتغال به دست آمد که آنها در یورو 2016 یوفا را بردند. اگرچه او در طول مسابقات هیچ بازی برای این تیم انجام نداد، اما بخشی از تیمی بود که با کسب اولین جام بین المللی پرتغال، تاریخ ساز شد.

زندگی شخصی:

آنتونی لوپس وقتی صحبت از زندگی شخصی اش می شود، فردی خصوصی است. او امور خصوصی خود را از انظار عمومی دور نگه داشته است و اطلاعات زیادی در مورد وضعیت رابطه او یا داشتن فرزند در دست نیست. لوپس به خاطر طبیعت آرام و خونسردش در زمین و همچنین چابکی و توانایی های مهار شوت معروف است.

در پایان، آنتونی لوپس دروازه بان با استعدادی است که خود را به عنوان یکی از بهترین های فوتبال فرانسه معرفی کرده است. او در این سال ها نقش مهمی در موفقیت لیون داشته و همچنین یکی از اعضای ارزشمند تیم ملی پرتغال بوده است. لوپس با حضور قدرتمند و رفلکس های عالی خود، قرار است از یک حرفه طولانی و موفق لذت ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *